وجود 36 پارک محله در آمل / سرانه فضای سبز 3/6 مترمربع به ازای هر شهروند آملی

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛ محبوبه علیزاده مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل  گفت: براساس مطالعات و بررسیهای وزارت مسکن و شهرسازی، سرانه متعارف و قابل قبول فضاهای سبز شهری در شهرهای ایران بین 7 تا 12 مترمربع برای هر نفر است که در مقایسه با شاخص تعیین شده از سوی محیط زیست سازمان ملل متحد (20 تا 25 مترمربع برای هر نفر) رقم کمتری است.

وی افزود: سرانه فضای سبز در شهر آمل حدود 3/6 مترمربع به ازاء هر شهروند آملی است که حتی پایین تر از استانداردهای کشور می باشد.

وی با بیان اینکه در سطح شهر آمل 36 پارک محله ای به مساحت 204741 متر مربع وجود دارد بیان داشت: کل مساحت فضای سبز شهر آمل 1475317 متر مربع شامل بلوارها، میادین ، فضای سبز داخل شهرکها ، فضای سبز محلات و غیره می باشد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل با اشاره به اینکه براساس نامه مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل توانسته در سال 93 عنوان برترین را در مازندران کسب کند خاطرنشان کرد: سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل در سال  93 توانسته 7 هزار اصله انواع نهال چنار، نارنج، لاوسون، سرو خمره ای  و غیره  در بلوارها، پیاده روها و پارکها غرس نماید.

علیزاده یادآورشد: همچنین بالغ بر3500 اصله انواع نهال را به شهروندان در مناسبتهای مختلف اهداء کردیم و  بالغ بر 50 هزار بوته انواع گل و گیاه چند ساله از جمله یاس هلندی در سطح شهر کاشته شده است.

وی تاکید کرد: توسط این سازمان با احداث 2 پارک در سال 93 (پارک شهرداری به مساحت 2 هزار متر مربع و پارک فجر به مساحت 4500 متر مربع)، 6500 متر مربع به مساحت کل فضای سبز شهری اضافه نموده است.

علیزاده در پایان از توجهات شهردار آمل، اعضای شورا و هیئت مدیره سازمان و پرسنل خدوم و زحمتکش سازمان تقدیر و تشکر کرد.