20 سایت جدید مخابراتی در آمل راه اندازی می شود

 

حمیدرضا سلطانی رییس مخابرات شهرستان آمل در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز با اشاره به برخورداری شهرستان آمل در زمینه خطوط ارتباطی و مخابراتی که به عنوان شهرهای شاخص مازندران محسوب می شود گفت: در سالیان گذشته در شهرستان آمل تنها بخشی کوچکی از جمعیت شهری دارای خطوط مخابراتی و تلفن بودند.

 وی افزود: با رواج سیم کارتهای همراه اول نیز بخشی ازموفقیت های روستایی و تمام محور مواصلاتی هراز به بهره از تکنولوژی روز مخابراتی بودند.

سلطانی با قدردانی از پیگیری های دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس بیان داشت: نصب و راه اندازی 26 سایت با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال شامل 8 سایت 3 گیگ و 18 سایت شهری و نصب و راه اندازی 8 سایت جاده ای در محور هراز با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال می باشد .

 رییس مخابرات شهرستان آمل ادامه داد: ایجاد و توسعه اینترنت پرسرعت به میزان 70880 پورت در57 مرکز و تمامی روستاهای آمل و لاریجان با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال، نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت و دیتا در مناطق بخش لاریجان با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 816 میلیون ریال، ایجاد و تجهیز دفاتر امور مشترکین سیار واقع در مخابرات میدان قائم با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 500 میلیون از دیگر اقدامات مخابرات شهرستان می باشد.

سلطانی با بیان این که ایجاد و توسعه پورت دیتا به میزان 442 پورت جهت برقراری ارتباطات بانکها و موسسات تجاری، اداری و مالی خبرداد و اضافه کرد: توسعه پهنای باند اینترنت بخش لاریجان به میزان M100 با اعتباری بالغ بر 12میلیارد ریال، نصب و راه اندازی تعداد 8 دستگاه کافو نوری با ظرفیت 4800 شماره با اعتباری بالغ بر 12میلیارد ریال در سطح شهرستان صورت گرفته است.

وی با اشاره به توجه دولت به امر مسکن مهر اشاره کرد: در این بخش واگذاری تعداد 1835 شماره تلفن به مسکن مهر در 11 نقطه شهرستان با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و500 میلیون ریال انجام شد.

رییس مخابرات شهرستان آمل خاطرنشان کرد: 20 سایت جدید مخابراتی با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال در دست اجرا می باشد که بزودی راه اندازی خواهد و شهروندان راحت تر می توانند از خدمات مخابرات برخوردار شوند.