ولایت فقیه مظهر امنیت و اقتدار نظام اسلامی است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، عزت الله یوسفیان ملا، رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس در اجتماع بزرگ مردم منطقه اسپیاری آمل اظهارداشت: در کشور تفکیک قوا وجود دارد که هر قوه وظایفی را برعهده داشته و براساس قانون اساسی در راس این قوا مقام معظم رهبری قرار دارد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با بیان این که هماهنگی قوای سه گانه و ایجاد اصول و سیاست های کلی نظام اسلامی با ولایت فقیه است، گفت: اگر گفته می شود فردی در مسوولیت باید اعتقاد به ولایت داشته باشد یعنی اصل و اساس قانون اساسی را پذیرفته باشد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی سیاست گذاری را مطابق قانون و اعتقادات خود به فردی فقیه، مدیر و مدبر و آشنا به مسائل روز دادیم دیگر نمی توانیم در جایگاهی قرار گیریم که عمل و رفتار ما غیر از این باشد.

یوسفیان ملا با بیان این که وقتی سیاست گذاری های نظام را نپذیریم هرج و مرج می شود، گفت: در سیاست خارجی گفته می شود ما نباید با کشور غاصب و فاسد اسراییل رابطه داشته باشیم که این از سوی رهبری بیان می شود و اگر کسی بخواهد در دولت، مجلس یا قوه قضاییه بلند شود و این امر را قبول نکند دیگر کشور و نظامی باقی نمی ماند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با تاکید بر این که تبعیت مطلق از ولایت فقیه سبب پیشرفت و تعالی نظام اسلامی می شود، افزود: وقتی سیاستی در کشور محقق شد همه باید سخن خود را با رهبری یکی کنند که در غیر این صورت کشور قابل اداره نیست.

رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس با اشاره به اعدام آیت الله نمر از سوی آل سعود خاطرنشان کرد: این عالم به عنوان مرجع تقلید، مقلدان بسیاری داشت که ایشان را اعدام کردند که 44 مرجع حقوق بشری خود عربستان در خارج از این کشور جنایت آن ها را محکوم کردند و ما نیز اعتراض کردیم که باید صورت می گرفت اما کارهایی در سفارت عربستان صورت گرفت و متاسفانه آن هایی که در سازمان ملل پرونده ای برای عربستان تشکیل دادند تا آل سعود را محکوم کنند اما جمهوری اسلامی محکوم شد که رهبری نیز به صورت صریح اعلام کردند ما با این امر مخالف هستیم که نباید صورت می گرفت.

وی ادامه داد: همه مراجع تقلید در دادن فتوا و فقه آزاد هستند ولی در مسائل سیاسی این آزادی وجود ندارد و همه باید تبعیت از ولی امر داشته باشند و کشور ما قدرتی به نام رهبری دارد که مظهر امنیت است و دشمنان به خود اجازه نمی دهند به ما حمله کنند.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: در بعضی از کشورها مانند افغانستان، علمای لویی جرگه بسیاری وجود دارد ولی چون از نعمت ولایت برخوردار نیستند هرکسی فتوای خود را می دهد که همیشه در این کشور سیاست با مشکل مواجه است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با تاکید بر این که ولایت فقیه مظهر اعتقاد دینی، امنیت کشور و آسایش ملی است، گفت: ایران اسلامی جزیره ثبات و امنیت است و کشورهای اروپایی که می گفتند ایران امنیت ندارد و در این کشور سرمایه گذاری نکنید خودشان با نبود امنیت مواجه هستند.