توانایی کم نظیر نوجوان دانش آموز آملی در بیان و نوشتن وارونه جملات +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،یک نوجوان دانش آموزآملی با مهارت خاصی همه کلمات، جملات و اعداد را در بیان ونوشتن به صورت وارونه و از آخر به اول ادا می کند.

علیرضا رنجبر نوجوان 14ساله که دانش آموز پایه هشتم مدرسه راهنمایی شهدای فیروزکلا از توابع بخش دشت سر شهرستان آمل می باشد، با مهارت خاصی توانایی گفتن کلمات، جملات و اعداد به را به صورت برعکس و سریع داشته و این کار را به راحتی تمام انجام می دهد.

مدت زیادی نمی گذرد که به نبوغ خاص خود در نوشتن پی برده است، و برای رسیدن به این درجه از استعداد و توانایی، هیچگونه تمرینی انجام نداده است.

علی رضا رنجبر چهارمین فرزند خانواده است و امری که بیش از هر چیزی شگفت آور به نظر می آید، وارونه نوشتن شعرو جمله های انگلیسی توسط این نوجوان با استعداد بود که با تمرکز خاصی صورت گرفت.

مادر علیرضا رنجبر، گفت: اشتیاق وی برای معکوس بیان کردن کلمات به حدود 4 سال قبل برمی گردد و او در ابتدا با وسایط خانه شروع به وارونه بیان کردن آنها کرد.

خانم فرشته کیازاده افزود: علیرضا علاوه بر هوش بالا وخدادادی خود، از دوران کودکی با هم سن و سالانش تفاوتهای ویژه ای داشت.

وی ادامه داد: او بسیار کنجکاو بود و دوست داشت تا پاسخ همه سوالاتی که در ذهن داشت را بیابد و هم زمان نیز در درس ومدرسه نیز از دانش آموزان ممتاز بود.

وی یادآورشد: اخیرا علیرضا حفظ قرآن کریم را نیز آغاز کرده وتمام آرزوی من نیز این هست که او با حفظ کامل قرآن در پناه کلام خدا به موفقیت های خوبی در آینده برسد.

علیرضا رنجبر علاوه بر خصوصیات فردی که از او گفته شده، تمایل زیادی به تحصیلات دانشگاهی در رشته مهندسی عمران دارد ومی گوید: همه افراد از کودکی ونوجوانی دارای توانایی های ذاتی وخدادادی هستند وباید خودشان را باور کنند وتلاش برای توانایی استعدادهای خودشان داشته باشند.