کشف 53 ميليون ريال چک پول تقلبی در آمل

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان، از شناسايي و دستگيري دو جاعل و کشف53 ميليون ريال چک پول تقلبي در شهرستان آمل خبر داد.

سرهنگ"احمدرضا رستمي" با اعلام اين خبر افزود: در پي کسب خبري مبني بر فعاليت افرادي غير بومي در امر توزيع چک پولهاي تقلبي و جعلي در سطح شهرستان آمل، موضوع در دستور کار ماموران پليس آگاهي آن شهرستان قرار گرفت.

رئيس پليس آگاهي استان مازندران، خاطر نشان کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتي و تحقيقات پليسي با استفاده از شگرد هاي خاص پليسي موفق شدند، دو متهم اين پرونده به نام هاي"ح – ن " و " رضا – الف " اهل استان هاي غربي کشور را شناسايي کنند و آنان مورد تعقيب و مراقبت قرار دهند.

سرهنگ رستمي،افزود: ماموران در عملياتي ضربتي و غافلگيرانه متهمان به جعل را که با مشاهده ماموران قصد داشتند،با يک دستگاه خودروي سواري پژو پارس سفيد رنگ از دست قانون فرار کنند، با عکس العمل سريع و دادن اخطار ايست و تيراندازي به سمت خودروي آنان،متوقف و دستگير کنند.

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان مازندران، از کشف پنج ميليون و 300هزار تومان چک پولهاي جعلي و تقلبي 50هزار توماني طرح جديد و قديم خبر داد.

وي گفت: متهمان در تحقيقات و بازجويي هاي فني پليس ضمن اقرار به بزه انتسابي اظهار داشتند،با مراجعه به مغازه ها و واحد هاي صنفي در قبال خريد اجناس چک پولهاي جعلي و تقلبي ارائه و از اين طريق از شهروندان کلاهبرداري مي کردند.

متهمان پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضايي شدند.