نشست هم اندیشی انتخابات و اخلاق رسانه ای برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،احمد منفرد معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل در نشست هم اندیشی انتخابات و اخلاق رسانه ای که با حضور اعضای شورای تامین شهرستان، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران مسئول پایگاه های خبری و هفته نامه ها  در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آمل برگزار شد اظهارداشت: تمام شعارهای دوران انقلاب شعارهای فرهنگی بوده است و کمتر در بین شعارها شعارهای اقتصادی دیده می شد.

وی افزود: در تمام لحظه های دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس مردم حضوری پررنگ و نسبت به سالهای گذشته به مراتب بیشتر و باشکوهتر داشته اند.

 منفرد با اشاره به درپیش بودن 2 انتخابات سرنوشت ساز در کشور ادامه داد: در 7 اسفند انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم که هر کدام از این ها جایگاه رفیعی در نظام دارند.

 فرماندار ویژه شهرستان آمل با اشاره به اینکه متاسفانه قبل از آغاز تبلیغات کاندیدا در روز 29 بهمن شاهد شروع تبلیغات هستیم اظهارداشت: وزارت کشور مسئول برگزاری انتخابات سالم است و براساس تمهیداتی که در قانون پیش بینی شده انتخابات سالم را برگزار می کنیم.

 منفرد با تاکید براینکه هیچ دستگاه دولتی نمی تواند از امکانات آن بر له و یا علیه کسی تبلیغ و یا امکانات را در اختیار کاندیدا قرار دهد عنوان داشت: آن چیزی مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری است که رای مردم حق الناس می باشد و باید قطع یقین نصب العین همه ما باشد.

 وی ضمن قدردانی از مدیران پایگاه های خبری و هفته نامه های شهرستان که تلاش می کنند تا شور انتخابات را در جامعه تقویت کنند تصریح کرد: در سالهای گذشته در امر انتخابات شهرستان آمل در کشور رکورد دار حضور واجدین شرایط در پای صندوق های رای بودیم و انتظار هم این است که در 7 اسفند شاهد حضور حداکثری مردم باشیم.

 فرماندار ویژه آمل گفت: سایت ها اخلاق رسانه ای را رعایت کنند و حرمت اشخاص را حفظ کرده و باید به این امر توجه داشته باشیم ترور شخصیت بدتر از ترور فیزیکی است و ما اخبار و گزارشات را رصد می کنیم.

تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری آمل

علی طالبی دادستان آمل با قدردانی از بروز رسانی سایت ها در اخبار و بیان تحلیل از وضع موجود جامعه گفت: خبرنگار وظیفه ذاتی او پرسش است و در این پرسش باید اخلاق رسانه ای رعایت شود.

 وی تاکید کرد: امسال هر دو انتخابات از یک ویژگی خاصی برخوردار هستند اما متاسفانه حرکاتی را مشاهده می کنیم که قابل قبول نیست.

 دادستان آمل از تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری آمل خبرداد و بیان داشت: متاسفانه فضای تبلیغاتی شهرستان از مدار قانون عدول کرده و گزارشاتی به ما می رسد که بعضی ها بی حساب و کتاب تبلیغات می کنند.

 طالبی ادامه داد: مطالبی که در زیر عکس فلان کاندیدا در هفته نامه با عنوان این اینکه این فرد شایسته است جزو تخلف انتخاباتی می باشد و یا بعضی از آقایان تازه آمدند این دلیل نمی شود که از مجرای قانون عبور کنند.

وی با بیان اینکه عده ای خود را کاندید می دانند و دفتر ارتباط مردمی برقرار می کنند عنوان داشت: در دفتر ارتباطات مردمی نباید توهین و نشر اکاذیب باشد و گرنه تخلف می باشد و کسی نمی تواند یک عده ای را جمع کند و همایشی را برگزار کند که باید مجوز داشته باشد.

 دادستان آمل با اشاره به اینکه ما می خواهیم انتخاباتی باشکوهتر برگزار شود گفت: نباید به صرف اینکه فلان کاندید رد صلاحیت شد عکس را در سایت بگذاریم و شبهه و تنش ایجاد کنیم و مطالبی که درسایت گذاشته می شود دقیقا قانون را رعایت کرده باشید و اگر خدایی ناکرده تنشی وجود آید هزینه آن را باید نظام بدهد.

 دادستان آمل افزود: داشتن اخلاق اسلامی مختص به همین الان نمی باشد و باید بعد از انتخابات اخلاق اسلامی را رعایت کنیم و یک تهمت ناروایی داده شود جرم و تشویش اذهان عمومی است که موجب سلب آسایش و نظم عمومی می شود.

 طالبی بیان داشت: در شهرستان آمل سایت های فعال و نوآوری داریم که حتی در جشنواره ها امتیاز کسب کردند متاسفانه اوراق اخطار را در سایت می زنند که جزو اسرار مردم است و کار درستی نمی باشد.

وی تاکید کرد: نقدی که می کنیم باید صادقانه باشد و از بعضی قلم ها که در سایت ها مطالب می نویسند لذت می بریم.

 محمد محمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل با بیان اینکه تمام هفته نامه و سایت ها در مسیر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای گام برمی دارند گفت: متاسفانه بصورت محدود بی اخلاقی توسط کسانی که خبرنگار نیستند مشاهده می شود و از این فرصت سوء استفاده می کنند.

 وی ادامه داد: مدیران سایت ها و هفته نامه ها از هرگونه توهین و افترا خودداری کنند و اصول و قوانین را رعایت کنند.

در این دیدار مدیران مسئول پایگاه های خبری و هفته نامه ها مطالبی در خصوص نحوه تعامل در فضای مجازی و شور انتخاباتی عنوان کردند.