افتتاح 23 کیلومتر از محور تعریضی جاده هراز +عکس

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، از آنجایی که بیش از 50 درصد ورودی مسافران و گردشگران به استان مازندران و تردد خودروها از طریق جاده هراز انجام می شود، اجرای عملیات تعریض و چهار خطه کردن این محور از اهمیت خاصی برخوردار است.

جاده هراز یکی از محورهای مواصلاتی مهم مازندران است که سالانه بیش از 20 میلیون گردشگر از این جاده و شهر آمل وارد استان می شوند.

جاده هراز در سال 1389 پروژه آن تحویل شرکت ساخت و توسعه راه و شهرسازی شده و طول کل محور از آمل تا آبشار 101 کیلومتر می باشد.

تاکنون 23 کیلومتر از محور تعریضی جاده هراز افتتاح و به بهره برداری رسیده است و  65 کیلومتر از مسیر در حال احداث می باشد.

 31 کیلومتر کل دیوارهای پروژه می باشد و در طرح چهاربانده کردن محور هراز 20 دستگاه تونل به مساحت های گوناگون بطول 16538 متر و طول کل پلهای احداثی 22 دستگاه ، 2542 متر می باشد.

تاکنون 5 دستگاه پل بطول 254 متر افتتاح شد که برای اجرایی شدن این پروژه 379 دستگاه ماشین آلات با 800 نیرو مشغول به کار هستند.

امروز مردم با افتتاح قطعه دوم چهار بانده کردن محور هراز از دو راهی بلده تا پنجاب طعم خوش خدمات مسئولین را مشاهده می کنند و اکثریت این پروژه از دید مردم پنهان بود ولی پیمانکاران شبانه روز مشغول کار بودند که این خدمات قابل مشاهده نبوده است.

 قطعه دوم بطول 7 کیلومتر می باشد و امیدواریم با توجه به قولی که ریاست جمهوری در سفر اخیرشان به مازندران داشتند تا پایان مهلت اعلام شده افتتاح و به بهره برداری برسد.

 در مسیر این پروژه دو پل بزرگ بطول 190 متر در منطقه گروازمال کیلومتر 46 و پل پنجاب بطول 42 متر در کیلومتر 49 احداث شده است.

 دو تونل در مسیر این پروژه بطول 520 متر بعد از دوراهی بلده در کیلومتر 45 دوم بطول 1258 متر در منطقه گروازمال کیلومتر 46 احداث شد.

انجام خط کشی، نصب چراغ  و آسفالت در داخل تونلها صورت گرفته و برای اولین بار در مازندران روسازی بتونی در محور هراز استفاده شده است.

شایسته است از تلاش ها و زحمات نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، شرکت پارکت و شرکت سازه کار در اجرای قطعه دوم پروژه قدردانی شود که برای آن تاکنون بیش از 600 میلیارد ریال نیز هزینه شده است.