در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آمل چه گذشت؟ +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، علی اصغر میرزایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آمل در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه این شهرستان که با حضور فرماندار ویژه آمل و اعضای جلسه برگزار شد با قدردانی از تلاش ها و زحمات مسئولین شهرستان در حل مشکلات مناطق آسیب پذیر اظهار داشت: اجرای سیاست‌های عالی نظام به ویژه در حوزه کاهش و ریشه کن کردن اعتیاد جامعه به عنوان تکلیف بر همگان واجب است.

وی افزود: اجرای مباحث فرهنگی و اجتماعی برای رفع معضلات اجتماعی باید به صورت جدی توسط اعضای شورای هماهنگی و مقابله با مواد مخدر پیگیری شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با بیان اینکه شورای مبارزه با مواد مخدر در قالب 5 کمیته مقابله با عرضه و توزیع، حقوقی و قضایی، بهداشت و درمان، توسعه مشارکت‌ها و فرهنگی و پیشگیری در استان و تمام شهرستان‌ها فعالیت دارند، تصریح کرد: اعمال دقیق قانون می‌تواند براساس مدیریت بومی و منطقه ای صورت گیرد.

میرزایی بیان داشت: در صورت ابهام در شرح وظایفی که به کمیته‌ها ابلاغ شده از طریق فرمانداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نسبت به رفع ابهامات اقدام شود.

وی با بیان اینکه استکبار در بحث توسعه و ترویج فرهنگ استفاده از مواد مخدر ظرفیت‌های جوامع بشری را در کشورهای در حال توسعه هدف گرفته است، گفت: متأسفانه جوانان بیشترین افرادی هستند که در این بین دچار آسیب می‌شوند.

میرزایی گفت: در حوزه مقابله، پیشگیری و جلوگیری از اعتیاد در جامعه یک هدف مشخص را دنبال می‌کنیم و باید با تدبیر و جدیت دنبال شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران با بیان اینکه موادمخدر تنها دامن گیر ایران نمی باشد بیان داشت: امروز استفاده از موادمخدر و روان گردان بحران چهارم دنیا می باشد که براساس آمار سازمان ملل در دنیا 250 میلیون نفر یک بار دست به مواد مخدر زدند.

وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور به مقوله مواد مخدر توجه جدی شده است ادامه داد: به ازای هر سال در برنامه ششم 5 درصد باید کاهش در امر مواد مخدر داشته باشیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران تاکید کرد: بعد از نفت، دومین گردش مالی دنیا مواد مخدر است که مبلغ آن سالانه 800 الی 2 هزار میلیارد دلار می باشد.

میرزایی 65 درصد سرقت ، طلاق و همسر آزاری را به سبب مواد مخدر اعلام کرد و اظهارداشت: کودک آزاری 55 درصد ، قتل عمد 25 درصد، نزاع و خشونت 25 درصد می باشد که در صورت مبارزه با مواد مخدر جلوی ناامنی در جامعه گرفته می شود.

وی با اشاره امضای تفاهم نامه با بسیج سازندگی مازندران عنوان داشت: در این تفاهم نامه استفاده از تسهیلات اشتغال بسیج سازندگی برای بهبود یافتگان که دارای کارت مهارت هستند می باشد.

میرزایی با اشاره به احداث دو خانه محله در آمل و ساری اشاره کرد: این خانه های محله در مناطق آسیب پذیر ساخته خواهد شد که برای ساخت خانه محله در آمل 700 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه در سالجاری تاکنون 8 جلسه ستاد برگزار شده است گفت: تاکنون بیش از 60 مصوبه داشتیم که با کمک مسئولین در حال پیگیری می باشد.

وی با اشاره به عملکرد خوب نیروی انتظامی شهرستان یادآورشد: در سال 94، 270 کیلو مواد مخدر کشف و در همین رابطه 1300 نفر خرده فروش، عمده فروش و معتادین دستگیر شدند.

منفرد با اشاره به اعزام 101 نفر از معتادین پر خطر به ساری عنوان داشت: درشهرستان 5 کمپ مجاز و 36 مرکز ترک اعتیاد معتادین وجود دارد که در جهت مبارزه با موادمخدر 3 سازمان مردم نهاد همکاری دارند.

فرماندار ویژه آمل همچنین اقدامات انجام شده در امت آباد و رضوان 38 را تشریح کرد.