برگزاری جلسه شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در آمل +عکس

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، جلسه شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با حضور امام جمعه آمل، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران و روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آمل برگزار شد.

حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل اظهارداشت: همه ما در نظام اسلامی قرار داریم که که ضرورت دارد در مسیر خوبی ها گام برداریم.

 وی خاطرنشان کرد: مدیران باید اهتمام شایسته ای در راستای رفع مسائل و مشکلات موجود داشته و از تمام توان خود در این راستا بهره گیری کنند که مردم ما کار را می خواهند.

وی ادامه داد: کار و تکلیف مدیران بسیار سخت است که باید عزمی جدی و شایسته داشته باشند که دنیا دارد ما را مورد قضاوت خود قرار می دهد.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: کار برای کشورمان عشق و علاقه می خواهد که باید اهتمام و تلاش شایسته ای برای پیشرفت و تعالی نظام اسلامی صورت دهیم که برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد.

ایرج ولی‌پور معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی مازندران با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی پس از اینکه هشت سال منحل شده بود دوباره احیا و مشغول فعالیت شده است گفت: سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی به عنوان مسئول راهبردی توسعه استان فعالیت‌های خاصی را در دستور کار دارد و هر چند که مازندران دومین استانی است با احیای مجدد سازمان، ریاستش مشخص شده و سازمانی پیشرو محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه آمایش و سند بالا دستی 20 ساله که چند سال قبل کار خود را آغاز کرده بود هم‌ اکنون در مازندران به مرحله نهایی رسید که اقدام بزرگی لحاظ می‌شود و به علت نداشتن برنامه آمایش استان، اتفاقات عجیبی را شاهد بودیم.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی مازندران بیان داشت: هم‌اکنون 5 هدف آرمانی، 22 هدف کلان، 48 هدف راهبردی، 113 تاسیسات و 412 اقدامات اجرایی را در برنامه داریم که 23 مورد از اقدامات در اولویت نخست جای دارند.

ولی پور با اشاره به وجود 2 هزار پروژه نیمه ‌تمام اساسی در مازندران یادآورشد: با احتساب پروژه‌های خرد این میزان به حدود 3 هزار پروژه می‌رسد که برای به ثمر رسیدن این پروژه‌ها در مازندران نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم که برای بهره ‌برداری نیاز به 10 سال زمان دارند.

وی با تاکید بر اولویت بندی پروژه های نیمه کاری در مازندران اشاره کرد: واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی، استفاده از توان خیران برای اتمام پروژه‌ها و واگذاری آن به بخش خصوصی برای بهره‌برداری از دیگر تصمیمات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران است.

ولی پور با تاکید بر اینکه اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هم‌اکنون از روند خوبی در زمینه اعتبارات هزینه‌ای و تملک برخوردار است، ادامه داد: این فرآیند با توجه به پیشرفت رضایت‌بخش نیست.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی مازندران اظهارداشت: میزان فضای فرهنگی کشور هزارم مترمربع می باشد که این میزان در استان مازندران به 22 هزار مترمربع می‌رسد که این عدد برای‌ما قابل پذیرش نیست.

ولی پور با تاکید بر اینکه میزان 150 میلیارد تومان اعتبار برای امور فرهنگی در مازندران نیازمندیم، خاطرنشان کرد: سرانه اعتبارات هزینه‌ای اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در بخش حقوق و مزایا نسبت به میانگین مازندران کمتر است هر چند در این بین خیلی از وظایف اصلی هم بر روی زمین مانده است.

وی با اعلام اینکه مبلغ 400 میلیون تومان در قابل ابلاغیه‌ای به این اداره‌ کل فرهنگی و هنری اختصاص می‌یابد، گفت: مدیران و مسئولان در جامعه اسلامی نباید به روزمرگی دچار شده و کارهای روزمره خود را پیش ببرند.