موج دوم آنفلوآنزا در راه است / ضرورت فرهنگ سازی تفکیک زباله خشک و تر

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حمزه قاسمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل در جلسه شورای بهداشت شهرستان آمل با بیان این که در هر جایی که بحث آب و غذا باشد دستگاه سلامت باید حضور پیدا کند، گفت: بحث آب مناطق آبگرم و رزکه از معضلات شهرستان است که نتوانستیم در این خصوص پاسخگو باشیم و باید توجه ویژه ای به این مناطق صورت گیرد که در غیر اینصورت می توانیم طرح دعوی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: محور هراز از اهمیت بسیاری برخوردار است که در طول سال شاهد رفت و آمد مسافران زیادی در آن هستیم که نیاز است نظارت شایسته ای نسبت به واحدهای بین راهی انجام شود.

قاسمی با بیان این که بیشترین کار شهرداری ها با محوریت حوزه سلامت است که شهرداران باید در این جلسات حضور فعال تری داشته باشند، گفت: شهرداری ها می توانند از تریبون نمازجمعه برای بحث تفکیک زباله استفاده کرده تا بتوانیم فرهنگ سازی شایسته ای را صورت دهیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل ادامه داد: زباله به عنوان ثروت است و تفکیک زباله خشک و تر امر خوبی می باشد که در آمل در حال انجام بوده و می توانیم بهره برداری بهتری نسبت به آن صورت دهیم.

وی ادامه داد: موج دوم آنفلوآنزا در راه است و فشاری که وارد می کند شاید چندین برابر وضعیت فعلی باشد و از همشهریان عزیز تقاضا داریم نکات بهداشتی لازم را به بهترین نحو ممکن رعایت کنند.

قاسمی تصریح کرد: در شرایطی که میلیاردها تومان از سازمان های بیمه گر مطالبه داریم ولی بیمارستان ها به نحوی شایسته مشغول خدمت رسانی هستند که در خصوص آنفلوآنزا با کثرت مراجعه کنندگان روبرو می باشیم که جای تقدیر و تشکر از همه زحمت کشان این عرصه دارد.

وی با اشاره به راه اندازی کمپین کاهش مصرف نمک، چربی و قند و ضرورت نهادینه سازی این امر در جامعه اشاره کرد: نیاز است کاهش مصرف این سه قلم صورت گیرد که با تحقق آن شاهد کاهش بسیاری از بیماری ها خواهیم بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل با بیان این که اگر بدن سالم داشته باشیم می توانیم به خانواده و جامعه خدمت بیشتری داشته باشیم، گفت: بعضی از مواد غذایی مضر سلامت است که وظیفه داریم مضرات آن را به مردم اعلام کنیم.

حسین احسانی، معاون فرمانداری ویژه آمل با بیان این که ضرورت دارد مشکلات آب در مناطق شهرستان به نحوی شایسته رفع شود، گفت: همه ما وظیفه داریم به بهترین نحو برای رفع مشکلات گام برداریم.

وی تصریح کرد: ادارات باید نسبت به وظایف خود توجه ویژه ای داشته باشند تا با ارائه راهکار در راستای بهبود امور قدم برداریم.

معاون فرمانداری ویژه آمل خاطرنشان کرد: مدیران باید پیشگام ترویج سلامت بوده و از ظرفیت و توان خود برای این امر مهم و اساسی استفاده لازم را صورت دهند تا بتوانیم در گسترش سلامت جامعه موفق باشیم.

احسانی ادامه داد: تفکیک زباله خشک و تر نیازمند کار فرهنگی است که طلب می کند ادارات مربوطه در این عرصه کوشا بوده و کارهای خوبی را نهادینه کنند.