شهادت شیخ نمرها نشانگر صدور انقلاب اسلامی است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام حسین تقی پور، مدیر حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل در تجمع اعتراض آمیز طلاب و اساتید حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل در اعتراض به اعدام شیخ نمر اظهارداشت: شهادت شیخ نمرها و ظهور و بروز شیخ زکزاکی ها، مقاومت شیخ علی سلمان ها و دیگر امور حکایت از صدور انقلاب اسلامی دارد که امام خمینی(ره) پیش بینی کرده بود.

وی تصریح کرد: در اولایل انقلاب اسلامی امام راحل فرمودند ما باید انقلاب را صادر کنیم که عده ای به ایشان خرده گرفتند که در همان زمان امام خمینی(ره) پاسخ دادند منظور من کشورگشایی نبوده بلکه ما با شیوه خودمان حرف هایی را به دنیا منتقل می کنیم که اگر پسندیدند می توانند حرف ها را قبول کرده و آن را عملی کنند.

امام جمعه گتاب خاطرنشان کرد: امروز می بینیم امثال شیخ نمرها در عربستان با وجود خفقان یک قرن با آمدن آل سعود که تفکر تکفیری و سلفی داشته و فرقه گرایی دارند اقدامات ارزشمندی را صورت می دهند که نشانگر صدور و بروز انقلاب است.

حجت الاسلام تقی پور با بیان این که در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی قرار داریم که شهادت شیخ نمرها یکی از شاخصه های صدور انقلاب است، گفت: امثال شیخ نمرها توانستند با جدال احسن که در قرآن کریم به آن اشاره شده و با یک مقابله مسالمت آمیز تفکر خود را نشر دهند.

مدیر حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل خاطرنشان کرد: شیخ نمر بارها بیان کرد من برای مقابله با حکومت جایز نمی بینم از اسلحه استفاده شود که بهترین کار تبیین افکار و عقاید است.

وی ادامه داد: امروز دنیا دنبال آزادی بیان است و می بینیم روحانی که هیچ وجه دست به سلاح نمی برد و در سخنرانی ها و مکتوبات خود نیز به این امر اشاره دارد را ساکت می کنند.

امام جمعه گتاب تصریح کرد: با اعدام شیخ نمر مشخص می شود عربستان تحت سیطره صهیونیسم و استکبارجهانی قرار گرفته و به نیابت از آن ها در حال جنگ است.

حجت الاسلام تقی پور تصریح کرد: با وجود این که آل سعود پست مهم خادم الحرمین الشریفین را برعهده دارد اما از این فرصت علیه اسلام و مسلمانان استفاده می کند و این نخستین اقدام آن ها نبوده و حمایت آل سعود از داعش و گروه های تکفیری مشهود است.

وی با بیان این که دست عربستان در بسیاری از جنایت ها آشکار شده است، گفت: به لطف الهی خون شیخ نمرها بنیان حکومت تکفیری و سلفی آل سعود را از هم می پاشد و مکه و مدینه از اسارت آل سعود آزاد می شود.