رفع مشکلات صنعت مازندران نیازمند کمک همه دستگاههای استان است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام تقوی فرد رییس کل دادگستری مازندران در بازدید از کارخانجات شهر آمل که با حضور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی  مازندران، نایب رییس اتاق بازگانی مازندران و جمعی از صنعتگران آملی در راستای حمایت از واحدهای صنعتی گفت: بعضی با عنوان سرمایه گذار تسهیلاتی را دریافت و در جای خود هزینه نکردند و به همین دلیل حمایت از این افراد ظلم به سرمایه گذاری است  که تمام سرمایه و اعتبار خود را برای رونق تولید به کار گرفتند.

تقوی فرد یادآورشد: سرمایه گذاری که وجودش را در راه احداث و تقویت تولید می داند و می خواهد اشتغال ایجاد کند مورد حمایت قانون و دستگاه های قضایی از سرمایه گذاری قرار می گیرد.

رییس کل دادگستری مازندران افزود: افزایش فرهنگ اعتماد و صداقت  در میان دستگاههای دولتی، سرمایه گذاران و صنعتگران یک ضرورت  می باشد.

وی با بیان اینکه در دستگاه های قضایی رسالتی مبنی بر تامین امنیت قضایی سرمایه گذاری برای خود قائل هستیم افزود: کمک به بخش تولید و صنعت استان و تلاش برای برداشتن موانع را در دستور کار داریم.

حجت الاسلام تقوی فرد تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی و تحریم ها، کمبود نقدینگی و سایر مشکلات، به نظر می رسد بخش صنعت دچار معضلاتی است که رفع آن در این شرایط بحرانی کمک همه دستگاههای استان را می طلبد.

وی با تاکید بر اینکه در نظر داریم برای افرادی که در این حوزه برای توسعه و آبادانی کشور و استان تلاش می کنند مساعدت لازم را داشته باشیم تا این مشکلات برطرف شود و در شرایط عادی فعالیت کنند گفت: این نشست ها با واحد های خصوصی  برای آشنایی با مشکلات بخش خصوصی و بررسی و اقدام انجام می شود.

دکتر محمد محمدپور عمران ریس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در این بازدید با بیان اینکه حمایت و روان سازی امور واحدهای تولیدی استان موجب افزایش اشتغال و ظرفیت تولید می شود اظهار داشت: در شرایط فعلی و بحرانی اقتصاد می توان با تقویت واحدهای صنعتی برای کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار قدم برداشت.

وی بیان کرد: با همکاری و تعامل خوب دستگاههای اجرایی و بانک ها در ارائه تسهیلات، رونق و توسعه این استان با سرعت بیشتری انجام می شود.

محمدپور با تاکید بر اینکه منفعت تمام سرمایه گذاری ها، طرح ها و پروژه های صنعتی و تولیدی  که در این استان اجرا می شود به خود مردم بر می گردد تصریح کرد: باید مسئولان اعم از مسئولان دستگاههای اجرایی، بانک ها و فعالان اقتصادی در راستایی گام بردارند که توسعه و پیشرفت این استان در اولویت کاری قرار گیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در جمع مدیران واحدهای صنعتی خصوصی آمل ضمن خدا قوت به آنان اشاره کرد: واحد های تولیدی که در مازندران دچار مشکل شده اند با درایت، حمایت و روان سازی می توانند با بالا بردن ظرفیت تولید باعث توسعه اقتصادی شوند.

محمد پور همچنین خطاب به مدیران و بخش خصوصی ابراز داشت: یکی از اهداف دولت تدبیر و امید جلب اعتماد بخش خصوصی برای ایجاد سرمایه گذاری است بنابراین اگر بخواهیم بیکاری را کاهش دهیم و اشتغال پایدار ایجاد کنیم باید از ظرفیت و توانمندی بخش خصوصی به منظور اشتغال پایدار استفاده کنیم.

همچنین پس از این نشست، بازدید از خط تولید شرکت دلوسه و زرین سوله انجام شد.