برگزاری مانور اسکان اضطراری مدیریت بحران در آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مانور اسکان اضطراری به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل و معاون فرمانداری و با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان آمل، ستاد مدیریت بحران شهرداری، شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، بهزیستی، ورزش و جوانان و دیگر نهادها در زمین ورزشی چند منظوره مدیریت بحران شهرداری آمل برگزار شد.

احمد منفرد فرماندار ویژه آمل اظهار داشت: این مانور فرصت خوبی برای کسب آمادگی هر چه بیشتر نیروها و شناسایی نقاط قوت و ضعف ادارات عضو ستاد مدیریت بحران است.

وی افزود: بلایای طبیعی در هر زمان ممکن است اتفاق بیفتد و قابل پیش بینی نیست که از این رو همه ما باید در هر شرایط آمادگی لازم باشیم تا در مواقع بحران خدمت رسانی به نحو احسن انجام شود زیرا واکنش سریع و صحیح از مهم‌ترین بحث‌ها در زمان بحران محسوب می‌شود.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه این مانور در دو سطح عمومی و اختصاصی مورد ارزشیابی قرار خواهد گرفت، افزود: آمادگی و مهارت‌های لازم تیم‌های عملیاتی در برپایی چادرهای مختلف و سرعت عمل در کوتاه‌ترین زمان ممکن، توزیع غذای سرد و گرم با توجه به زمان حادثه احتمالی، راه‌اندازی به‌ موقع و انتخاب مکان مناسب برای برپایی چادر درمانگاه و آشپزخانه سیار، داشتن سرعت عمل در کوتاه‌ ترین زمان برای یافتن و نجات مصدومان فرضی و استفاده صحیح از تجهیزات و امکانات و دستیابی و انتقال صحیح مصدومان به مراکز درمانی نتایج مورد انتظار از اجرای این مانور است.

منفرد ایران را از کشورهای حادثه‌خیز جهان برشمرد و افزود: ضروری است در تمامی شرایط برای رویارویی با حوادث و بحران‌های مختلف اعم از طبیعی و انسان‌ساز آمادگی داشته باشیم.

وی به تلاش برای افزایش آگاهی مردم در زمینه حوادث و بحران‌ها اشاره کرد و افزود: نهادینه‌ سازی و ترویج فرهنگ ایمنی، ایجاد آمادگی لازم برای انجام واکنش سریع و صحیح در برابر زلزله و نحوه مواجهه با این پدیده طبیعی و ایجاد حساسیت مثبت در عموم مردم به منظور کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله از دیگر اهداف برگزاری این مانور است.