کلنگ ساخت فرهنگ سرای مشاهیر و مقاومت اسلامی آمل زده می شود +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، جلسه  ساخت فرهنگ سرای مشاهیر و مقاومت اسلامی آمل با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری مازندران، فرماندار ویژه آمل، رییس شورای شهرآمل و دیگر مهمانان در دفتر کار فرماندار آمل برگزار شد.

علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران تصریح کرد: حماسه اسلامی مردم آمل در سال 60 متعلق به آمل و ایران نیست بلکه به تمامی بشریت و اسلام تعلق دارد.

وی افزود: ستارگان درخشانی در آسمان علم و فقاهت در آمل می درخشیدند و هم اکنون با وجود دو ستاره درخشان جوادی و حسن زاده آملی از افتخارات جهان اسلام هستند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران یادآورشد: در قبال گذشتگان و آیندگان تعهد داریم و تا زمانی که مسئولیت است باید به تعهدات خود عمل کنیم.

یونسی تاکید کرد: صدها مشاهیر در آمل وجود دارد که یکی از دیگری درخشان تر بوده و هستند و هیچ شهری مثل آمل در مازندران و در کشور سراغ نداریم که این میزان مشاهیر داشته باشد.

وی با قدردانی از تلاش مسئولین در راه اندازی این فرهنگ سرا یادآورشد: در این فرهنگسرا دفاع جداگونه مردم آمل در مقابله با ضد انقلاب و بیگانان با دقت و ظرافت کار شود تا حق مطلب ادا شده و در بودجه سال 95 بخشی از هزینه ها پیش بینی شود.

 سردار ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه برای ماندگاری حماسه اسلامی مردم آمل و حماسه جنگل اقدامات خوبی صورت گرفته است گفت: برای حفظ حماسه جنگل 8 کتاب آماده جهت چاپ می باشد که علاوه بر آن 600 مصاحبه با فرماندهان جنگل ثبت و ضبط شده است.

 وی با اشاره برگزاری همایش مقاومت اسلامی مردم آمل در 5 بهمن افزود: این همایش با حضور پانصد نفر از مدعوین شامل پیشکسوتان و بزرگان و فرماندهان سابق جنگل در دانشگاه آیت الله آملی برگزار می شود.

ملکی خاطرنشان کرد: کلنگ ساخت فرهنگ سرای مشاهیر و مقاومت اسلامی آمل نیز عصر روز 5 بهمن با حضور آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه در آمل زده می شود.

 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران ادامه داد: تلاش بر این است که بتوانیم با کمک مسئولین شهرستانی نسبت به احداث فرهنگ سرای مشاهیر و مقاومت اسلامی آمل اقدام کنیم که این فرهنگسرا شامل به تصویر کشیدن بزرگان و علما، پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در هشت سال دفاع مقدس و حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 در تمام ابعاد دربرگیرنده خواهد بود. .

احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با تاکید بر اینکه حماسه اسلامی مردم آمل باید بصورت نسل به نسل به آیندگان بازگو شود گفت: راه اندازی فرهنگ سرا می تواند در شناساندن مشاهیر و حماسه مردم آمل در هشت سال دفاع مقدس و 6 بهمن سال 60 برای نسل جوان تاثیرگذار باشد.

 وی با اشاره به آمادگی شهرستان برای راه اندازی چنین فرهنگسرایی یادآورشد: ساخت این فرهنگسرا نباید ما را از هدف اصلی مان که همانا تبیین این حماسه در کشور می باشد دور کند و باید بزرگداشت این حماسه اسلامی که به نیکی در وصیت نامه سیاسی الهی معمار کبیر انقلاب درج و ضبط شد در حد کشوری باشد.

 در این جلسه مدیرکل مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران و رییس شورای شهر آمل در خصوص آمادگی برای ساخت فرهنگسرا مطالبی را عنوان داشتند.