داد ساکنان آفتاب 44 آمل در آمد

 

کمال نیوز: اهالی کوچه فرعی آفتاب 44 شهرستان آمل در اقدامی عجیب و اعتراض آمیز اما قابل تامل و برای رهایی از سر و صدای ناشی از رفت و آمد زیاد ماشین های سنگین و سبک، با حفاظ های بتونی  کوچه را چند ساعت مسدود کردند. با مراجعه نزد آنها وقتی از دلایل این امر پرس و جو کردم، «م.ج»به خبرنگار صبح آمل گفت: از سال 85 و با حضور در جلسه شورا ترافیک که با حضور نمایندگان شهرداری، فرمانداری و ارگان مربوط برگزار شد قرار بر ایجاد یک طرح و ایده ای جدید در این محوطه بود که با حضور کارشناسان نقشه برداری صورت گرفت و نزدیک به دو ماه پیش بود که آقای شهردار قول پیگیری این طرح را با حضور در این کوچه به اهالی داده بود و بعد حضور ایشان قرار بر این شد که کامیون دیگر وارد کوچه نشود اما تنها پس از چند ساعت دوباره همان آش و همان کاسه.

وی ادامه داد: نامه و مصوبه های زیادی از نماینده محترم شهرستان آمل، فرمانداری و دیگر ارگان ها در خصوص این کوچه و میدان این محوطه به شهرداری و ارگان های ذی ربط ارسال شده اما تا به حال پاسخی دریافت نکردیم. این شهروند آملی تاکید کرد: در طی چند سال اخیر با بستن کوچه های حومه مانند سحر، پمپ بنزین و افتاب 46 باعث افزایش تردد در این کوچه شده و گاهی با خود فکر می کنیم شاید این کوچه خیابان شده که ما خبر نداریم! "ع.ن" دیگر شهروند آملی به خبرنگار ما گفت: در نیمه های شب گاهی پیش می آید که به طبع رفت و آمد زیاد ماشین های سنگین و سرعت بیش از حد آنها تمام ساختمان می لرزد و از خواب بیدار می شویم. وی ادامه داد: گاهی نیز پیش می آید که دم صبح در حین خروج با پارک عجیب ماشینی در جلوی درب منزل مواجه می شویم که باید دقایق و گاها ساعتی را منتظر صاحب ماشین صبر کنیم و در قبال این موضوع اهالی این کوچه به شدت اعتراض دارند! ما تابع قانون هستیم اما زمانی که تمامی راه های قانونی را طی کردیم و جوابی نگرفتیم، اینگونه صدای خود را به گوش مسئولان رساندیم.

ش.ن به خبرنگار صبح آمل، گفت: بسیاری از مشکلات آفتاب 44 ناشی از طرح هیا خودسرانه بعضی همسایگان نیز بوده که بر مشکلات اخیر اضافه کرده است.

وی ادامه داد: حدودا 4 سال قبل بواسطه اشخاص غیر متخصص و با هزینه شخصی طرح جدول کشی در این کوچه اجرا شد که حداقل یک متر از فضای آسفالت کوچه را گرفت، نه تنها دردی را دوا نکرد! دیگر امکان پارک خودرو همسایگان در دو طرف کوچه هم وجود ندارد!

یکی دیگر از اهالی که در این کوچه ساخت و ساز داشته، تاکید کرد: شما در مقابل پولی که پرداخت می کنید باید منتظر خدمات باشید، اهالی این کوچه بیشترین میزان پول تراکم و قیمت منطقه ای را به نسبت باقی مناطق آمل پرداخت می کنند، از چند صد میلیون تا گاها میلیاردی! در صورتی که شهرداری هیچ خدماتی را در این خصوص ارائه نمی کند!

در پایان در اینکه این اقدام غیرقانونی بوده شکی نیست اما مگر غیر این است که هدف مسئولین باید خدمت به مردم باشد و رفاه حال همشریان از اهداف آن ها است؟ صبح آمل امیدوار است این درد اهالی افتاب 44 بزودی درمان شود تا همشهریان دیگر دست به چنین اقداماتی برای رساندن صدای خود به مسئولین نداشته باشند.

منبع: نشریه صبح آمل

www.sobheamol.ir