تخریب های انتخاباتی فضای مجازی در شأن مردم آمل نیست / فتنه جدید تنزل جایگاه خبرگان رهبری است

 
بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه اول :
سروروان عزیز و بزرگوار مومنین و مومنات اعزه با کرامت در طلیعه عرائضم در ایام میمون و مبارک بدوا خودم و همه شما را توصیه به تقوای الهی می کنم
 در محضر خدا بودن و خدائی شدن جزئی از آزادگی و عزت و سلامت نفس هست آنچه از برکات الهی در این عالم وجود دارد در گرو تقوای الهی است که خداوند متعال در سوره مبارکه ی اعراف آیه ی 96 این چنین فرموده اند : « وَ لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُري‏ آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنا عَلَيْهِمْ بَرَکاتٍ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ وَ لکِنْ کَذَّبُوا فَأَخَذْناهُمْ بِما کانُوا يَکْسِبُونَ » فرمود : کسانی که چه اهل شهر باشد و چه روستا و اهی ایمان و تقوا باشد «لَفَتَحْنا عَلَيْهِمْ بَرَکاتٍ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ» می فرماید برکت مبترکه ی حخودم را از آسمان و زمین برایش می بارم . آیا عزت و برکتی بیش از این ؟ مطابق با این وعده ی الهی خداوند متعال از آسمان و زمین رحمت های بی واسعه اش را تقدیم می کند . کلمه ی تقوا یازده مرتبه در قرآن کریم بیان شده . و این در مسیر اطاعت از ولایت خدا و ولایت اهل بیت (ع) است . اگر چه شاید تا صحبت از تقوا به میان می آید بحث گناه نکردن به ذهن مان می رسد و یکی از معانی زیبای تقوا خشیت در محضر ذات ذبوبیت است . «الم یعلم بان الله یری» و یکی از معانی دیگر اطاعت از ولی است . ولایت الهی ولایت انبیای الهی و اوصیای الهی و در عصر غیبت امام زمان (عج) هم در محضر ولی فقیه زمان بودن و مراجع عظام بودن .
انسان متقی خودش را در محضر قرآن قرار می دهد . با قران است و شاگرد مکتب قرآن است . هم قرآن ناطق و هم قرآن صامت . سعی می کند با بهره گیری از این مکتب معنوی مسیر سعادت را رقم بزند . گفتیم که ما از قؤان یاد گرفتیم خالنه ای منقش به نور انوار الهی و در مسیر تبعیت پذیری از خداوند متعال و در مسیر تبعیت گیری از انو.ار ائمه ی معصومین (ع) باشد . از خانه و خانواده گفتیم . از انتخاب همسر برای فرزند گفته شده . از تولد فرزند گفته شده . از مراحلی که دین در تبیین مسائل اخلاق در مسیر زندگی فرزند دل بندمان از رحم پاک مادر گفته شده و تقسیم سنین که نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه به آن تأکید داشته اند گفته شده . از هفت سال اول تربیت فرزندان مان که به عنوان سرور و مولا هستند ما باید به عنوان یک مربی در خدمت ایشان باشیم و شکل گیری ابعاد شخصیتی  و مراحل تکوینی آنها که در این سن شکل گرفته گفته شده . امروز هم در مورد  هفت سال دوم زندگی کودکان مباحثی را به سمع شما از لسان زیبای نبی الرحمه للعالمین و اهل بیت عصمت و طهارت عرض بکنم . پيامبر صلى ‏الله‏ عليه‏ و‏ آله اين دوره را، دوره خدمت گزارى و تسليم بودن كودكان معرفى كرده است. اطاعت، فرمان‏بردارى، حرف‏شنوى و تعليم و تأديب كودك از ويژگى‏هاى اين دوره به شمار مى‏رود. كودك در اين دوره، مطيع پدر و مادر مى‏شود و خود را بيشتر در اختيار آنان قرار مى‏دهد، در حالى كه دوره قبل را با بازى و بازيگوشى، سپرى مى‏كرد و محور خانه به شمار مى‏رفت. او در اين دوره با توجه به رشدى كه پيدا مى‏كند، روحيه اطاعت‏پذيرى‏اش بيشتر مى‏شود. به همين دليل، در اين دوره بهترين فرصت، هم براى تعليم (آموزش)، و هم تأديب (آموزش مستقيم ارزش‏ها و پرهيز دادن از ضد ارزش‏ها) فراهم مى‏آيد؛ زيرا كودك در اين دوره، نه حالت بازيگوشى دوره اول را دارد و نه مشكلات دوره سوم را كه دوره بلوغ و نوجوانى است.
یکی دیگر از مباحث مطروحه در باره کودکان ابعاد تربيت دينى در این سن می باشد و از منظر دین چه کارهای باید انجام پذیرد. گرچند مبانی متعددی وجود دارد ولی به اقتضای وقت تعدادی از این مبانی را به سمع شما می رسانم
1. آموزش نماز و دعا: در بيان سيره عملى رسول خدا صلى‏الله‏عليه‏و‏آلهنقل شده است كه هرگاه به ايشان و خانواده‏اش، تنگدستى و سختى مى‏رسيد، مى‏فرمود: برخيزيد و نماز بخوانيد كه آفريدگارم مرا به اين كار امر فرموده است.60 امر خداوند كه رسول صلى‏الله‏عليه‏و‏آله در پايان اين سخن، بدان اشاره كرده، آيه 132 از سوره «طه» است؛ زيرا خداوند در اين آيه خطاب به پيامبر و همه پدران و سرپرستان خانواده فرموده است: «خانواده خود را به نماز فرمان ده و خود بر آن شكيبا باش.» از اين آيه به خوبى برمى‏آيد كه نماز خوان كردن اهل خانواده (بخصوص كودكان) و تربيت دينى آنان كارى دشوار است و نياز به صبر و بردبارى دارد. درباره آغاز آموزش نماز به كودكان نيز، به طور خاص رواياتى نقل شده است. پيامبر صلى‏الله‏عليه‏و‏آله در اين زمينه فرموده است: «كودكان خود را در هفت سالگى به نماز خواندن امر كنيد و به آنان نماز را ياد دهيد و در ده سالگى براى نخواندن نماز، آنان را تنبيه كنيد و در اين سن بسترهايشان را از هم جدا كنيد.» على‏رغم آنكه سن وجوب نماز براى كودكان، هفت سال نيست، اما در اين روايت آغاز نماز خواندن كودك را هفت سالگى معرفى كرده است. «امر به نماز خواندن» كه در اين روايت آمده، دليل بر وجوب نماز نيست، بلكه فلسفه آن آشنايى كودك با مراسم دينى و عادت كردن او به اين امور است تا هنگام رسيدن به سن تكليف‏ووجوب نماز، اداى اين‏مراسم‏براى او آسان‏تر باشد.
بر اساس اين روايت، تشويق والدين به عبادت كردن كودك از سن هفت سالگى، ايجاد آمادگى جسمى و روحى و بالا رفتن تحمل تدريجى او براى انجام مراسم و تعاليم مذهبى ـ همچون نماز و روزه ـ است.
علاوه بر آن، بر اساس ديدگاه‏هاى روان‏شناسى و تربيتى، كودك از آغاز هفت و بخصوص ده سالگى، احساس مى‏كند خواستار سعادت بى‏نهايت است و براى كسب معنويت به خدا روى مى‏آورد. از حدود هشت سالگى به بعد، شوقى در كودك پديد مى‏آيد كه براى تكامل روانى خود تلاش مى‏كند و متوجه ايجاد روابط استوار با خدا مى‏شود و اين تلاش، در سنين دوازده سالگى به شكل عالى متجلّى مى‏گردد و عشق نيرومندى را در رابطه با خدا پيدا مى‏كند، تا آنجا كه مى‏تواند عباداتى را انجام دهد. از حدود سن هشت سالگى به بعد، شوق مذهبى كودك بيشتر، و نسبت به مسائل مذهبى علاقه‏مندتر مى‏شود.
سوروان عزیز و بزرگوار بر اساس رواياتِ رسول خدا صلى‏ الله‏ عليه ‏و ‏آله و ديگر ائمّه عليهم‏السلام، اين دوره، دوره «تأديب و تربيت» نام‏گذارى شده است. دو خصوصيت روانى كودك، يعنى «تربيت‏پذيرى» و «تعليم‏پذيرى»، گوياى آن است كه كودك آمادگى دارد تا به طور مستقيم، ارزش‏ها و ضدارزش‏ها به وى آموزش داده شود و اين مفاهيم براى او به تدريج تبيين گردد. آموزش مستقيم اين مفاهيم در دوره قبل چندان كارساز نيست و كودك بايد بيشتر به صورت غيرمستقيم و تقليدى تحت اين آموزش‏ها قرار گيرد؛ ولى در اين دوره با افزايش رشد سنى، كودك به اين مرحله از شناخت رسيده است كه بتوان مفاهيم اخلاقى و تربيتى را به صورت مستقيم به او آموزش داد.
شايد فلسفه سخت‏گيرى والدين نسبت به نماز خواندن كودكان در ده سالگى به دليل وجود همين روحيه در كودك است؛ زيرا او در ده سالگى به مرحله‏اى از رشد رسيده است كه مى‏تواند مسئوليت‏هاى دينى را بپذيرد و بايد در قبال ترك آنها، به والدين پاسخگو باشد.
علاوه بر نماز، آموزش برخى از مظاهر و نمادهاى دينى همچون ذكر و دعا و مقدّمات نماز، مانند طهارت و وضو به كودكان نيز درتعاليم‏نبوى، به چشم مى‏خورد.
در سيره عملى آن حضرت نشانه‏هايى از توجه به تربيت دينى كودكان به چشم مى‏خورد. درباره زندگى حضرت زهرا عليهاالسلام و تربيت دينى او در خانه پدر، روايات زيادى نقل شده است. پرورش فاطمه عليهاالسلام و آموزش‏هاى دينى و مذهبى او در كنار پدر و زير نظر وى انجام مى‏شد. زهرا عليهاالسلام در خانه پدر، عبادت كردن را مى‏ديد و برپايى آيين‏هاى مذهبى و دينى، در وجود او تأثيرى شگرف مى‏گذاشت. حساسيت و توجه رسول خدا صلى‏الله‏عليه‏و‏آله به تربيت دينى و آموزش‏هاى مذهبى نيز در امر سازندگى شخصيت او مؤثر بود.
آن حضرت حتى نسبت به تربيت دينى نواده‏هاى خود نيز توجه بسيار مبذول مى‏داشت. نقل شده است كه رسول اكرم صلى ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله مشغول نماز بود و حسين عليه‏السلام در كنارش. وقتى پيامبر صلى‏الله‏عليه‏و‏آله تكبير مى‏گفت، حسين عليه‏السلام نمى‏توانست تكبير بگويد. آن حضرت همچنان تكبير را اعاده مى‏كرد و به حسين عليه‏السلام تعليم مى‏داد تا اينكه تكرار اين كلام مبارك، به هفت بار رسيد و حسين عليه‏السلام در مرتبه هفتم توانست تكبير را به زبان آورد.66 مضمون اين روايت نشان مى‏دهد كه حسين عليه‏السلام در اين شرايط طفل كم سنى بوده و احتمالاً به خوبى توانايى سخن گفتن نداشته است. به همين دليل، اداى عبارت «اللّه اكبر» براى او دشوار بوده و نياز به تكرار داشته است. ولى با اين حال، رسول خدا صلى‏الله‏عليه‏و‏آله به آموزش دينى او پرداخته است.
همچنين بر اساس برخى روايات، حسنين عليهماالسلام در هنگام نماز خواندن پيامبر صلى‏الله‏عليه‏و‏آله در كنار او مى‏ايستادند و در انجام اعمال نماز به پدربزرگ خود تأسّى مى‏جستند. آن حضرت نيز پس از نماز، آنان را نوازش مى‏كرد و بر پاى خود مى‏نشاند و به نوعى مشوّق آنان در اداى نماز بود.
 در روايات نقل شده است كه پيامبر صلى‏ الله ‏عليه ‏و‏ آله براى حسنين عليهما السلام دعا و تعويذ مى‏خواند و براى سلامتى‏شان، معوّذتين (سوره‏هاى ناس و فلق) را قرائت مى‏كرد. اين عمل رسول خدا صلى ‏الله‏ عليه ‏و‏ آله علاوه بر آنكه موجب محافظت كودكان مى‏شد، از جنبه تربيتى نيز بر آنان اثرگذار بود؛ چون آنان به طور غيرمستقيم اهميت دعا و تلاوت قرآن را درمى‏يافتند.
2. آموزش قرآن: يكى ديگر از جنبه‏هاى تربيت دينى كودك، آموزش قرآن در ابعاد مختلف قرائت، روخوانى و مفاهيم آن است. رسول خدا صلى‏الله‏عليه‏و‏آله در بيان وظايف والدين، اين نكته مهم را نيز از نظر دور نداشته است.
در سخنى از پيامبر صلى‏الله‏عليه‏و‏آله نقل شده است كه فرمود: «فرزندان خود را بر پايه سه ويژگى تربيت كنيد: محبت ورزيدن به پيامبر و اهل‏بيت او و قرائت قرآن.»
 آن حضرت همچنين در روايت ديگرى، براى والدينى كه به فرزند خود قرآن آموزش دهند، ثواب و پاداش اخروى بيان كرده است.
در اين روايات، علاقه‏مند كردن فرزندان به رسول خدا صلى ‏الله ‏عليه ‏و‏ آله و اهل‏بيت عليهم‏السلام در رديف انس با قرآن ذكر شده است كه هر دو از وظايف والدين است. بى‏شك، راه‏هايى همچون بيان ويژگى‏ها و فضايل اهل‏بيت عليهم‏السلام، و شركت دادن فرزندان از دوران كودكى در مراسم دينى، عزادارى و جلسات قرآن، از راه‏هاى مؤثر در تحقق اين توصيه رسول خداست، البته مشروط به اينكه اين امر به افراط و زياده‏روى نرسد و دوران كودكى، بخصوص شش سال اول، كه مرحله بازى و آزادى اوست، يك‏سر به حضور در جلسات حفظ و قرائت قرآن محدود نگردد و برنامه‏هاى فشرده و سنگين حفظ و آموزش قرآن ـ كه امروزه در مراكز آموزشِ رسمى و غيررسمى رايج شده است ـ به كودك تحميل نگردد؛ زيرا اين امر، به جاى آنكه در تربيت دينى و رشد علايق مذهبى كودك مؤثر باشد، آثار و پيامدهاى منفى، از جمله: دورى و جدايى كودك از بازى و آزادى، كاهش اشتهاى روانى كودك نسبت به آموزش‏هاى مذهبى و قرآنى، و كاهش انگيزه و ميل او نسبت به انس و يادگيرى قرآن و مفاهيم دينى پس از دوران بلوغ را به دنبال دارد. علاوه بر آن، غالب برنامه‏هاى آموزشىِ امروزه، مبتني بر حفظ و قرائت و ظواهر قرآن است كه اصولاً با هدف نزول قرآن و سيره رسول خدا صلى ‏الله‏ عليه‏ و ‏آله، ائمّه اطهار عليهم‏السلام و اصحاب آنان كه فراگيرى معانى و مفاهيم قرآن است، سازگار نمى‏باشد.
خطبه دوم :
اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
در این خطبه ی نورانی ، در این مجمع عظیم در محضر شریف شما سروران بزرگوار ، نور چشمان ابتدا خودم و بعد همه ی شما عزیزان را به تقوای الهی توصیه می کنم . منقش دن خانه و خانواده به تقوای الهی موجب مزین شده آن و رسیدن به انوار لا یتناهی الهی می گردد که هم موجب عزت خود می گردد و هم مدینه فاضله ای را ایجاد می کند
در ابتدای عرائضم میلاد سراسر نور نبی الرحمة ، رحمة للعالمین ، خاتم الانبیاء ، نخبه ی الهی که عالم و آدم به طفیل وجود این عزیز الهی خلق گردیده « یا احمد لولاک لما خلقت الافلاک» و هم چنین میلاد سراسر نور حضرت امام جعفرصادق علیه آلاف تحیت و الثناء ، شیخ الائمه (ع) و میلاد حضرت عیسی مسیح را به محضر شریف همه ی ارادت مندان به انبیاء و اوصیای الهی و مسیحیان و مسلمانان عرض تبریک و تهنیت دارم . بهره گیری از سیره ی علمی و عملی نبی مکرم اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت که موجبات تعالی و پیشرفت بشریت را رقم خواهد زد جزئی از آموزه های دینی است. ما در میان این همه احادیث و روایتی که از این معلمان خُلق عظیم بیان شده در چنین ایامی بعضی مواقع از بعضی از عزیزان بعضی جملاتی شنیده می شود که با توجه به جریانات اخیری که جهان اسلام در مقابلش قرار گرفته که به فرموده ی رهبر عظیم الشأنمان هم دل و هم زبان بودن چه مردم ایران و چه مردم مسلمان و همه ادیان . امروز در جریانی که در کنگره ی عظیم اربعین حسینی دیده شده . نه یک کشور منحصر نه یک فِرَق منحصر نه یک قومیت خاص نه! همه ی ملل و همه اقوام و همه ی ادیان و رنگ ها و زبان ها در یک مسیر و با یک مسیر و هدف قرار گرفته اند . لذا یکی از زیباترین آثار امروز اثر هم دلی و هم زبانی است و هر قومی ، و هردینی ، هر قومیتی و هر ادیانی اگر در سیره ی عملی نبی مکرم خودشان مراجعه داشته باشند قطعاً سراسر رحمت و رأفت بوده است . هیچ کسی خدایی ناکرده توصیه به تأدی و ظلم نکرده است . اما متأسفانه در گوشه و کنار برخی خیال می کنند که پایبندی به ولایت اهانت به مقدسات دیگران است . این تفکر غلط است . تخصیصاً امروزه که متأسفانه اسلام مورد هجمه قرار گرفته است . مرزی بین شیعه و سنی نیست . خدای مان یکی است . نبی مان یکی است . همه ی مان معتقد به ولایت اهل بیت (ع) هستیم . چه کسی گفته قطعاً وهابیت خبیث و سردمدارن شان و آموزگارانشان اگر امروز امام المسلمین که خداحافظ شان باشد از نفوذ سخن می گوید نفوذ در همه ی امر و تخصیصاً در این ارتباط معنوی با نبوت و رسالت و امامت می باشد چون آثار وضعی اب آن را در زندگی روزمره مردم دیده اند . امروز آن اتاق فکر در غرب و مکاتب دیگر می خواهند این حلقه ی اتحاد و وحدت و هم دلی مان را از بین ببرند و به مرادشان برسند . دیدیم که ترکیه و اردغان خبیث برای رسیدن به متاع های  دنیوی شان با کوچ کردن به عراق در حال تجزیه عراق هستند و در مورد ایران هم همچنین گرچند که این تفکر تفکر غلطی است . و امروز در سایه ی اهل بیت بودن ، با اهل بیت بودن و در محضر مکتب نبی مکرم اسلام (ص) بودن که یکی از شاکله های زیبای ایران عزیزمان هست و توانسته نام مقدس ایران را در جای جای جهان اسلام به اعتزاز در بیارد . و آنها نمی توانند ببینند از این که عده ای با تبعیت از متن اسلام ناب محمدی (ص) موجبات سعادت مردم جهان اسلام را محقق کردیم . هم امنیت در ایران مان به لطف خداوند متعال و اما زمان (عج) هست و هم در جای جای جهان اسلام اگر صدای مظلومی بلند شود این فرزندان مخلص اهل بیت (ع) جان خودشان را کفه ی اخلاص قرار داده و با قابلیت تمام شهدای عزیزمان به مرحله ی شهادت می رسند . با توجه به این حوادث تنها راه برون رفت از این معضلات هم دلی و هم زبانی است . چند روز گذشته شیخ الازهر و عالمان دیگر اهل تسنن سخنانی را گفتند که عده ای متأسفانه به مقدسات توهین کردند . لذا توصیه بنده به مداحان و ذاکرین و مبلغین این است . امروز اگر خدایی نکرده مقدسات چه شیعه و چه تسنن مورد توهین قرار گیرد تمکین کردیم به تفکر غرب و تشیع انگلیسی . یعنی خودمان خود زنی می کنیم و خودمان خودمان را درگیر مسائلی می کنیم که آنها می خواهند .
خب یکی از مسائلی که مهمان عزیز و ارزشمندمان سردار اصغری مسئول محترم عتبات و عالیات به آن اشاره داشتند ما قول داده ایم که به فضل خدا ان چه را که در شأن و منزلت این دو بخش هست با استقرار ادارات و نهاد ها وظائیفمان را انجام بدهیم  و به فضل خداوند متعال با کیاست و درایت مسئولین باکرامت این دو بخش و شهرستان یکی ازاین نهاد های مقدس عتبات عالیات است و نمایندگی حضور در محضر اهل بیت (ع) جمع آوری باقیات الصالحاتی که شما سبقه ی دیرینه در مسیر اهل بیت (ع) داشته اید . شما ثابت کرده اید که در بزرگزاری مسائل دینی حرف اول را زده اید . شما حتی مسائل شادی تان در ایام محرم تقدیم به آن مصائبی کردید که افتخاری برای اسلام شد و برکتش در زندگی فردی و اجتماعی من و شما ملموس شده است . و امروز هم با توجه به این که از بیت شریف شهدای عزیزمان و از فرزندان نظام و رهبری که سابقه ی پاسداری از این نظام اما زمانی (عج) داشتند عزیز دلم جناب آقای سرهنگ جعفری پدر شهید پرافتخار مدافع حرم شهید هادی جعفری با درایت بخشدار و شهردار محترم و مسئولین محترم و فرماندار و نماینده ی محترم یک مشورت جمعی شکل گرفته که همه ی شان نسبت به این مسئله استقبال کردند . و به فضل خداوند متعال با مدیریت و محوریت این عزیز مان خدمات شایسته و بایسته تان در مسیر صیانت از عزت اهل بیت محقق گردد ما کارهای بزرگی را در عتبات عالیات انجام داده ایم . شما اگر یادتان باشد ما وقتی به کربلا می رفتیم سردار اصغری عزیز فرش هایی که در حرم امام حسین (ع) روی ان نماز می خواندیم نوشته بود هدیه مازندران . حالا گزارشاتی که از ضریح اما حسین (ع) فرمودند و از حضرت امیرالمؤمنین (ع) فرموده اند از صحن حضرت زهرا (س) فرمودند و از کاظمین و عسکریین علیهم السلام و البته صحن حضرت زهرا این که تنها صحنی که از این نام مقدسه ی عالم در نظام اسلامی تدارک دیده شده در نجف کنار مضجع شریف امیر جهان امیرالمؤمنین (ع) است . باید احسنت گفت و عرض کرد سعیکم مشکور . قطعاً ما مردم دو بخش جان خودمان را درمحضر اهل بیت (ع) قرار خواهیم داد چه بسا مال . چون مال و فرزند  زینت حیات هستند . باقیات الصالحاتی که ماندگار هست ما شنیده ایم که موالیان اهل بیت در این راه چه کرده اند و ما نیز ثابت خواهیم کرد تا هم خانه دینیای مان آباد باشد و هم خانه عقبای مان به فضل خداوند متعال
با آغاز ثبت‌ نام نامزدهای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، فصل سخت شورای نگهبان شروع شد. سنگر اول نظام جمهوری اسلامی شورای نگهبان است. این سنگر اگرچه کم تعداد است؛ اما در جاهایی در دفاع از نظام ایستاده است که صدها لشکر سیاسی و امنیتی توان مقابله با آن را نداشته‌اند. شورای نگهبان در این چهار دهه تحت فشار همه جریانات بوده، اما هیچ‌گاه عقب‌نشینی نکرده است و اگر در جریان بررسی صلاحیت‌ها با خطایی روبه‌رو شده، به صراحت اعلام کرده است که در دوره گذشته احراز نکرده بودیم و اکنون این امر برای ما احراز شده است. اگرچه حملات علیه شورای نگهبان قانون اساسی از چند ماه پیش کلید خورده است؛ اما در روزهای آینده با حملات شدیدتری از طرف همه جناح‌ها روبه‌رو خواهد شد که عمده‌ترین محورهای آن عبارتند از:
۱- بسیج ثبت‌نام‌کنندگان برای بالا بردن ریسک ردّ صلاحیت و وادار کردن شورای نگهبان به عقب‌نشینی؛ ۲- وارد کردن افراد شناخته‌شده و بدون صلاحیت و هجمه عظیم رسانه‌ای برای هزینه‌دار کردن هرگونه ردّ صلاحیت؛ ۳- چانه‌زنی‌های گسترده با اعضای شورای نگهبان برای تفرقه‌افکنی و ایجاد دودستگی در میان اعضای این شورا و حتی نامه‌نگاری به رهبری و سایر ارکان نظام؛ ۴- ایجاد موج‌ها و کمپین‌های سیاسی برای عقب‌نشینی سیاسی و به هراس انداختن نهادهای انقلابی از راه انداختن فتنه‌های جدید؛ ۵- ایجاد شأن کاذب برای افراد بدون صلاحیت و فرار از امتحان خبرگان رهبری؛ ۶- همراه کردن مراجع، علما و بزرگان دینی به منظور ایجاد رابطه و ریش‌سفیدی برای عبور برخی عناصر از فیلتر شورای نگهبان.
از آنجایی که وظیفه شورای نگهبان سنگین و خطیر است و هرگونه سهل‌اندیشی و سستی یا کوتاه آمدن در این صحنه زمینه نفوذ به ارکان جمهوری اسلامی را فراهم می‌کند، لازم است که نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی و نهادهای انقلابی نیز در این زمینه هوشیار باشند و فارغ از دغدغه‌های جناحی و سیاسی و فقط برای حفظ انقلاب از این سنگر مهم انقلاب پاسداری و حراست کنند.
خوب بحمدلله در موضوع ثبت نام کارشناسان عزیزمان در شهرستان آمل نیز استقبال گرمی انجام داده اند خوب می دانید نبی مکرم اسلام (ص) یکی از رسالت هایی که داشتند داشته های شان را معرفی می کردند . در جریان جنگ حنین عرض کرده ایم که مکرر به مردم مدینه پس از این که غنائم را به اهل مکه داد و ناراحت بودند . فرمود که شما را مسلمان کرد که شما را در این مسیر قرار داده ام . ما هم نسبت به داشته های مان . نسبت به عزیزانی که رفتند ثبت نام کردند همه ی شان برای ما محترم و اهل علم هستند . و قطعاً با تمکین از قانون اساسی و امروز مرحله ی عنایت و رسالتی است که شورای نگهبان با تأیید صلاحیت شان با مراکز متعدد قرار می گیرند در مسیرشان قرار می گیرند و باید تمکین کنند . چون آمدند متعهد شدند که هر کدام از این عزیزان در یک مسند وکالت مردم باشند و کسی که وکیل هست اولین چیزی که در ذهنش هست این است که در مسیر قرآن و قانون اساسی باشد . الحمدلله بسیار عالمانه است . ولی بعضی از مواقع بعضی از بداخلاقی ها در حال شکل گیری است . توصیه کردم و توصیه می کنم و مکرر عرض خواهم کرد نظام بر اساس اخلاق شکل گرفته . بنده حداقل در این دو بخش به کسی اجازه نمی دهم که با شور و شعور مردم بازی کند . با درک مردم بازی کند . اخلاق مداری جزئی از تعهداتی است که یک وکیل باید انجام دهد . امروز در فضای مجازی بعضی از چیزهایی در حال شکل گیری است که در شأن مردم عزیزمان نیست . توصیه می کنم همدیگر را تخریب نکنید . بیایید برنامه ها را اعلام کنید . چه کسی چه کاری کرد نه ؟ من باید چه کار کنم . آیا معتقد به نظام و رهبر عظیم الشأنم هستم ؟ و چه داشته هایی را دارم . ما تا امروز هر چه در سایت ها می خوانیم می بینیم که دارند تخریب می کنند . یکی متولد آمل نیست . دیگری فلان شده . و یک مسئله ای را تو.صیه می کنم چه در آمل و چه در ایران عزیز عزیزان دوره ی قبل انتخاب شدند به نام نماینده ی مردم . نماینده ی حقوقی مردم هستند و تا خرداد هم نماینده ی مردم هستند . تخریب نکنید . تخریب به نماینده ی فعلی تخریب به مردم هر شهرستان هست . چون این بلندگوی تمام ایران است . توصیه می کنم عزیزانی که به فضل خدا در مرحله ی انتخاب قرار گرفتید فقط به رسالت خودتان بپردازید . اگر کسی هم احراز صلاحیت نشده در مقابل نظام بلند نشود و شورای نگهبان را تخریب نکند . اگر چه یکی از برنامه هایی که مدت ها در دستور کار قرار گرفته . ما بعضی از کارهای مان خودزنی است
خوب با توجه به اهمیت مجلس خبرگان دقایقی در این باره سخن بگویم: اعزه مکرم می دانیم مجلس خبرگان رهبری نهادی بی بدیل به شمار می رود که به عنوان پشتوانه اصلی استمرار رهبری و ولایت فقیه در نظام اسلامی است.
همانطوری که می دانید ولایت فقیه عمود خیمه نظام اسلامی است و ولایت فقیه منشأ مشروعیت همه قوا و اجزای تشکیل دهنده نظام است که این منبع مشروعیت بخش متوقف بر قوت و اقتدار و ساختار قانونی مجلس خبرگان است، در شرایطی که این نهاد با قدرت و قوت عمل کرد مایه خیر و برکت برای نظام شد.
پس از ارتحال معمار کبیر انقلاب  در شرایط و لحظات حساس 14 خرداد 68 این مجلس خبرگان بود که تصمیمی بجا و تاریخی گرفت و کشتی انقلاب را سامان داد لذا در استمرار رهبری این مجلس خبرگان بود که همواره به عنوان پشتوانه ای عظیم برای حمایت همه جانبه فکری، عملی، سیاسی و اجتماعی از مقام ولایت عمل کرد.
خوب همه مان دیدیم که به برکت این پشتوانه قانونی رهبری با اقتدار، حکمت و عزت کشتی انقلاب را از امواج خطرناک بحران ها، دسیسه ها و فتنه ها گذراند و به سوی ساحل تعالی و تکامل هدایت کرد؛ از این رو نقش مجلس خبرگان رهبری به عنوان نهادی که متکی به آرای جمهور و مردم و حامی ولایت است بسیار ویژه محسوب می شود.
مردم مومن و با بصیرت دابو و دشت سر خطه عشق و ارادت و علویان خطر ورود اصحاب فتنه و افراد زاویه دار با ولایت به مجلس خبرگان جدی است و باید بدانیم که دشمنان اسلام در خارج و داخل ضربه های فراوانی از این نظام مبتنی بر ولایت که پشتوانه قوی دارد خورده اند، به صورت طبیعی ذهن دشمنان به سوی نفوذ در مجلس خبرگان می رود.
لذا برنامه دشمن نسبت به خبرگان رهبری این هست و سعی دارند افراد خام و کسانی که زاویه دار با نظام هستند را به مجلس خبرگان نفوذ دهند تا اکثریت یا اقلیت قوی را جهت منحرف کردن خط مجلس خبرگان سازماندهی کنند و به مقصود خود برسند اما ان شاءالله بصیرت عمومی مردم به ویژه نخبگان و خواص جامعه هرگونه تلاش دشمنان را خنثی خواهد کرد.
آنچه را که ما باید بدانیم  برخی برای تنزل جایگاه خبرگان سعی دارند آن را جناحی جلوه دهند، در صورتی که خبرگان باید از قداست و محبوبیت در بین مردم برخوردار باشد، این جایگاه با حزب گرایی، باند بازی و سیاسی بازی همخوانی ندارد از این رو همه باید تلاش کنند مجلس خبرگان در همان جایگاه رفیع که نماد آن شخصیت هایی همانند آیات مشکینی، مهدوی کنی و بزرگانی در این سطح بودند و هستند باید محفوظ باشد و نظرات تنگ جناحی نباید در این جایگاه نفوذ پیدا کند.
عزیزان اهل بصیرت با توجه به تمایز ایندوره از انتخابات خبرگان با دوره های پیشین مردم جایگاه مجلس خبرگان را در این زمان به ویژه پس بحران ها و فتنه ها و بهتر درک کردند در حالی که این موضوع در دوره های پیشین مورد غفلت واقع شده بود؛ قطعا این مطرح شدن سبب اقبال بیشتری نسبت به انتخابات خبرگان داشته باشند.
خوب اگر دقت بفرمائید در دوره های پیشین دشمنان نظام آنچنان متوجه نبودند که مجلس خبرگان چه جایگاهی دارد و چه تأثیراتی می تواند در جامعه ایجاد کند، حال که دشمن متوجه شده قطعا توطئه های رنگارنگی را خواهند چید که مستلزم هوشیاری و بصیرت عمومی جامعه است.
لذا امروز رسالت مان ایجاد بستر بصیرت افزائی برای اقشار مختلف مردم هست و همه و همه نسبت به این امر مهم باید سعی بکنیم تا انتخابی سرآمد داشته باشیم تا مثل همیشه سربلند و پیروز باشیم و البته توصیه می کنم به همه و همه که په در گفتار و چه در رفتار متوجه خودشان باشند امروز اعتقاد و آشنائی ما مثل گذشته نیست امروز باورمان به کوه معنویت و با صلابت امام المسلمین امام خامنه ای است لذا عرض می کنم متوجه خودشان باشند اگر احساس شود نسبت به رهبری دیدگاه مقرضانه ای وجود داشته باشد جامه کفن بر تن نموده و در مقابل این تفکر غربی ایستاده گی می کنیم ما باورمان بر این است که دشمن لطمات برزگی از ایم اسوه ایمان تقوا خورده و می خواهد از طریق تفکر لیبرالی خودش این عزت و صلابت را از ما بگیرد و ما نخواهیم گذاشت پیر و جوان خورد و کلان بیشتر از نهم دی چون نهم دی ماه تبلور بیداری ولایت مداری بوده است و ثابت کرده ایم از رهبرمان به یک اشاره از ما به سر دویدن.
 موضوع بعدی بحث بنده در مورد  نه دی می باشد. نهم دی یک جنبشی ایجاد شده که تبلور بصیرت و بیداری می باشد و این نشان از ارادت مان محضر ولی امر مسلمین هست . همان جامع پوشان کفش پوش ورامین با همان اعتقاد و مبانی . از تبریز گرفته تا مشهد  در جای جای ایران . ومتأسفانه فتنه ای که در حال شکل گیری بوده اند براندازی نظام بود . نه اعتقاد به امام داشتند و نه امروز به رهبری اعتقاد دارند . امروز هم کسانی که نجوای شورایی رهبری را در ذهن خود می پرورانند و قطعاً مردم ما بصیر هستند . ما در تاریخ خیری از شورا ندیدیم نه از سقیفه و نه از حکمیت و نه از جاهای دیگر . توصیه می کنیم سر عقل بیایید . توصیه می کنم در معیت رهبر عظیم الشأنمان باشید . توصیه می کنیم که نگذارید این مردم تصمیم دیگر بگیرند . این مردم خون داده اند و خون های شهدای عزیزمان افتخاری است که امروز در عرصه ی بین الملل بعنوان ابرقدرت جهان گردیده ایم . اگر خدا ناکرده نگاه ، تکلم و نظر به همه ی امید و آمال مان ، رهبر عظیم الشأنمان امام خامنه ای عزیزمان بشود قطعاً ما در مقابلتان ایستادگی خواهیم کرد و توصیه می کنم به مسئولین مکرم این دو بخش از بخشداران محترم گرفته مسئولین ادارات و حوزه های مقاومت با عزت ان شاءالله برنامه ای در شأن این مردم درهمین مکان مقدس به فضل خداوند متعال در روز قبل از نهم دیماه برنامه ریزی کنید و از طریق دهیاران با کرامت زمان را اعلام کنید . از خانواده ها ی معزز و باکرامت شهدا که دست تک تک پدران و ماردان شهید را می بوشم . دعوت کنید تا بتوانیم یک مجلسی با شکوه که در این دو بخشی که درهمه ی زمینه ها طلایه دار هست را ایجاد کنیم . ما نمی گذاریم قصه ی طلحه و زبیر دوباره تکرار شود . ما مردم کوفه نیستیم . ما مردم ایران هستیم و ایران هم نشان از شور و شعور معنوی دارد  و علی زمانمان هم آن علی غریب نیست . این العمار امیرالمؤمنین بار دیگر شنیده نخواهد شد . عمار های علی زمان مان جامه پوشان در خدمت همه ی عزیزان خواهند بود  و امروز هم عماریون در جای جای جهان اسلامی در حال نقش آفرینی هستند و بعنوان شجاع مرد تاریخ خواب را از دیدگان دشمن ربوده اند که خدا حافظ و ناصرشان باشد.
محور دیگر عرائضم  که از سوی استکبار جهانی انجام پذیرفت می بینیم که هنوز امضای باراک اوباما، پای قانون محدودیت روادید، که به شدت بر صنعت گردشگری و سرمایه‌گذاری ایران تأثیر منفی می‌گذارد، خشک نشده است و همچنان نامه جان کری به جواد ظریف خبرِ یک رسانه‌هاست و اعتراضات و توجیهات درباره نقض شدن یا نشدن برجام پس از این قانون، موضوع اول مباحث سیاسی است، که خبر از قوانین ضدایرانی جدید به گوش می‌رسد. نمایندگان کنگره آمریکا همزمان با امضای نامه‌ای که به انتقاد از مکاتبه کری با محمدجواد ظریف، وعده‌های وی به ایران را غیرضروری و اجرانشدنی دانستند، از دو طرح جدید ضد ایرانی حمایت کردند که به بهانه مبارزه با تروریسم و حقوق بشر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را هدف گرفته است. قانون «تحریم سپاه پاسداران انقلاب ایران» را «دیون نونز» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان و قانون «اجرا و بازنگری تحریم‌های سپاه پاسداران انقلاب ایران» را «برد شرمن» از اعضای دموکرات آمریکا ارائه داده‌اند. ارائه‌کنندگان این قوانین هدف از تصویب آنها را اعمال تحریم‌هایی مؤثرتر علیه سپاه پاسداران یا هریک از مقامات، عوامل یا وابستگان آن برای مقابله با حمایت این نهاد از تروریسم بین‌المللی و همچنین محافظت از مردم آمریکا و ایران و اقتصاد جهانی در برابر نقض استانداردهای حقوق بشری و شهروندی از سوی ایران و تخلفات اقتصادی مخرب سپاه پاسداران عنوان کرده‌اند. حالا پیش‌نویس این قوانین آزمون بزرگی برای دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم است. باید منتظر ماند و دید، این اقدام با پاسخ درخوری از سوی ایران همراه خواهد شد یا باز هم قرار است بر بدعهدی دشمن چشم ببندیم و ساده‌انگارانه به شیطان بزرگ اعتماد کنیم! این اقدام اخیر آمریکا خلاف برجام است و حتماً تناقضی را دارد به دلیل اینکه آنها صریحاً مکلف شدند و امضا و تأیید کردند که هیچ‌گونه محدودیتی در ارتباط با فعالیت تجاری ایران ایجاد نکنند، هرچند این محدودیت‌ها برای دیگر کشورها نیز از سوی آنها قائل شده اما آنها این کار خلاف را انجام دادند.
برجام مسیر خود را ادامه خواهد داد و سنگ اندازی آمریکایی‌ها نمی‌تواند تغییری در روند اجرای آن ایجاد کند و البته آنها بخواهند سنگ اندازی کنند و در مقابل تعهدات خودشان پایبند نباشند ما به کار هسته ای خودمان ادامه خواهیم داده و به جامع جهانی هم چهره منفور و خبیث استکبار جهانی در همه امور تخصیصا در امر این مذاکرات برجام مشخص خواهد شد و اینکه ایران در مسیر عزت جامعه جهانی است و پایند به معاهده است در صورتی که طرف مقابل انسانیت را خرج نماید نه شیطنت را چاشنی کارش اگر امام المسلمین در این باره فرمودند که امیدی نیست به این مذاکرات ولی برای نشان دادن به آنهایی که در خیال خام خودشان این مذاکرات راه گشا هست این کار انجام گرفته و توصیه به نرمش قهره مانانه نموده اند. چون میدانند که سپاه امروز به مرحله ی جدیدی از عزت دست یافته شنیدین که در مورد سردار سلیمانی مان چه می گویند خواب از چشمانشان ربوده اند در خود شبکه هایشان می گویند که ما هر جایی و هر کشوری سر در می آوریم و نگاه  می کنیم می بینیم که سردار سلیمانی حضور دارد و در مقابل رسالتی است که معمار قدیم انقلابمان به فرزندان دلبند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مسائل صیانت و حفاظت هواپیماهای کشوری و مقابله با هواپیما ربایی و امنیت پرواز در فرودگاه ها و خطوط هوایی برای فرزندان دلبندش در سپاه قرار داده که این نشان از اقتدار فرزندان امام راحل و رهبر عظیم الشانمان در همه زمانها می باشد قتدار معنوی و الهی این لشکر مخلص الهی . لذا توصیه مان هم به ریاست محترم جمهورکه به عنوان مسئول دیپلماسی ارشد نظام منتخب مردم هستند و هم مسئولین محترم دیپلماسی نسبت به این مسائل کوتاه نیایند که اگر خدایی ناکرده نسبت به این مسائل کوتاه بیایید باید جواب پدر و مادر شهدای مان را بدهید و بایسد جواب گوی شهدای مان باشید .
و اما موضاعات منطقه و جریان دلخراش نیجیریه که در این باره نیز مباحثی عرض نمایم.اینکه علامه زکزاکی کی بوده اند و ما نسبت به ایشان و اهداف بلند و والای ایشان چه کرده ایم
 شیخ زکزاکی قبل از انقلاب در ملاقاتی که با حضرت امام در پاریس داشت و بعد از انقلاب هم که به ایران آمد مجذوب شخصیت امام شد و شیعه شد و از همان روز فعالیت های خود را در راه ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت(ع) آغاز کرد و توانست با شیوه ای مسالمت آمیز ده ها میلیون شیعه را پای کار بیاورد.
این جای تأسف بسیار دارد که مجامع جهانی در چنین سکوت مرگباری به سر می برند و به یک معنا انسان ها را طبقه بندی می کنند؛ شما ببینید حادثه ای تروریستی در پاریس اتفاق می افتد صدای همه بلند می شود؛ اما وقتی مسلمانان مظلوم سوریه و عراق و یمن و الان نیجریه به خاک و خون کشیده می شوند صدایی از آنها در نمی آید و به مسئولین عالی رتبه ایران هم توصیه موکد دارم پیگیر جریان تالم انگیز نیجیریه باشید مردم منتظر شما هستند و مردم می بینند که چه کارهایی در حال شکل گیری است و انتظاری جز این نخواهیم داشت.