دستگیری کيف قاپ حرفه ای با 19 فقره سرقت / دستگيری عامل افيونی با 8 کيلو گرم مواد مخدر / دستگيری سارق مغازه با 13 فقره سرقت / شيشه عمر باند کامی شيشه بُر شکسته شد

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، فرمانده انتظامي شهرستان آمل از شناسايي و دستگيري کيف قاپ حرفه اي با 19 فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ "ولي الله گنجيان مقدم" در تشريح جزئيات اين خبر گفت: به دنبال وقوع چندين فقره کيف قاپي در سطح شهرستان آمل و ارائه شکايت از سوي شهروندان، اين موضوع به صورت ويژه در دستور کار پليس آگاهي اين شهرستان قرار گرفت.

وي ادامه داد: با تحقيقات ميداني و بررسي از محل هاي وقوع جرم و تجزيه و تحليل اخبار و اطلاعات واصله از منابع مخبرين، کارآگاهان پليس آگاهي متهم را شناسايي، با هماهنگي مقام قضايي، متهم را در طي يک عمليات ضربتي و منسجم دستگير کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل اضافه کرد: متهم در بازجويي هاي فني و پليسي به 19 فقره سرقت کيف قابي شامل وجه نقد،گوشي موبايل و ... اعتراف که پس از احضار مالباختگان و شناسايي متهم توسط آنان و بازسازي صحنه هاي سرقت، تمامي اموال مسروقه به صاحبان بازپس و متهم براي طي مراحل قانوني تحويل مقام قضايي شد.

اين مقام ارشد انتظامي ادامه داد: متهم در بازجويي هاي خود علت و انگيزه سرقت و كيف قاپي را، بيكاري اعلام داشت.

سرهنگ گنجيان ضمن درخواست از شهروندان در اين مورد که با هوشياري کامل در حين خروج از منزل، مانع سوء استفاده سارقان شوند، بيان داشت:شب زنده داران سبز پوش با توکل بر خدا و مجاهدت، محيط را براي مجرمان ناامن خواهند کرد و اجازه نخواهند داد امنيت مردم را به مخاطره  بياندازند.

دستگيري عامل افيوني با 8 کيلو گرم مواد مخدر در آمل

فرمانده انتظامي شهرستان " آمل" ، از دستگيري عامل تهيه وتوزيع مواد مخدر و کشف 8 کيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياک در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ "ولي الله گنجيان مقدم" فرمانده انتظامي شهرستان آمل گفت: در پي کسب اخبار و اطلاعاتي از منابع مخبرين مبني بر توزيع مواد مخدر توسط فردي در سطح شهرستان، موضوع به صورت ويژه در دستور کار پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان قرار گرفت.  

سرهنگ "گنجيان" افزود: پس از انجام يکسري اقدامات پليسي و هماهنگي با مقام قضائي،متهم به هويت "عباس- ح" حين جابجايي مواد مخدر با يک دستگاه سواري پرايد در عملياتي غافلگيرانه شناسائي و دستگير شد .

فرمانده انتظامي آمل تصريح کرد: در بازرسي از خودروي متهم 6کيلو ترياک که به طرز ماهرانه اي در صندوق عقب جا سازي شده بود، وهمچنين در بازرسي از منزل وي 2 کيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياک کشف و ضبط شد .

فرمانده انتظامي شهرستان آمل خاطر نشان کرد: متهم پس از تشکيل پرونده  به مراجع قضائي معرفي شد .

سرهنگ گنجيان ضمن قدرداني از تعامل خوب مردم با پليس تصريح کرد: اقدامات مقابله اي با پديده شوم مواد مخدر همه جانبه بوده و رصد و پيگيري تحرکات باندها و شبکه هاي توزيع کننده مواد مخدر در دستور کار پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان مي باشد و از شهروندان خواست هر گونه ناهنجاري و موارد مشکوک را از طريق مرکز فوريت هاي پليسي 110 گزارش دهند.

دستگيري سارق مغازه با 13 فقره سرقت در آمل

گروه استان ها –مازندران- فرمانده انتظامي شهرستان آمل از دستگيري سارق مغازه هاي اين شهرستان با 13 فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ "ولي الله گنجيان مقدم" گفت :پس از وقوع چند فقره سرقت مغازه در شهرستان آمل موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت.

وي افزود:پس از چند روز کار اطلاعاتي و استفاده از شگردهاي پليسي، پليس آگاهي شهرستان آمل موفق به شناسايي اين سارق حرفه اي شد.

سرهنگ گنجيان تصريح کرد:پس از شناسايي سارق، پليس در يک عمليات موفق پليسي سارق با هويت "م- ح" را در مخفيگاهش دستگير کرد.

فرمانده انتظامي شهرستان آمل ادامه داد: سارق در تاريکي شب با استفاده از کليد و باز نمودن قفل مغازه ها اقدام به سرقت کرده و در تحقيقات پليسي تاکنون به 13 فقره سرقت مغازه در سطح شهرستان آمل اقرار کرد.

وي درخاتمه علل و انگيزه سرقت را اعتياد به مواد مخدر و نياز مالي بيان کرد وگفت:شهروندان به هشدارهاي پليسي توجه ويژه داشته و با نصب دزدگير و اقدامات پيشگيرانه عرصه را براي بزهکاران تنگ و زمينه ارتکاب جرم را براي آن ها فراهم نکنند.

شيشه عمر باند کامي شيشه بُر در آمل شکسته شد

فرمانده انتظامي شهرستان آمل از انهدام باند 4 نفره سارقان و مالخران مغازه با نام " کامي شيشه بر "خبر داد .

سرهنگ " ولي الله گنجيان مقدم "  گفت: در پي وصول پرونده هاي سرقت مغازه با شگرد بريدن و يا بازکردن دربهاي شيشه سکوريت به پليس آگاهي اين شهرستان ، کشف سرقتها در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي آمل قرار گرفت .

وي افزود :بر طبق اظهارات مالباختگان ، زماني که ساعت هاي حوالي ظهر و عصر درب مغازه را بسته وجهت اقامه نماز و صرف نهار به منزل عزيمت مي کردند پس از مراجعت در عين ناباوري مشاهده مي کردند که درب شيشه سکوريت مغازه تخريب شده وسارقان مقاديري از اجناس را به سرقت برده اند .

سرهنگ گنجيان مقدم در ادامه گفت: ماموران پليس آگاهي با ظن به اين موضوع که سرقت از سوي يک باند حرفه اي صورت گرفته است بلافاصله وارد عمل شده و تحقيقات گسترده اي را آغاز کردند .

گنجيان تصريح كرد: مامورين درادامه تحقيقات پليسي موفق به شناسائي شخصي به نام  " کامران پ " معروف به کامي شيشه بر از مجرمان سابقه دار اين شهرستان شدند .

سرهنگ گنجيان درادامه اظهار داشت : با اطلاعات به دست آمده و با انجام تعقيب و مراقبتهاي شبانه روزي توسط کارآگاهان پليس متهم به همراه اعضاء باند خود شامل " کامران – پ " و همسرش " فريبا- آ " و " سعيد – ق " و دو تن از فرزندان کامران بوده با يک دستگاه خودرو پرايد شناسائي و در عملياتي غافلگيرانه دستگير شدند .

فرمانده انتظامي شهرستان آمل در پايان گفت :با راهنمايي متهمان تعداد 19مکان از محل هاي سرقت شده که معمولا در کوچه هاي خلوت بودند شناسائي و اموال مسروقه موجود آنان نزد سارقان کشف وبه ماباختگان تحويل شد .

گفتني است، متهمان جهت پيشگيري از شناسائي و عادي جلوه دادن حضور خود در جلو مغازه ها فرزندان خردسال خود را نيز به همراه داشتند .

سرهنگ گنجيان در پايان از شهروندان خواست اماکن تجاري و مسکوني خود را به تجهيزات ايمني ضد سرقت مجهز کنند و هشدار ها و آموزش هاي پليس را در اين خصوص جدي بگيرند چرا که مجرمان از هر فرصتي در ارتکاب بزه استفاده مي کنند.