شهری با هزاران سنگر، طومار نفاق را برچیدبه نام خدا؛ ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا، ششم بهمن سال ۱۳۶۰ و رشادت مردم ولایتمدار آمل و مازندران را گرامی می‌داریم.
 
در آستانه شش بهمن ۹۹،  سی‌ونهمین سالگرد حماسه جوانان انقلابی در ششم بهمن آمل قرار داریم. مقام معظم رهبری در بیانات خود فرمودند: قضیه ششم بهمن آمل آنقدر اهمیت داشت که امام بزرگوار، آن را در وصیت‌نامه تاریخی خود مندرج کردند و آن را به یادگار گذاشتند یعنی فراموش نشود.
 
برابر سخنان مقام معظم رهبری حوادث تاریخی هم درس و هم عبرت است و بر این اساس، یادآوری و انتقال رشادت‌های حماسه‌سازان انقلابی در مبارزه با گروهک‌های ضد انقلاب در این رویداد بزرگ به نسل جدید، ضرورت دارد.
 
دشمن حمله مسلحانه علیه نظام برآمده از اراده مردم را هدف گرفت اما آحاد مردم از زن و مرد، کوچک و بزرگ در دفاع از پیر و مقتدای خود وارد عمل شدند و برای حفظ دستاوردهای انقلاب  با هر وسیله‌ای به درگیری با گروهک های مسلح منافق پرداختند.
 
مردم غیور و انقلابی آمل با ایجاد هزاران سنگر در شهر آمل موفق شدند دشمنان ملت و اسلام را تار و مار کنند و این درس عبرتی است برای معاندان شد. این حادثه چنان بزرگ بود که امام راحل با پیام محبت‌آمیز خود فرمودند: «ما باید از شهر آمل و مردم فداکار آن تشکر کنیم."
 
ما نیز گرامی می داریم این روز و سالگرد این قیام بزرگ مردمی را. 
 
 علیرضا سعدی پور 
مدیرکل آموزش وپرورش مازندران