نشست بررسی مشکلات روستای پاشاکلا دابودشت برگزار شد +عکس

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛ با حضور نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، بخشداران، روسای ادارات بنیاد مسکن، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان ، اعضای شورای اسلامی بخش، خانواده های معظم شهدا، معتمدین، اعضای شورای اسلامی و دهیار، مشکلات روستای پاشاکلا دابودشت مورد بررسی قرار گرفت.

اکبر قربانی اسپاهی رییس شورای اسلامی روستای پاشاکلا دابودشت با تبریک ایام خجسته وبا قدردانی از تلاش ها و زحمات دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس گفت: مردم روستای پاشاکلا به وضوح شاهد فعالیت های عمرانی هستند که منبع اعتبارات توسط نماینده مردم آمل تامین گردیده است.

 وی افزود: همکاری بسیار خوب مردم روستا در امر عقب نشینی و اجرای طرح هادی باعث شد که مردم رغبتی بیشتر به همکاری داشته باشند که در این راستا جاده در داخل روستا 7 متر می باشد و با اجرای طرح هادی 12 متری ازقبیل کانیو و کانال که در حال احداث می باشد و مردم روستا نیاز به پیاده رو ندارند وخواهان این هستند که طرح به خوبی اجرا شود.

رییس شورای اسلامی روستای پاشاکلا دابودشت ادامه داد: تامین اعتبار برای جابجایی تیرهای برق در طرح هادی، تامین اعتبار برای دیوارکشی و نرده کشی خانه بهداشت که با پیگیری دکتر یوسفیان ملا 100میلیون تومان اعتبار دیگر اضافه شد، کمک و مساعدت در جهت هوشمندسازی مدرسه ، تامین اعتبار برای دیوارکشی مدرسه که بر اثر طوفان اخیر تخریب شده است ، تامین اعتبار برای ساماندهی زمین ورزشی بمساحت 12 هزار متر که مورد استفاده جوانان روستاهای اطراف می باشد و احداث سرویس بهداشتی نیز در دست اقدام می باشد.

عضو شورای اسلامی بخش دابودشت با بیان اینکه بخش دابودشت نیازمند توجه مسئولین در امر محرومیت زدایی می باشد خاطرنشان کرد: 4 هزارمتر زمین در روستای اسپاهی کلا وجود دارد که به جهت اینکه بخش دابودشت در مسیر جاده مواصلاتی آمل – فریدونکنار قراردارد نیازمند یک بیمارستان می باشد.

قربانی اظهارداشت: خواسته بحق مردم و اعضای شورای اسلامی بخش داشتن شهرک صنعتی می باشد که راه اندازی شرکت های تولیدی و صنعتی ضمن اشتغال زایی زمینه شکوفایی بخش را فراهم می کند.

 عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس گفت: اگر نماینده ای توانسته کاری را انجام دهد قطعا به پشتیبانی همین مردم بوده است.

یوسفیان ملا با بیان این که ما باید در دوره آینده به دنبال به ثمر رساندن پروژه های خود باشیم، تصریح کرد: در سفر ریاست جمهوری به مازندران از 991 میلیارد تومان ، 670 میلیارد به جاده هراز اختصاص پیدا کرده که این رقم برای یک پروژه در سطح کشور بی نظیر است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با اشاره به این که بیمارستان ما به بار نشسته و سد در حال اجرایی شدن است، گفت: آگهی ها برای جذب پیمانکار قطعات مختلف مترو در حال انجام است که امیدواریم آن را مانند جاده هراز قطعه بندی کنیم.

وی با اشاره به خواسته های بحق مردم روستا ادامه داد: خوشبختانه با دیداری که اخیرا با وزیر بهداشت داشتیم اعتبارات قابل توجهی را به امر بهداشت شهرستان آمل اختصاص دادند که بزودی شاهد تحولات چشمگیر در بخش بهداشتی خواهیم بود.

یوسفیان ملا در خصوص تامین اعتبار برای طرح هادی، هوشمندسازی مدارس و دیگر مشکلات دستورات لازم را داد.

علیرضا شیرسوار بخشدار دابودشت با اشاره به اینکه خدمات مدیران هیچ وقت از ذهن مردم بیرون نخواهد رفت گفت: قطعا خدمات شایسته نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس در بخش دابودشت هرگز به فراموشی نخواهد رفت.

 وی با اشاره به اجرای پروژه آسفالت بلوار شهیدان اکبرزاده، نصب نیوجرسی، اتمام گازرسانی به بخش دابودشت یادآورشد: احداث خانه بهداشت، اجرای طرح هادی، رفع مشکلات آب شرب، عقب نشینی با همکاری مردم و دیگر فعالیت ها از جمله اقدامات خوب شورای اسلامی و دهیار روستای پاشاکلا می باشد.

شیرسوار اشاره کرد: در40 روستای بخش طرح هادی در حال اجرامی باشد و 100 درصد مطالعات طرح هادی به اتمام رسیده است.

سید اسماعیل علوی رییس بنیاد مسکن آمل اظهارداشت: از 276 روستای شهرستان 100 درصد مطالعات اجرای طرح هادی به اتمام رسیده است که تاکنون برای اجرای طرح هادی در روستاهای آمل  5/6 میلیارد تومان اعتبار داده شده است.

حمزه قاسمی رییس شبکه بهداشت و درمان آمل با بیان اینکه مردم ما مستحق خدمات بیشتری هستند گفت: در حوزه سلامت در شهرستان گامهای خوبی برداشته شد.

وی اشاره کرد: اگر برای ساخت اورژانس 115 در درویش خیل قدمی برداشته نشود یک مرکز بزرگ درمانی در اسپاهی کلا دابودشت با زیربنای 480 مترمربع شامل دندان پزشکی، آزمایشگاه و خدمات پزشکی مامایی و 5 مرکز دیگر با همین زیربنا و و با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال قبل از دهه فجر کلنگ زنی شده و حداقل تا 7ماه بعد از افتتاح به بهره برداری می رسد.

اصغر حمزه ای دهیار پرتلاش روستا در پایان از زحمات دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، سید جعفر رسولی معاون فرمانداری ویژه آمل، شیرسوار بخشدار دابودشت، علوی رییس بنیاد مسکن ، دکتر قاسمی رییس شبکه بهداشت، قاسمی رییس اداره برق، ذکریایی معاون اداره برق، محمدنسب مدیر آموزش و پرورش آمل، اکبر قربانی اسپاهی رییس و اعضای شورا اسلامی روستا آقایان مالک نورزاد ولیکی و رضا آقایی در امر حل مشکلات روستا قدردانی بعمل آورد.