آخرین وضعیت میدان هزارسنگر / افزایش آسفالت در محلات/ طرح هسته مرکزی شهر/ اتمام عمر پل معلق/ تبدیل وضعیت نیروهای حجمی و...

کمال آنلاین : مهندس علی داودی شهردار آمل درنشست فصلی با خبرنگاران با اشاره به اینکه کلیه طرح و برنامه های شهرداری با مشورت مشاوران صورت می گیرد گفت: خوشبختانه سیاست کاری بنده براین است که کارها بایستی با مشورت از اهل فن صورت گیرد.

**ما مکلف به اجرای طرح بودیم و بدون اجازه قادر نبودیم طرح را جابه جا کنیم.

وی با اشاره به دغدغه شهروندان در خصوص کندی عملیات میدان هزارسنگر ادامه داد: قبل از اینکه شهردار آمل شوم 5 طرح در استان مطرح شد که یکی ازاین طرح ها در شورای ترافیک استان مطرح و به تصویب رسید.

وی اشاره کرد: ما مکلف به اجرای طرح بودیم و بدون اجازه قادر نبودیم طرح را جابه جا کنیم.

شهردارآمل عنوان داشت: با تلاش و شبانه روزی 41 روزه مشغول کار برروی میدان بودیم که به علت ناهماهنگی ومی بایستی دستگاههای دیگر حضور پیدا می کردند شورای تامین شهرستان آمل تصمیم بربستن پیچ را نموده و قرار شد بریدگی جدید با طراحی راه وشهرسازی وبا هزینه شهرداری ایجاد شود که هنوز این برای اجرا به شهرداری ابلاغ نشد.

دواودی خاطرنشان کرد: برای بازسازی واجرای طرح در میدان هزار سنگر به مساحت 13 هزار متر فضای سبز تعبیه شد که پیمانکار مشغول بکار می باشد و درکنار آن دروازه بزرگ ورودی شهر هم در دست طراحی می باشد که امیدواریم در دهه فجر افتتاح وبه بهره برداری برسد.

**حجم تولید وپخش آسفالت بیش از 8 سال گذشته در محلات

شهردار آمل با اشاره به اجرای حجم آسفالت در محلات سطح شهر گفت: در بیش از دو سال از حضورم در شهرداری می گذرد بیش از 8 سال گذشته آسفالت در محلات صورت گرفت که درگذشته حدود 200 هزارمتر معبر خاکی درمحلات داشتیم که الان 62 هزار معبر خاکی در محلات شهر داریم.

**طرح هسته مرکزی شهر یکی از طرح های اولویت دار شهرداری می باشد

وی با اشاره به اینکه طرح هسته مرکزی شهر یکی از طرح های اولویت دار شهرداری می باشد ادامه داد: متاسفانه در حین اجرا با کم لطفی بعضی مواجه شدیم که شهر فروشی داریم می کنیم و واقعا کم لطفی است.

داودی اظهارداشت: هسته مرکزی شهر با سرمایه گذار درحال اجرا می باشد و به مردم اطمینان می دهیم که نه فضای سبز کم می شود بلکه فضای شهری اضافه می شود.

**عمر پل معلق به اتمام رسیده است

وی با اشاره به اینکه عمر پل معلق به اتمام رسیده است گفت: پل معلق دیگر قابلیت استفاده ندارد که درگذشته سازنده آلمانی به شهرداری آمل نامه زد که دیگر این پل باز تحمل را ندارد و بایستی مسدود شود.

**اختصاص 100میلیارد تومان برای حل مشکل زباله آمل

وی درخصوص مشکل لاینحل زباله در شهر آمل ادامه داد: هنوز اطلاع دقیقی داده نشده ولی اخیرا در سفر آخر رئیس جمهور شهید رئیسی 100میلیارد تومان اختصاص داده شد وفرآیند امحاء زباله در کنار کارخانه آسفالت اتفاق بیافتد وبا افتخار اعلام می کنم که از زمانی که مسئولیت شهرداری رابرعهده گرفتم از ورود زباله از شهرهای همجوار جلوگیری کردم.

**تهیه تجهیزات برای آتش نشانی

شهردار آمل با اشاره به تهیه تجهیزات برای آتش نشانی اشاره کرد: برای اولین بار درطول تاریخ شهرداری درصدی از پروانه ساختمانی را اختصاص دادیم فقط برای خرید تجهیزات  ودرحال حاضر درصدد خرید نردبان 60 متر هستیم.

داودی تاکید کرد: نگاه ما به آتش نشانی نگاه خدمتی است و اعتقاد داریم که پیشرفت بکند و مردم بایستی در شهر احساس امنیت کنند.

** آخرین وضعیت کشتارگاه صنعتی

وی درخصوص وضعیت کشتارگاه صنعتی اشاره کرد و گفت: قرار بود درگذشته سوله ای را برای احداث کشتارگاه صنعتی آماده کردند ولی متاسفانه این سوله درگذشته با قرارداد با شهاب خودرو به مرکز پردازش زباله تبدیل شد و عملا کاری برای احداث کشتارگاه صنعتی کاری صورت نگرفت.

وی اظهارداشت: درحال حاضر کشتارگاه سنتی در آمل تعطیل است و کشتار دربابل صورت می گیرد و دو سرمایه گذار توسط فرمانداری شناسایی شدند.

شهردار آمل عنوان داشت: این آمادگی را داریم زمینی که برای دپوی موقت زباله در نظر گرفته شده را به احداث کشتارگاه صنعتی اختصاص بدهیم بشرطی که مسئولین در خصوص رفع مشکل این زمین که در بستر رودخانه قراردارد چاره جوئی ومجوزارت لازم را از آبیاری بگیرند.

داودی تاکید کرد: ما به دنبال سود نیستیم بلکه به دنبال ارائه خدمات مطلوب به مردم هستیم.

**احداث زیر گذرمیدان 17 شهریور

داودی در خصوص احداث زیر گذرمیدان 17 شهریور خاطرنشان کرد : درحال رایزنی وانتخاب مشاور هستیم تا بتوانیم با طراحی مناسب ودرنظر گرفتن همه جوانب شاهد شروع عملیات این پروژه باشیم تا بار ترافیک میدان 17 شهریور را کم کنیم

**تبدیل وضعیت نیروهای حجمی در شهرداری

وی درپایان در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای حجمی در شهرداری گفت: تا پایان این ماه کلیه نیروهای حجمی تبدیل به نیروهای شرکتی خواهند شد و این برای شهرداری مقرون بصرفه است.