پاکبانان در این روزها و شب‌ها وظیفه سنگینی برای نظافت شهری برعهده دارند اما خودشان هم از عزاداری غافل نشدند

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین: عبدالرضا عزیزکمالی/  همزمان با ماه محرم، هیئت عزاداری پاکبانان سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل آیین دسته روی و سینه زنی را در این شهرستان برگزار کردند.

پاکبانان با عشق و شور خاصی نسبت به برگزاری این برنامه عزاداری اقدام نمودند و کلیه کارها از سیستم صوتی، پرچم‌های عزاداری، مداحی و هم با مدیریت و توسط خودشان انجام شد.

پاکبانان در این روزها و شب‌ها وظیفه سنگینی برای نظافت شهری برعهده دارند اما خودشان هم از عزاداری غافل نشدند و خواستند در کنار ابراز ارادت به سرور و سالار شهیدان برای نظافت و زیبایی شهر پس از پایان برنامه‌های عزاداری و موکب ها و ایستگاه‌های صلواتی به عزاداری برای امام حسین (ع) و یاران باوفایشان بپردازند.

در این روزها پاکبانان با عشق و علاقه وافری مشغول خدمت رسانی به دسته‌های عزاداری و موکب ها و ایستگاههای صلواتی هستند تا سیمای شهری کمترین آسیب را به خود ببیند و همه چیز به بهترین نحو ممکن باشد.

ما هم بیاییم در این روزهای باعظمت کمی به فکر پاکبانان عزیز باشیم؛ از ریختن زباله‌ها و لیوان‌های ایستگاههای صلواتی در کنار خیابان‌ها و جوب ها خودداری کنیم و به وظیفه شهروندی خود به شایسته‌ترین نحو ممکن عمل کنیم.

با حفظ محیط زیست هم حتی الامکان از ظروف پلاستیکی استفاده نکنیم و به سنت دیرینه خود برگشته و از لیوان‌های شیشه‌ای و استفاده نماییم که هم صرفه اقتصادی داشته و هم به به حفظ محیط زیست و کمک به پاکبانان عزیز که همانا مهندسین نظافت شهری هستند کمک می کنیم.

هیئت های عزاداری و مردم با ما همکاری کنند

مصطفی اکبری پاکبان زحمتکش شهر ما در حاشیه این دسته روی با بیان اینکه پاکبانان در طول سال و به ویژه ایام محرم مشغول خدمت رسانی ویژه هستند گفت: امروز خیلی خوشحال هستیم دسته عزاداری مخصوص پاکبانان برگزار شد و از مسئولین سپاسگزاریم که با هماهنگی این برنامه به ما ارزش و مقام دادند.

وی ادامه داد: همواره در سنگر خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم و از مردم هم می خواهیم کمی به فکر ما باشند و حتی الامکان نسبت به رعایت اصول بهداشتی اقدام کنند.

این پاکبان خستگی ناپذیر ادامه داد: در این ایام محرم هم از هیئت های عزاداری می خواهیم نهایت همکاری را با پاکبانان داشته باشند تا شهری پاکیزه داشته و همه باهم به عزاداری برای سرور و سالار شهیدان بپردازیم.

لحظه ای فکر کنیم پاکبان نداشته باشیم

رضا ناصری دیگر پاکبان حاضر در مراسم دسته روی بیان داشت: از شهروندان عزیز می خواهیم لحظه ای فکر کنند پاکبان نداشته باشیم و از همه عزیزان می خواهیم این نکته را بدانند با ریختن پسماندها بر روی زمین قرار است قامت یک پاکبان خم شود که درخواست داریم زباله های خود را در سطل زباله قرار دهند.

وی ادامه داد: در ایام محرم به دلیل حجم بالای کاری و خستگی زیاد، امکان این وجود ندارد در کنار خانواده به هیئت های عزاداری برویم و از همین جا از همه شهروندان عزادار امام حسین(ع) می خواهیم دعاگوی ما باشند.

این پاکبانان شهرمان افزود: خدارا شکر مراسم های عزاداری، با عظمت و شکوه خاصی در حال برگزاری است و توطئه های دشمنان سبب نگردید تا برنامه های عزاداری محرم کمرنگ شود و از شهروندان بزرگوار می خواهیم در کنار این شکوه و عظمت نسبت به رعایت بهداشت و نریختن زباله ها اقدام نمایند که اجر بیشتری هم خواهند برد.

مردم خود را در کنار پاکبانان بدانند

مصطفی عمویی یکی دیگر از پاکبانان دوست داشتنی شهرمان در حاشیه مراسم دسته روی گفت: از هیئت های عزاداری می خواهیم در صورت امکان از ظروف پلاستیکی استفاده نکرده و به مانند گذشته از ظرف های شیشه ای استفاده نمایند تا زباله کمتری تولید شود.

وی افزود: سطح فرهنگی مردم ما خیلی بالا رفته است و شاهد هستیم چقدر نسبت به رعایت اصول بهداشتی حساسیت به خرج می دهند که از همه شهروندان عزیز می خواهیم همیار پاکبان باشند.

این پاکبان سختکوش شهرمان ادامه داد: ما پاکبانان با یکدیگر هم پیمان هستیم تا بتوانیم شهری زیبا و پاکیزه را برای شهروندان عزیز رقم بزنیم که امیدواریم بتوانیم بر عهد خود پایدار باشیم.

برنامه ویژه برای نظافت شهری و فرهنگسازی ایام محرم در آمل

مهدی قاسمی رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل در حاشیه این مراسم گفت: از کلیه مسئولین بزرگوار و پاکبانان زحمتکش که در برگزاری دسته عزاداری هیئت پاکبانان سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل شرکت کردند سپاسگذاریم و اجر همه این عزیزان با سرور و سالار شهیدان باشد.
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل از اعلام فراخوان جشنواره استانی عکس محرم و محیط زیست خبرداد و افزود: این جشنواره با دوربین حرفه ای و موبایلی و بامحوریت مدیریت پسماندها، تلاش های پاکبانان، حفظ محیط زیست و... در برنامه های عزاداری ماه محرم برگزار می شود.
قاسمی با بیان اینکه پرسنل سختکوش این سازمان در ایام ماه محرم در آماده باش کامل هستند و از شهروندان عزیز هم می خواهیم خود را در کنار پاکبانان بدانند ادامه داد: تمام تلاش خود را خواهیم داشت تا نظافت شهری به بهترین نحو ممکن رعایت گردد و از هیئت های عزاداری، موکب ها و طوایف هم می خواهیم تا با همکاران ما همیاری خوبی داشته باشند.
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل از ارائه خدمات ویژه نظیر شستشوی محوطه تکایا و هیئت های متقاضی و همکاری ویژه با این عزیزان خبرداد و بیان داشت: برنامه های فرهنگی ویژه ای نیز از سوی واحد روابط عمومی و آموزش سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل برای ایام محرم تدارک دیده شده است.
وی از تشکیل پویش این محرم منم پاکبانم خبرداد و گفت: آموزش ویژه و توزیع کیسه های جمع آوری زباله برای مدیریت بهتر پسماندها در میان هیئت های عزاداری، موکب ها و طوایف انجام خواهد شد.

قاسمی ادامه داد: طرح همیار پاکبان در شهر آمل اجرا خواهد شد و از علاقمندانی که می خواهند در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی با پاکبانان عزیز همراهی کنند دعوت می گردد به واحد روابط عمومی و آموزش سازمان جهت ثبت نام و دریافت کاور مراجعه کنند