گرامیداشت یاد روز فردوسی بزرگ " شهپرنامه " همراه با اجرای کنسرت گروه شهپر با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، مدیرعامل گروه صنعتی بست و دیگر مدعوین در سالن اجتماعات دانشگاه شمال

کمال آنلاین / گروه موسیقی فیوژن "شهپر" به سرپرستی و خوانندگی محسن مرعشی؛  سالهاست با محوریت استفاده از کلام بزرگان و مفاخر شعر و ادب پارسی چون: مولانا، حافظ، خیام و ... فعالیت دارد.

اما آنچه این گروه موسیقی را متمایز و شاخص کرده است؛ ارائه ی تاریخ حماسی اسطوره های پارسی با استفاده از اشعار شاهنامه ی فردوسی در قالب موسیقی فیوژن است که تاکنون مانندی نداشته است.

گروه موسیقی "شهپر" سعی کرده داستانهای شاهنامه را با ملودی و سازبندیهایی نزدیک به علاقه های نسل جوان و با تلفیقی از سازهای اصیل ایرانی در کنار سازهای جهانی، تنظیم و اجرا کند و در واقع نگاهی متفاوت تر از آنچه که تا به امروز در خصوص موسیقی شاهنامه به انجام رسیده است، ارائه نماید.

محسن مرعشی علاوه بر سرپرستی و خوانندگی، انتخاب اشعار، آهنگسازی قطعات و نیز نوازندگی تنبور گروه را بر عهده دارد.

دیگر اعضای گروه عبارتند از:عرفان پرقوه؛ رهبر و تنظیم کننده ی گروه و نوازنده گیتار بیس و سازهای بادی، مهران منفرد نوازنده گیتار الکتریک، هومان حیدری نوازنده سنتور، جواد و تورنگ سلیمانی نوازندگان سازهای کوبه ای.

این کنسرت با استقبال چشمگیر علاقه مندان به شاهنامه و موسیقی همراه بود

این کنسرت که با استقبال چشمگیر علاقه مندان به شاهنامه و موسیقی در سالن همایش دانشگاه شمال آمل همراه بود، با سخنرانی کوتاه دکتر محمد بقایی ماکان، نویسنده و مترجم و از چهره های شناخته شده ی ادبیات فارسی آغاز شد و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل، مجموعه ی دانشگاه شمال آمل ، بنیاد فردوسی توس و شرکت بست به مدیر عاملی دکتر کوروش بزرگزاده به عنوان حامی مالی گروه، برگزار شد.

در این کنسرت قطعاتی چون: پند حکیم، فریدون و ضحاک، زاده شدن سیاوش،  سیاوش و سودابه،  کیخسرو و افراسیاب،  شهر آزادگان،  فرمان گشتاسپ به اسپندیار،  رویارویی رستم و اسپندیار و کشته شدن اسپندیار با اشعار شاهنامه ی فردوسی و در قالب موسیقی تلفیقی و راک  اجرا شدند که چنین فضای موسیقایی با اشعار شاهنامه تاکنون شنیده نشده بود.