کمال آنلاین / معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه روند مراجعه بیماران سرپایی و بستری بیماران مبتلا به سویه جدید اُمیکرون BA.۵ در بخش مراقبت‌های ویژه در مراکز درمانی استان رو به افزایش است.


دکتر عباس علیپور با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد آزمایش ابتلا به کرونا در مسافران هوایی به استان تاکنون مثبت بوده است افزود: این آزمایش نشان می‌دهد موج جدیدی از سویه اُمیکرون BA.۵ را درمازندران شاهد هستیم.


او گفت: آبریزش بینی، گلودرد، سردرد، سرفه‌های مداوم و خستگی به عنوان رایج‌ترین علائم زیرسویه‌های BA.۵ ویروس کرونا گزارش شده است.


دکتر عباس علیپور با بیان اینکه بر گذر و مدیریت این پیک از کرونا در استان نیازمند به عزم همگانی برای واکسیناسیون هستیم افزود: افرادی بالای ۱۸ سالی که ۶ ماه از دریافت دُز سوم واکسن کرونا آن‌ها گذشته است برای دریافت دُز چهارم به مراکز تجمیعی واکسیناسیون شهر‌های استان مراجعه کنند.


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، حضور نیافتن در تجمع ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از سفر‌های غیرضروری و بهداشت دست تاکید کرد.