کمال آنلاین / نشست هم اندیشی مدیران ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌های مازندران و البرز و دیگر دستگاه‌های خدمات رسان امداد و نجات جاده‌ای با محوریت تعامل و هماهنگی لازم در جهت اجرای عملیات راهداری زمستانی که در محل راهدارخانه دیار سبز کندوان برگزار شد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در این نشست با تاکید بر این موضوع که انجام برنامه‌ریزی منظم و هدفمند در جهت اجرای فرآیند‌های راهداری زمستانی سال جاری از اهمیت بسیاری برخوردار است افزود: در زمان اجرای طرح راهداری زمستانی باید هوشمندانه رفتار کنیم و در این راستا به مردم و کاربران جاده پاسخگو باشیم.

نجفی ادامه داد: انعکاس فعالیت‌های انجام شده در زمان اجرای این طرح از اهمیت بسیاری برخوردار است، این در حالی است که امر پاسخگویی و ایجاد تعامل با کاربران می‌تواند در ایجاد حس مشارکت کاربران و مسافران با نیرو‌های راهداری در جهت موفقیت این طرح و همچنین تامین امنیت استفاده‌کنندگان از محور‌های مواصلاتی اثرگذار باشد.

وی خاطر‌نشان کرد: پیش‌آمادگی نیرو‌ها و امکانات راهداری دراستان‌های مازندران و استان‌های همجوار که دارای بارش‌های سنگین می‌باشند، اجرای دستورالعمل‌های ارسالی از سوی ستاد مرکزی، انتقال نکات اجرایی مهم و قابل توجه به روسای ادارات راهداری و استفاده از تجارب سال‌های گذشته باید مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران اظهار کرد: اجرای فرآیند‌های راهداری زمستانی در خصوص گردنه‌ها اهتمام ویژه مسوولان اجرایی طرح را می‌طلبد وبر حضور مستمر گشت‌های راهداری در جاده‌ها و محور‌های مواصلاتی در زمان اجرای طرح راهداری زمستانی امسال تاکید ویژه شد.

عباسعلی نجفی در خاتمه گفت: در طرح راهداری زمستانی در ایام بارش‌های زیاد، ثانیه‌ها هم اهمیت دارند، افزود: اجرای مهندسی صحیح در خصوص اتخاذ راهکار و اجرا، در این طرح اهمیت زیادی دارد. برای پیش‌بینی وضعیت هوا، پیش‌بینی‌های دقیق را بر حسب محور آماده کنیم که هم در سطح ستاد و هم در سطح استان‌ها باید صورت گیرد که در این راستا هماهنگی و تعامل با پلیس راه و اجرای برخی از موضوعات به صورت سختگیرانه می‌تواند راهگشا باشد.