باسم رب الرقیه (س)☆

# صل الله علیک یا باب الحوائج رقیه (س) بنت الحسین (ع) #

رقیه نجیب !  ای مهتاب شب های الفت حسین ! ای مظلوم ترین فریاد خسته ! گلِ نازدانه پدر و انیس رنج های عمه !

رقیه کوچک!  ای یادگار تازیانه های نینوا و سیل سیلی کربلا ! دست های کوچکت هنوز بوی نوازش های پدر را می داد، و نگاه های معصوم و چشمان خسته ات، نور امید را به قلب عمه می تاباند.

رقیه صبور! بمان، که بی تو گلشن خزان دیده اهل بیت، دیگر بوی بهار را استشمام نخواهد کرد، تو نوگل بهشتی و فرشته زمینی، پس بمان که کمر خمیده عمه، مصیبتی دیگر را تاب نخواهد آورد.

رقیه جان ستاره درخشان شام ! دست‏هایت کوچک بودند برای به آغوش کشیدن صبر و سختی. اما تو چقدر سربلند بیرون آمدی از دردها و دلتنگی‏ها! صبر را از چه کسی به ارث برده بودی، نمی‏دانم! اما ایمان، هم‏پای تو بزرگ شده بود. ایمانی که در خرابه شام به یقین رسید ، یقینی که با دیدن سر پدر به عروج بال کشید.

سلام بر تو و عاشورای بزرگی که در چشم‌های کوچک تو خلاصه شده است.

 سلام بر تو که در خنکای لبخند حسین علیه‌السلام رها بودی و پا به پای آبله، زخم‌هایش را به جستجو.  

    سلام بر کوچکی گام‌هایت؛ به تو و خاطرات در آتش رها مانده‌ات.  

    سلام بر تو که آتش، کوتاه‌تر از دامنت نیافت.  

    تو را خوب‌تر از شام غریبان، زینب می‌شناسد و تو بهتر از همه، شام غریبان را.  

    شام غریبان، تو را خوب می‌شناسد؛ تورا که آن‌قدر پدر پدر کردی و  یا عَمَّتِیَ و یا أُخْتَ أَبِی! أیْنَ أَبِی  گفتی تا در روشنای حضور حسین علیه‌السلام غوطه‌ور شدی.  

    سلام بر تو؛ به آن زمان که در هیاهوی غبار و سوار، اشک و مشک و ستیغ و تیغ، حسین علیه‌السلام را در خلسه و خون و خاکستر رها دیدی.  

    از کنار شط تا وادی نخله، از مرشاد تا به حلب و از دید نصرانی تا به عسقلان، تو بودی همدم تنهایی بابا.  

    سلام به تو ای سئوال بزرگ تاریخ! پس از گذشت قرن‌ها آیا آبله پاهایت خوب شده‌است

" پنجم ماه صفر المظفر سالروز شهادت باب الحوائج دردانه حضرت اباعبدالله ع (رقیه خاتون س) را به محضر منتقم خون آل الله امام عصر عج ، رهبر فرزانه انقلاب امام خامنه ای مدظله العالی ، دوستداران اهل بیت علیهم السلام در سراسر گیتی خاصه امت وفادار ایران اسلامی به ویژه امت شهیدپرور و اهل بیتی دارالمومنین شهرستان آمل تسلیت عرض می نمائیم " .

☆غفرالله لنا و لکم☆

《شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان آمل》