آوای کمال / مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت : ۸ طرح آبرسانی در هفته دولت در استان به بهره برداری خواهد رسید و کلنگ عملیات اجرایی یک طرح نیز به زمین زده می‌شود.
بهزاد برارزاده افزود : این طرح‌ها شامل آبرسانی به شهر عباس آباد، کلارآباد، چمستان، آمل، بابلسر، قائمشهر، همچنین ساخت و تجهیز آزمایشگاه آب امور آب و فاضلاب بابلسر و آبرسانی به روستا‌های بادله، کیاپی و لالیم میاندرود است.

او گفت : بیش از ۲۳۳ میلیارد ریال اعتبار برای این طرح‌ها هزینه شده و بیش از ۱۷۷۵۰ خانوار از مزایای این پروژه‌ها بهره‌مند خواهند شد.

برار زاده افزود : برای بهره برداری از این طرح‌ها حفر و تجهیز ۳ حلقه چاه با آبدهی ۵۲ لیتر در ثانیه، بهسازی- مهندسی و تجهیز ۲ حلقه چاه با آبدهی ۴۵ لیتر در ثانیه ، احداث خط انتقال و شبکه توزیع آب به طول ۱۷۸۶۰ متر همچنین احداث یک واحد آزمایشگاه میکروبی، شیمیایی و فیزیکی آب ، نصب و راه اندازی ۶ دستگاه دیزل ژنراتور، احداث اتاقک چاه به مساحت ۱۰۰ متر مربع و محوطه سازی به مساحت ۲۹۰ متر مربع اجراء شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران از آغاز عملیات اجرایی مقاوم سازی مخزن جهت اجرای طرح پدافند غیر عامل و نصب لوله خروجی کف مخزن با قطر ۱۴۰۰ میلیمتر در قائمشهر خبر داد و گفت: برای این طرح بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.