مسئول کمیسیون بهداشت و نظارت شورای اسلامی شهر آمل، سرپرست و معاون خدمات شهری شهرداری با حضور در بخش های مختلف سازمان مدیریت پسماند شهرداری در جریان وضعیت و اقدامات این مجموعه قرار گرفتند و با مدیر عامل سازمان به گفتگو پرداختند .

آوای کمال به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد توکلی در این بازدید ضمن قدردانی از خدمات سازمان مدیریت پسماند شهرداری در رفت و روب و جمع آوری زباله های سطح شهر گفت : با توجه به تولید روزانه ۱۶۱ تن زباله در شهر آمل پسماند های شهری، تسریع در عملیات انتقال و دفن بهداشتی زباله در طول شبانه روز ضروری است .

وی با بیان اینکه جمع آوری و حمل زباله برای شهرداری هزینه زیادی دارد افزود : با تکنولوژی های روز امحاء زباله و اجرای طرح تفکیک هوشمند زباله از مبدا هم درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد می شود و هم شهروندان به ارزش زباله توجه خواهند نمود .

مسئول کمیسیون بهداشت و نظارت شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه یکی از معضلات بزرگی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم موضوع شیرابه ها می باشد تصریح کرد : بحث شیرابه معضل اساسی است که برای شهروندان هم از لحاظ آب شرب و هم از لحاظ محصولات کشاورزی که در پائین دست تولید می شوند بسیار اهمیت دارد .

وی تاکید کرد : احداث نیروگاه زباله سوز یا امحاء زباله به روش های نوین موضوع دیگری است که باید به جد پیگیری شود .

علی داودی سرپرست شهرداری آمل با بیان اینکه مسائل زیست محیطی از دغدغه های مدیریت شهری می باشد و شورا و شهرداری از اقداماتی که ضامن سلامت شهروندان بویژه در حوزه پسماند می باشد حمایت می کند اذعان داشت : امروزه با توجه به اهمیت موضوعات زیست محیطی تفکیک زباله از مبدا و بازیافت از حلقه های مفقوده جوامع شهری قلمداد می شود و باید با بهره گیری از دانش روز و الگوهای موفق از شهرداری های کشور اقدام نمود .