دکتر غلامحسین رحیمی شعرباف معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه دکتر حاجی پور نماینده مردم آمل و دکتر نوذری رئیس دانشگاه مازندران از امکانات و طرحهای های عمرانی دانشگاه فناوریهای نوین آمل بازدید بعمل آورد.

کمال آنلاین / دکتر غلامحسین رحیمی شعرباف معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه دکتر حاجی پور نماینده مردم آمل و دکتر نوذری رئیس دانشگاه مازندران از امکانات و طرحهای های عمرانی دانشگاه فناوریهای نوین آمل بازدید بعمل آورد

غلامحسین رحیمی شعرباف گفت: دانشکده دامپزشکی آمل یکی از دانشکده‌های قدیمی و تنها دانشکده در سطح شمال کشور هست و مراحل ساخت آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های فنی آن به صورت استاندارسازی شده و امیدواریم تا مهر امسال حداقل شاهد افتتاح و تا پایان امسال تجهیزات استاندارد آن به طور کامل بهره برداری شود.

وی افزود: تلاش خواهیم کرد تا در بودجه عمرانی سال ۱۴۰۰ وزارت علوم باقیمانده مراحل ساخت این دانشکده تأمین اعتبار شود، اما از محل بودجه پژوهشی و۲۶۲ میلیارد تومانی که مجلس شورای اسلامی برای تأمین تجهیزات دانشگاه و پژوهشگاه‌های کشور پیش بینی کرده، در خرید تجهیزات استاندارد دانشکده دامپزشکی آمل نیز اختصاص داده شود.

رحیمی شعرباف، همچنین بر ضرورت راه اندازی هرچه سریع‌تر مرکز نوآوری و شتاب گیری در دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل تاکید کرد وگفت: ایجاد مراکز رشد و نوآوری وشتاب گیری به عنوان مأموریت جدید به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ و تاکید زیادی به آن نیز شده است.

دکتر رضا حاجی پور نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس؛ افزود: دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل با وجود قدمت کمتر از یک دهه‌ای آن و حضور محققان و اعضای جوان هیأت علمی، می‌توان رویکردهای آموزشی این دانشگاه را در کنار فعالیت‌های مهارتی برای دانشجویان فراهم کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، همچنین با اشاره به تلاش‌های در حال انجام اعضای هیئت علمی دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل گفت، از شما به عنوان معاون پژوهشی و فناوری وزیرعلوم این انتظار هست که با ارائه یک فرصت و برنامه شش ماهه و یک ساله از آنان در تهیه و تولید مقاله‌های معتبر بین المللی حمایت کنید.

دکتر اکبر حاجی زاده مقدم ریاست دانشگاه فناوریهای نوین آمل ضمن ارائه گزارش از آخرین اقدامات دانشگاه گفت ؛این دانشگاه در چهار رشته دامپزشکی،زیست فناوری،علوم گیاهان دارویی و مهندسی فناوری ها نوین فعالیت و دانشجو دارد در حال حاضر ۴۳ عضو هئیت علمی در این دانشگاه مشغول تدریس هستند که قرار است در آینده نزدیک هفت عضو هئیت علمی دیگر به این جمع اضافه شوند