کمال آنلاین /حجت الاسلام محمد هادی ابراهیمی رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل درمراسم اهدا 40 جهیزیه عروس بامحوریت جهیزیه مسجد محور ، راه‌اندازی شورای هماهنگی امورخیریه این شهرستان را یکی از اقدام‌های ماندگار درپی فرمان رهبرمعظم انقلاب دانست وگفت: این شورا هرچند در هفته وقف امسال براساس سیاست‌ها سازمان اوقاف و امورخیریه کشور و اداره کل اوقاف و امورخیریه مازندران راه‌اندازی شده و از محل درآمد موقوفات وبقاع و خیرین شهرستان کمک‌ها جمع‌آوری و به نیازمندان این شهرستان کمک خواهد شد.
حجت الاسلام محمدهادی بهرامی افزود: هرچند فعالیت شورای هماهنگی امورخیریه شهرستان آمل کمتر از 3 ماه هست، اما درهمین مدت کوتاه با همکاری بهزیستی، کمیته امداد امام‌خمینی و دیگر موسسات خیریه شهرستان خدمات ماندگار و تاثیرگذاری ازجمله چندین هزار بسته معیشتی، بسته‌های بهداشتی و نیز نوشت‌افزار میان نیازمندان شهرستان توزیع کرده است.

وی درخصوص تامین 40 سری جهیزیه مسجد محور نیز گفت: طرح تامین جهیزیه مسجد محور با همکاری هیات امنای هرمحله عملیاتی شد.
رییس اداره اوقاف وامورخیریه آمل ادامه داد: دراین طرح هیات امنای مساجد هرمحله با جمع‌آوری کمک‌های نیکوکاران و درآمد موقوفه‌های هر محله برای نیازمندان همان محله جهیزیه و یا نیازمندان را به شورای امورخیریه شهرستان معرفی خواهند کرد.

حجت الاسلام محمدهادی بهرامی  با بیان اینکه یکی از هدف اصلی راه‌اندازی شورای هماهنگی امورخیریه شهرستان آمل جلوگیری از موازی کاری‌ها درکارهای خیریه توسط برخی موسسات غیردولتی بوده است، گفت: دراین شورا علاوه بر اداره اوقاف و امورخیریه، کمیته امداد امام خمینی شهرستان، بهزیستی و نیز برخی موسسات خیریه دیگر نیز حضور دارند  تا انشاله از پراکندگی و موازی کاری در کمک به نیازمندان واقعی جلوگیری شود و این نشود که فردی از چند موسسه چندین بار کمک دریافت کند و فرد نیازمند دیگری یک کمک به او نرسد.
رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل، ابرازامیدواری کرد: با راه‌اندازی شورای خیریه اوقاف آمل و  با همکاری ادارت و موسسات خیریه همسو و حضور خیران شهرستان بتوان در راستای کمک  به نیازمندان واقعی شهرستان درطول سال اقدام‌های ارزشمند و خداپسندانه‌ای را انجام داد.

مدیر شورای هماهنگی خیریه شهرستان آمل گفت:  40 سری کمک جهیزیه به نوعروسان نیازمند، از سوی شورای هماهنگی امورخیریه شهرستان آمل و موسسه خیریه حضرت رقیه(س) کشور تامین و به زوج‌های جوان اهداء شد.
قاسم حامدی  افزود: در واقع این شورا برای کمک به زوج جوان نیازمند حتی به آنها توصیه کرده که کالاهای اساسی شامل " یخچال، فرش، گاز و وسایل پخت و پز" و دیگر ملزمات که بتوان حداقل زندگی مشترک را شروع کرد، تعهد می‌کند و خوشبختانه با تعامل‌هایی که برخی کارخانه‌های تولیدی شده، کالاها با قیمت مناسب خریداری و در اختیار زوج‌های جوان قرار می‌گیرد.
وی، با بیان اینکه این اقدام با هدف ترویج ازدواج آسان وکمک به شکل‌گیری زودتر بنیان خانواده جوانان، با شعار هر روز یک جهیزیه برای نیازمندان آملی توسط شورای هماهنگی امورخیریه شهرستان آمل تهیه می‌شود، گفت: ازابتدای امسال تاکنون و به همت شورای هماهنگی امورخیریه آمل به عنوان تنها مرکز تخصصی تهیه جهیزیه نیازمندان تاکنون برای حدود 200 نوعروس کمک جهیزیه تهیه شد.

مدیر شورای هماهنگی خیریه شهرستان آمل با بیان اینکه هم اکنون حدود 100 زوج جوان برای تامین مایحتاج اولیه زندگی از این شورا درخواست کمک دادند ودر نوبت انتظار قرار دارند، گفت: یکی از الزام‌های جدی شورای هماهنگی امورخیریه شهرستان با 25 مرکز و موسسات تخصصی و  زیرمجموعه، ثبت نام و نشانی افرادی که کالا تهیه کردند، می‌باشد و اسامی همه متقاضیانی که درخواست کمک جهیزیه ازاین مرکز را داشتند، ثبت تا از تکرار دریافت کالا در دیگر مراکز خیریه نیز جلوگیری شود.