نامگذاری سال‌های اخیر از قبیل اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و حمایت از تولید داخلی با رویکرد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری نشان از اهمیت مساله اقتصاد دارد.

حمایت از تولیدکنندگان علاوه بر تثبیت اشتغال، به تحقق جهش تولید منجر می‌شود.

مردم در تامین مایحتاج با خرید کالاهای تولید داخل سهم عمده‌ای از بازار فروش محصولات واحدهای تولیدی کشور را تامین کرده و با این اقدام از تولیدکنندگان داخلی نیز حمایت می‌کنند.

تولیدکنندگان با تولید کالای با کیفیت و مردم نیز با مصرف کالاهای تولید داخل نقش موثری در تحقق شعار سال ایفا می‌کنند.

مهندس سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی درگفتگوی اختصاصی با کمال آنلاین گفت : 5واحد لبنی شهرستان آمل (کاله ، دوشه هراز ، صالح ، شیر صالح وگلا) روزانه 3هزار تن انواع پنیر ، ماست ، بستنی ،دوغ، خامه ، دسر،انواع نوشیدنی و....تولید می کنند و روانه بازار داخلی و به کشورهای حوزه خلیج فارس ،آسیای میانه ،اروپا ،و امریکاصادر می کنند. وزمینه اشتغال بیش از 18 هزار نفر را فراهم نموده است

وی افزود: با توجه به اهمیت حضور محصولات لبنی در سبد تغذیه خانوار، و کمتر بودن میانگین مصرف لبنیات در ایران نسبت به استاندارد جهانی و جمعیت  جوان کشور ، نیاز به مصرف لبنیات سالم فارغ از برند تجاری در کشور وجود دارد که طبیعتا باید آینده رو به رشدی برای آن متصور شد ولی برای تحقق آن می بایست اقدامات زیربنایی مناسب تری صورت پذیرد از جمله می توان به فرهنگ سازی عمومی و بهبود فضای کسب و کار و به روز رسانی استانداردهای حال حاضر و ..اشاره نمود.
وی ادامه داد: سلامت ، نوآوری ، تنوع ، کیفیت و رعایت حقوق مصرف کنندگان همیشه ارکان سیاست های کسب و کار برای این شرکتها بوده و بدیهی است آینده با توکل به خداوند متعال وتلفیق پیش بینی های دقیق از وضعیت بازار و خدمت رسانی به جامعه به عنوان عنصر اصلی بسیار روشن خواهد بود.
اسلامی تصریح کرد: در این راستا توسعه برندهای تحت مدیریت با خلق برندهای تازه در برنامه کار می باشد که هدف آن اولا توجه و تمرکز به گروه محصولات خاص به لحاظ کیفیت و سلامت و ایجاد شرکت های متخصص در آن گروه بوده و ثانیا  تولید محصولات متنوع ، برای حق انتخاب مصرف کنندگان با سلایق و خواسته های مختلف نیز محقق می گردد.

وی در پایان ادامه داد :سالانه 4 میلیون تن فرآورده لبنی در کشور تولید می‌شود و حدود 771 میلیون دلار در این زمینه صادرات داریم تا جایی که بزرگترین تولیدکننده فراورده‌های لبنی در کشور و بزرگ‌ترین واحد صادرکننده فراورده‌های لبنی ایران شهرستان آمل می باشد