در طول سال های مختلف و با توجه به نیازها و مختصات هر منطقه؛ پروژه هایی در نظر گرفته شده و کلنگ زنی می شود.

 

آغاز کار هر پروژه باید با برنامه ریزی از پیش تعیین شده و اختصاص بودجه های مصوب باشد تا در سریع ترین زمان ممکن افتتاح و آماده بهره برداری گردد.

 

انتخاب پیمانکاران زبده و کارآزموده و هماهنگی مسئولان محلی نیز از جمله دیگر عواملی است که سبب سرعت بخشیدن به روند پایان کار آن می گردد.

 

شهرستان آمل از جمله مناطق استان مازندران می باشد که ضرورت دارد با نگاهی ویژه مورد توجه قرار گیرد و بودجه ها و حمایت های موجود در راستای توسعه زیرساخت ها در عرصه های مختلف باشد.

 

طرح تعریض و چهاربانده کردن محور هراز از جمله طرح های مهم ملی است که چندین سال از روند آغاز کار آن گذشته اما نیاز می رود در روند اجرایی این طرح از همه ظرفیت ها و فرصت ها استفاده گردد زیرا جاده هراز یک جاده ملی محسوب می گردد و در طول سال شاهد رفت و آمد میلیونی مسافران از سراسر کشور در این محور مهم مواصلاتی هستیم.

 

سد هراز از جمله مهم ترین پروژه های نیمه کاره در استان مازندران می باشد که همه ساله بودجه های قطره چکانی به این طرح تعلق می گیرد که سبب شده تا سرعت اجرایی آن کند گردیده و آنگونه که باید و شاید پیشرفت نداشته باشد؛ از این رو نیاز داریم تا مسئولین شهرستانی و استانی از تمام توان برای تسریع در روند اجرایی سد هراز استفاده نمایند‌.

 

معضل زباله شهرستان آمل قصه پرغصه ای است که چند دهه از روند آغاز کار محل دفن عمارت در کیلومتر ۴۵ محور هراز می گذرد اما امروز این مرکز دفن در نقطه بحرانی و انفجاری قرار دارد که نیاز می رود مسئولین امر بتوانند از بهترین راهکار برای ساماندهی وضعیت زباله شهرستان آمل استفاده کنند و کار زباله این شهرستان را به سرانجامی مطلوب برسانند.

 

تکمیل بازسازی استادیوم شهید چمران، افتتاح پروژه های آغاز به کار شده درون شهری در شهرهای حوزه استحفاظی شهرستان آمل، پایان کار گازرسانی به کلیه مناطق شهرستان آمل و... از جمله پروژه های اولویت دار نیمه کاره ای است که باید در اولویت مدیران شهرستان آمل و بالاخص نماینده جدید مردم آمل در مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

 

آمل بهترین است و مردم این دیار بزرگ نیز شایسته بهترین ها هستند که باید از همه پتانسیل ها و توان خود برای توسعه واقعی زیرساخت ها و امکانات بهره گیری نماییم تا آملی پیشرفته و آباد داشته باشیم.