توسعه خدمات حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی نیز از جمله خواسته های مهم مردم این استان است که انجام اقدامات مناسب می تواند ضمن کم کردن بار حمل و نقل در جاده های زمینی، برای تسریع حمل و نقل نیز اثرگذار باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ محمد اسلامی به عنوان بیست و دومین استاندار مازندران به این استان آمد تا با برنامه های خود و کوله باری از تجربه بتواند مازندران را در مسیر توسعه قرار دهد که در کمتر از یک سال مدیریت بر استان توانست موفق عمل کند.

اسلامی به عنوان سرپرست وزارت راه و شهرسازی راهی بهارستان شد تا بتواند رای اعتماد مجلس نشینان را به دست آورد که خوشبختانه توانست 151 رای نمایندگان ملت را به خود اختصاص دهد و به عنوان وزیر جدید راه و شهرسازی انتخاب گردد.

ایجاد، نگاهداری و بهره برداری از خطوط پایگاه های مواصلاتی اختصاصی زمینی، دریایی و هوایی با توجه به برنامه ها و نیازمندی های ترابری كشور از جمله مهم ترین وظایف وزارت راه و شهرسازی است که امید می رود اسلامی بتواند در سمت جدیدش موفق باشد.

به سبب اینکه مهندس اسلامی استاندار مازندران بوده است و شناخت خوبی نسبت به استان دارد، انتظار می رود نگاه ویژه ای در راستای بهبود وضعیت حمل و نقل و راههای استان وجود داشته باشد و اسلامی بتواند اقدامات اثربخش و ماندگاری را در حوزه راهسازی و حمل و نقل مازندران انجام دهد.

پروژه تعریض و چهاربانده کردن محور هراز بعنوان یکی از مهم ترین دغدغه های حوزه راهسازی در استان مازندران و شمال کشور می باشد که این جاده در طول سال شاهد رفت و آمد میلیون ها مسافر از پایتخت به مازندران است و از اقصی نقاط کشور نیز از این جاده تردد می نمایند که نیاز می رود نگاه ویژه ملی به منظور تسریع در عملیات اجرایی محور هراز وجود داشته باشد.

بهبود وضعیت راههای روستایی مازندران نیازمند اعتبارت ملی است تا وضعیت آن مناسب سازی گردد زیرا یک نیاز ضروری است که تبدیل به مطالبه و خواسته همگانی گردید و سالانه شاهد هستیم وضعیت بد جاده ها، جان بسیاری از هم استانی های ما را می گیرد.

توجه و حمایت شایسته برای توسعه شهرسازی در شهرهای جدید استان مازندران نیز از جمله دغدغه ها است که انتظار می رود گام های شایسته ای در این مسیر برداشته شود.

جاده های مازندران عمر زیادی داشته است که این امر با حجم خودروهای ورودی تناسب ندارد و باید نسبت به استانداردسازی جاده های استان اقدام گردد و توجه لازم نسبت به احداث کمربندی ها وجود داشته باشد.

توسعه خدمات حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی نیز از جمله خواسته های مهم مردم این استان است که انجام اقدامات مناسب می تواند ضمن کم کردن بار حمل و نقل در جاده های زمینی، برای تسریع حمل و نقل نیز اثرگذار باشد.

درست است در بیشتر استان های کشور بحث راه و حمل و نقل با مشکلات و معضلاتی روبرو می باشد اما مازندران یک استان گردشگری است و خدمات ویژه ملی ارائه می دهد که باید مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از ظرفیت استاندار سابق مازندران استفاده کرده و چشم انداز، برنامه خاص و اقدام عملی مناسب به منظور توسعه راهسازی و بهبود وضعیت حمل و نقل در استان انجام نمایند.