،سید محمد محمدی تاکامی در همایش معاونت های فرهنگی و روابط عمومی شهرداری های استان که امروز در استانداری مازندران برگزار شد با اشاره به اینکه امروز مطالبات شهروندان در حد جمع آوری زباله و آسفالت کوچه و پس کوچه های شهرها نیست بلکه نیاز به نشاط اجتماعی و فرهنگی در شهرها دارند، اظهار داشت: معاونان فرهنگی و روابط عمومی های شهرداری ها باید به موضوع حقوق شهروندی بیشتر توجه کنند.

وی افزود: شهرداری ها برای مشارکت دادن مردم باید به مطالبات فرهنگی و اجتماعی آنان بیشتر توجه کنند تا آنان نیز با برنامه های مدیریت شهری همراه باشند.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران بر لزوم مدیریت بحران و تاب آوری شهروندان، مدیریت مصرف آب و انرژی، مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدا در شهرهای مازندران تاکید کرد و گفت: همسو با این رویکرد، امسال یک هزار دوره آموزشی در 60 شهر استان برگزار می شود.

محمدی وضعیت و شرایط اجتماعی و فرهنگی شهرهای استان را نامطلوب توصیف کرد و ادامه داد: امروزه هیچ یک از طرح های عمرانی، بناها و سازه های شهرهای استان پیوست فرهنگی ندارند.

به گزارش ایلنا در این نشست تفاهم نامه با موضوع کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، توسعه سلامت ونشاط اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، کسب و کار و اشتغال پایدار، مدیریت بحران و تاب آوری، حقوق شهروندی، مدیریت مصرف آب و انرژی، مدیریت پسماند و تفکیک زباله با حضور مدیر کل امور شهری و شوراها به همراه مدیر کل امور بانوان استانداری مازندران با معاونان فرهنگی و روابط عمومی شهرداری های استان در محل استانداری منعقد شد.