ذبیح الله ذاکری اظهار داشت:طرحهای قابل بهره برداری در هفته دولت شامل؛ حفر و تجهیز سه حلقه چاه با آبدهی ۱۳۵ لیتر در ثانیه، اجرای ۹۰۰ متر خط انتقال آب ، احداث دو باب ایستگاه پمپاژ، احداث یک باب مخزن ۵۰ متر مکعبی، تهیه ونصب ۱۱ فیلتر حذف آهن و منگنز، ۵۱ هزار متر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی، احداث ۳ رشته خط انتقال نیرو به قدرت ۴۰۰ کیلووات ، احداث ۴۰ متر مربع اطاقک ، ۶۰۰ مترمربع محوطه سازی و حصارکشی است.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، اعتبار صرف شده برای افتتاح و یا بهره برداری از این طرحها را ۱۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال دانست.

وی، به پروژه هایی که عملیات اجرایی آن  همزمان در هفته دولت آغاز می شود اشاره و تصریح کرد: این پروژه ها شامل احداث تصفیه خانه به ظرفیت ۱۰۰ لیتر در ثانیه، احداث مخزن جمع کننده به حجم ۵۰۰  متر مکعب، احداث حوضچه های آبگیر ، ته نشینی و زلال سازی گندزدایی به حجم سه هزار و ۶۵۰ مترمکعب است.

ذاکری مجموع اعتبار پیش بینی شده برای این طرحها را ۴۵ میلیارد ریال عنوان کرد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران از اصلاح و توسعه ۵۱ هزارمتر شبکه آبرسانی به منظور تامین آب شرب سالم و بهداشتی و ارائه خدمات در نواحی فاقد شبکه، تامین آب مورد نیاز با فشار مناسب ، تعویض لوله های فرسوده  و کاهش هدر رفت آب خبر داد و گفت: این طرح به صورت نمادین در شهر ساری آغاز می شود.

گفتنی در مجموع بیش از ۳۵هزار خانوار از مزایای این طرحها در مازندران برخوردار می شوند.