به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ همزمان با هفته احسان و نیکوکاری و با حضور مدیر و معاونین آموزش و پرورش آمل، معاون مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران، خیرین، انجمن اولیای دبستان و دیگر مهمانان، زنگ نیکوکاری در دبستان غیردولتی هاتف آمل زده شد.

دکتر عباس مرزبند معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش آمل با قدرشناسی از تلاش و زحمات مدیریت، کارکنان و معلمان دبستان غیردولتی هاتف آمل و با اشاره به اینکه هفته احسان و نیکوکاری با شعار بهار همدلی، شکوه مهربانی و جشن نیکوکاری است گفت: خداوند متعال بارها در قرآن کریم به انفاق و دست گیری سفارش کردند.

 وی افزود: بهترین سرمایه فرزندان این است که از پدران و مادران خود درس انفاق و دست گیری را یاد بگیرند و هرگامی که انسان در راه خدا با عشق بردارد خداوند مزد و پاداش مضاعفی به او می دهد.

مدیر آموزش و پرورش آمل هدف از برگزاری جشن احسان و نیکوکاری را ترویج فرهنگ مهربانی و نوع دوستی عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ نوع دوستی باعث ایجاد فرصتی برای سهیم کردن هموطنان عزیزمان در شادی ‌ها می شود.

مرزبند در ادامه بیان کرد: جشن نیکوکاری در حقیقت به معنای آن است که نگاهی به اطرافمان داشته باشیم و در رفع مشکلات افراد بی بضاعت جامعه تلاش بیشتری کنیم و این باعث ترویج فرهنگ انفاق در جامعه می شود.

آقای قلی تبار مدیریت دبستان غیردولتی هاتف آمل با اشاره به آیات قرآن کریم درباره احسان و نیکوکاری گفت: در این کتاب آسمانی آمده است که هرگز به نیکی (کامل) نمی رسید تا از آنچه خود دوست دارید انفاق نمایید و هر چه انفاق نمایید حتما خداوند بدان دانا است.

وی در ادامه تصریح کرد: یاری به نیازمندان و مستمندان از یکسو به شادمانی و آرامش این گونه افراد می انجامد و از سوی دیگر لذتی وصف ناپذیر را برای افراد نوع دوست، خیّر و نیکوکار به همراه دارد.

مدیریت دبستان غیردولتی هاتف آمل با قدردانی از همکاران فرهنگی دبستان که درکنار تعلیم و تربیت درس نیکوکاری ، احسان و محبت را به دانش آموزان می دهند گفت: دانش آموزان درکنار دیگر دانش آموزان با دستان کوچک اما بلند خود همنوعان را نوازش می کنند و خیلی خوشحال هم هستند.

قلی تبار با بیان اینکه ماه اسفند دلها به سمت کمک و نیکو کاری هدایت می شود عنوان داشت: دانش آموزان با برپایی بازارچه محلی برای کمک به نیازمندان همت می کنند تا بتوانند در شب عید دیگر همنوعان خود را شاد کنند.

 وی اشاره کرد: این دانش آموزان درسر کلاس یاد گرفتند و تمرین کردند حماسه این جشن بزرگ را و امروز بسیار خرسندیم که دبستان ما افتخار این را داشت که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، زنگ جشن نیکوکاری و احسان در آن بصدا در می آید.

 در این مراسم پس از اجرای سرود توسط دانش آموزان و نواختن زنگ احسان و نیکوکاری، مسئولین درکنار دانش آموزان هدایای نقدی خود را به صندوق کمیته امداد امام خمینی(ره) ریختند.