به گزارش خبرنگارپایگاه خبری کمال آنلاین ؛ کبری اسفندیاریان رییس بهزیستی آمل درجلسه شورا ی ساماندهی امور سالمندان آمل گفت: مراکز مرتبط با پیشکسوتان باید پویا باشند و کمیته‌های مختلف مشخص شوند تا در جهت رفاه و آسایش آنها قدم بردارند.

وی یکی از چالش‌های پیشکسوتان را بیمه سلامت دانست و افزود: از طریق فرمانداری 2 پزشک معرفی شد که دست یاری به سمت آنها دراز می‌کنیم.

وی تصریح کرد: پیشکسوتان دغدغده‌های بسیاری دارند که باید پای حرف و درد و دل‌هایشان نشست و در کمیته‌های مختلف این شورا درباره‌شان صحبت کرد.

سرپرست بهزیستی آمل با تاکید بر حفظ جایگاه سالمندان در خانه گفت: تکریم سالمندان در خانه در حالی کم‌رنگ شدن است و آموزش و پرورش باید با اقدامات فرهنگی جایگاه آنها را در خانه حفظ کند.

اسفندیاریان در پایان با اشاره به اینکه بهزیستی از سالمندان بی‌سرپرست حمایت می‌کند خاطرنشان کرد: افراد بدسرپرست نیاز به دستور قضایی دارند تا مشکلشان در ابتدا اثبات شود.

حسین احسانی معاون فرماندار آمل با بیان اینکه درباره سالمندان باید از حرف گذشت و اقدام و عمل کرد، یادآور شد: جامعه فعلی در مرحله گذر است و باید با اقدامات فرهنگی سالمندان را حفظ کنیم.

حسین احسانی خواستار فضاسازی برای افراد سالمند در سطح شهر شد و گفت: سالمندان انتقال دهنده ارزش‌ها و گنجینه‌ای برای نسل جدید هستند که باید از تجربیات آنها استفاده کرد.

وی تاکید کرد: هر اقدامی که برای سالمندان انجام شود در اصل به خودمان برمی‌گردد و احترام به پیشکسوت برای خودمان در کهنسالی احترام می‌آورد.

معاون فرماندار آمل برگزاری جلسات شورا ساماندهی امور سالمندان هر سه ماه را ضروری دانست و افزود: کمیته‌های این شورا جلسات را برگزار کنند تا در جهت رفاه حال سالمندان اقدامات عملی انجام شود.

وی گفت : اداره فرهنگ وارشاد اسلامي ،آموزش و پرورش ، ورزش و جوانان و ديگر ادارات ذيربط مي خواهيم تا فضاي خوبي در سطح شهرستان براي استفاده سالمندان در زمينه هاي مختلف ايجاد نمايند تا آنها در آرامش و آسايش بسر ببرند.