کمال آنلاین ؛  این برنامه با حضور مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران, روسای ادارات فرهنگ و ارشاد برخی شهرستان های استان و جمعی از مسئولین به همراه هنرمندان و هنردوستان و نیز اصحاب رسانه و با اجرای چهره ی سرشناس تلویزیون; مسعود فروتن برگزار شد.

 مهمانان مراسم اختتامیه, پس از بازدید از عکس های راه یافته به مرحله ی پایانی جشنواره در موزه گالری دی دی, در سالن همایش‌های آن حضور یافته و از ساعت ۱۷ برنامه آغاز شد.

تلاوت کلام الله مجید, سرود ملی, سخنرانی کوتاه برخی از مقامات حاضر در سالن به همراه تنبور نوازی و آواز محسن مرعشی و نیز پخش تیزر های جشنواره و حامیان آن, آیتم های برنامه ی اختتامیه را تشکیل دادند.

طبق آمار دبیرخانه ی جشنواره; ۲۴۴۶ اثر از ۴۱۶ عکاس به این نمایشگاه راه یافت که ۷۹ اثر از ۵۲ عکاس در کتاب جشنواره به چاپ رسید.

 فرید شرافتیان, محسن غنی پور, حسین نیک زاد آملی و هادی محسن تبار فیروزجاهی از تقدیرشدگان این جشنواره بودند که جوایز نقدی به همراه لوح سپاس دریافت کردند.

 تندیس جشنواره, لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به کیوان جعفری, مهدی وقاری شورچه و مرتضی جعفری; نفرات اول تا سوم اولین جشنواره ملی عکس مازندران اهدا گردید.

همچنین از حامیان مالی این جشنواره از جمله مجموعه ی فرآورده های گوشتی سولیکو و شرکت چاپ و بسته بندی سیرنگ تقدیر به عمل آمد.

در نهایت با پذیرایی از مهمانان در موزه گالری دی دی, این جشنواره به کار خود پایان داد.