پیش از هر چیز، روز خبرنگار را به همکاران خبرنگارم در همه ی عرصه های خبری تبریک عرض می کنم!

شب گذشته آیین تجلیلی به میزبانی شهرداری و شورای شهر آمل در سرای مهر برگزار گردید.

و البته دریغ از زنگ و یا دعوتی از برگزار کنندگان این ضیافت!
گرچه دوستان ارشادی از بنده دعوت به عمل آورده و حتی زمزمه های تقدیر از خبرگزاری ای که در آن قلم می زنم وجود داشت، اما خیلی زود متوجه شدیم که برگزار کنندگان این برنامه تمایلی به این کار ندارند!
شاید خیلی هم این اتفاق دور از ذهن نبود! چرا که بنده خبرنگار اولین خبرگزاری "هنری" کشور هستم و البته "تنها" خبرنگار تخصصی هنر و سرویس موسیقی در آمل (به گفته ی دوستان ارشادی ام) و چند سالیست که به بضاعت و وقت اندکم، سعی در اطلاع رسانی اخبار هنری شهر آمل، در رشته های مختلف هنری از تئاتر و سینما و موسیقی و تجسمی و ادبی به سراسر کشور داشته ام.
و طبیعی است شهرداری بی هنر و شورای شهر آن،  نباید از امثال بنده دعوت به عمل بیاورد! چرا که بویی از هنر نبرده اند و در این زمینه دغدغه ای ندارند!
من و مانند من که به دردشان نمی خوریم! مگر آنها چه اندازه پروژه ی فرهنگی-هنری در برنامه هایشان دارند که نیاز به اطلاع رسانی امثال بنده داشته باشند!
در حمایتهایی هم که از هنر صورت گرفته، غالبا اصرار و پافشاری یکی،دو نفر از حاضرین در شورا بوده که البته آنچنان با کارشکنی سایرین و عدم همراهی شهرداری مواجه بوده که برخی هنرمندان عطای آن حمایت را به لقایشان می بخشیدند!
و آنجا که قرار بر حمایتی بود، چنان برخورد زشت و نامأنوسی می شد که هنرمند از شرمندگی و خجالت، سرخورده و مغموم واقع می شد!
آقایان شهرداری چی و وابستگان!
بروید و ببینید در دنیا و در کشورهای توسعه یافته، با هنرمندانشان چگونه رفتار می کنند!
 من پیش از خبرنگار بودن، یک هنرمندم با رزومه ای مشخص در شهر و کشور! بی شک نه خود و نه خبرگزاری، نیازی به دعوت و تقدیر شما نداشتیم و تنها از بی مبالاتی شما غمگینم که نامسئولانه و بی دغدغه روزگار می گذرانید!
سخن کوتاه کنم! امیدوارم هر چه زودتر شورای جدید شهر که اتفاقا چند تن از نمایندگان مستقیم هنرمندان و با بالاترین آراء در آن حضور دارند، شروع به فعالیت نماید و در پروژه های فرهنگی-هنری، چنان فعالیت چشمگیری داشته باشد که خبرگزاریهای هنری، مملو از اخبار داغ هنری و فرهنگی شهر آمل باشد!
سید محسن مرعشی مرزنگو