کمال آنلاین ؛ به مناسبت اول ژوئن (11 خرداد ) روز جهانی شیر 15 تن شیر در اداره ها و جامعه کارگری شهرستان های آمل، بابل، ساری، بابلسر و امیرکلا توزیع شد .
دبیر اجرایی برنامه روز جهانی شیر در مازندران با اشاره به اینکه براساس گزارش سازمان های بین المللی مصرف سرانه شیر یکی از مقیاس های توسعه و پیشرفت فرهنگی آن جامعه محسوب می شود ،گفت: هدف از بزرگداشت این روز نهادینه کردن فرهنگ مصرف شیر در جامعه و تاکید بر اهمیت و ارزش غذایی در جامعه است .
حمید لسانی با اشاره به اینکه برنامه روز جهانی شیر برای دومین سال در مازندران برگزار می شود افزود: اطلاع رسانی در باره این روز بوسیله نصب برچسب روی بدنه اتوبوس ها و تاکسی های شهری، تخفیف 35 درصدی فروش شیر در 30 فروشگاه این استان، توزیع شیر رایگان و برگزاری جشن شیر به همراه برنامه های هنری شامل اجرای موسیقی و مسابقه نقاشی کودکان  از دیگر برنامه های برگزار شده در این روزاست.
وی متوسط سرانه مصرف شیر در جهان را 15 کیلوگرم  اعلام کرد و گفت: این میزان در مازندران 80 کیلوگرم برای هر نفر در سال می باشد.
لسانی، 50 درصد اشتغال صنایع غذایی مازندران را مربوط به صنعت لبنیات در این استان دانست و افزود: این صنعت در استان بیش از 10 هزارشغل به صورت مستقیم و بیش از 50 هزارشغل به صورت غیر مستقیم در مازندران ایجاد کرده است.