کمال آنلاین : وحید حسین زاده رئیس اداره بهزیستی آمل  از توزیع سبد کالا در بین مددجویان به مناسبت عید نوروزگفت : حدود ۷۰۰ سبد کالا به ارزش ۳۵۰ میلیون ریال با همکاری اداره بهزیستی و مراکز فعال در مناطق آسیب خیز تحت نظارت اداره در بین معلولین و خانوادههای نیازمند تحت پوشش اداره توزیع شده است.

وی افزود : امسال برای اولین بار سبد کالا توسط مددکاران اداره بهزیستی شهرستان در درب منازل خانواده های نیازمند تحویل آنها داده شد.

رئیس اداره بهزیستی آمل با اشاره به اولین نشست تخصصی مراکز اقامتی میان مدت بازتوانی و بهبود اختلال مصرف مواد مخدر در مرکز راه سلامت همدردان شمال بیان داشت : با توجه به اینکه مسولان مراکز اقامتی میان مدت تجارب موفقیت آمیزی در زمینه ترک و درمان مصرف مواد مخدر دارند باید در کنار این تجارب از نیرو و کادر تخصصی درمانی که شامل پزشک، روانشناس، مددکار اجتماعی و مددیار اعتیاد می شود جهت درمان، بهبود و بازتوانی افراد مورد پذیرش این مراکز استفاده کنند تا موفقیت بیشتری در جهت بازگرداندن این افراد به جامعه کسب کنند.

حسین زاده بیان کرد که اداره بهزیستی و نیروی انتظامی باید همسو و همگام با یکدیگر جهت درمان و بازتوانی افراد دارای مصرف مواد مخدر گام بردارند بدین صورتکه نیروی انتظامی امنیت این مراکز را تامین و اداره بهزیستی نیز با نظارت بر عملکرد و اصول بهداشتی و درمانی این مراکز موفقیت آنها را در مورد درمان، بازتوانی و بهبود افراد با مصرف موادمخدر گامهای موثری را بردارند.

وی تصریح کرد : در سال جاری حدود ۳۰۰۰ نفر در کارگاههای آموزشی مهارتهای زندگی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و اعتیاد اداره بهزیستی شهرستان آمل شرکت کردند.

رییس اداره بهزیستی افزود : حدود ۱۲۰۰ نفر در سال ۱۳۹۵ در فرایند درمان اعتیاد در مراکز اقامتی میان مدت پذیرش شده اند و ۴۳ نفر از معتادین بهبودیافته  وام اشتغالزایی دریافت کردند.