مدیران آملی در عمل آماده شرایط بحرانی باشند!!!

 

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین، از بامداد روز چهارشنبه شاهد ریزش نخستین برف پاییزی در سطح شهرستان آمل بودیم که همین شروع بارش کافی بود تا برق شهرستان آمل قطع شود.
قطعی برق همراه خود قطعی آب و سپس قطعی گاز را به همراه داشته و جریان زندگی عادی قالب مردم این شهرستان را با مشکل مواجه کرده است.
قطعی برق، آب و گاز به نحوی بود که در بعضی از نقاط شهری و روستایی شاهد قطعی در بیش از 10 ساعت بودیم و بعضی دیگر از نقاط شهرستان نیز ساعات بیشتری با قطعی روبرو بودند.
این در حالی بود در بعضی از نقاط شهرستان شاهد قطع و وصل چندباره برق، آب و گاز بودیم و این اتفاقات مردم شهرستان را کلافه و ناراحت کرده است و در کنار آن بسیاری از نانوایی های شهرستان تعطیل بوده و برخی از میوه فروشی ها نیز قیمت های خود را تا دوبرابر افزایش داده بودند و امید می رفت تا نظارتی هم باشد.
ضرورت دارد مدیران شهرستان و اعضای ستاد مدیریت بحران آمادگی لازم را برای شرایط بحرانی داشته و عزم جدی خود را برای این شرایط به کار گیرند نه اینکه در جلسات از آمادگی کامل خبر دهند و در شرایط بحرانی خبری از این آمادگی نباشد.
در شرایط مدرن زندگی امروزی چنین قطعی های طولانی مدتی جای تعجب دارد که چرا نباید تاسیسات این شهرستان آنقدر توانایی و کارایی داشته باشد تا در برابر یک بارش برف و باران قطع شود.
حجم بارش های برف به گونه ای بود که شهرستان را تا حدود زیادی به حالت تعطیلی روبرو کرد و تمام مدارس شهرستان تعطیل و بسیاری از کارخانه ها و واحدهای تولیدی که گاز آنان را قطع کرده بودند کار خود را تعطیل کردند.
هرس کردن درختانی که برای ترانس های برق اختلال بوجود آورده و سبب قطع برق شدند نیاز بود به صورت وسیع تری در سطح شهرستان آمل و در زمان عادی صورت گیرد تا شاهد اینگونه حجم قطعی نباشیم.
نخستین موج سرمای پاییزی تاسیسات زیربنایی این شهرستان را با مشکل اساسی مواجه کرده و امید می رود چاره اندیشی اساسی برای ادامه ایام سرما صورت گیرد که فصل زمستان را در پیش داریم.
قضایای شهرستان آمل به گونه ای بود که همه شهروندان نسبت به این وضعیت نگران و ناراحت بودند که چرا باید شاهد این وضعیت در سطح شهرستان باشیم و این در حالی است هواشناسی نسبت به این وضعیت پیش بینی لازم را صورت داده و یکدفعه ای رخ نداده است.
دامنه گستردگی قطعی برق در شهرستان آمل به گونه ای بود که دیدار والیبال کاله مازندران و شهرداری تبریز از سری مسابقات لیگ برتر والیبال ایران در سالن پیامبر اعظم آمل با قطعی برق همراه شد که به طولانی بودن قطعی برق لغو و به زمان دیگری موکول شد و جلسه کارگروه استانی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز با حضور مدیران استانی و در خاموشی برق و سرما در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آمل برگزار شد.
جای سوال اساسی که وجود دارد این می باشد نقش ستاد مدیریت بحران در سطح شهرستان چه می باشد که با وقوع برف و باران شاهد قطعی های چندین ساعته و مختل شدن روند زندگی عادی شهروندان عزیز آملی باشیم.
ضرورت دارد در مواقع غیربحرانی و عادی و با بهره گیری از ظرفیتهای مسئولان استانی و کشوری فکری برای زیرساختهای این شهرستان صورت گیرد که باید گفت قالب شهرهای استان مازندران نیز با این مشکل مواجه هستند.
البته ذکر این نکته نیز قابل توجه است که نباید از زحمات نیروهای شهرداری آمل و سازمانهای وابسته، هلال احمر، برق، گاز، آب و دیگر نهادهای خدمت رسان بگذریم که تلاشهای خوبی صورت دادند اما تاسیسات شهرستان مشکلات زیربنایی دارد که باید برای آن چاره اندیشی اساسی صورت گیرد.