روز نجات غریق در تقویم کشور نام گذاری شود

 

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به پنجمین همایش جرعه ای از ایثار که در سالن همایش های مجتمع فرهنگی هنری حضرت ولیعصر(عج) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد اظهارداشت: امداد و نجات و رسیدگی به حادثه دیدگان و مصدومین در کشور جایگاه و رتبه والا و ارزشمندی است که بیانگر خلوص نیت و تعهد تلاشگران این عرصه می باشد.

لاریجانی تصریح کرد: آنان که با در نظرگرفتن رضایت خداوند، بی ادعا و در نهایت گمنامی به یاری رساندن به همنوعان خود می پردازند به طور یقین در نزد پروردگار خویش عزتمند و محترم هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی در این پیام ادامه داد: عزیزان نجات غریق از زمره فعالان این عرصه هستند که با عشق و ایمان به مردم و با دلهایی به مشابه دریا و با قلبی از ایثار و گذشت به خدمت صادقانه اهتمام دارند.

وی خاطرنشان کرد: اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جان باختگان نجات غریق کشور و ضرورت نام گذاری یک روز در تقویم با عنوان نجات غریق، توفیق و سلامت همه عزیزان و تلاشگران این عرصه را از خداوند منان مسالت می کنم.

گفتنی است؛ پیام رییس مجلس شورای اسلامی از سوی پدر گرانقدر پهلوان ناجی آملی مرحوم سید حسین ابراهیمیان قرائت شد.

محمد محمدی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل در گفت و گو با خبرنگار ما اظهارداشت: پنج سال گذشته یکی از شهروندان عزیز آملی مرحوم سید حسین ابراهیمیان جان خود را برای نجات همنوع از دست داد و حرکت ارزشمند این جوان عزیز سبب شد تا به فکر برگزاری چنین همایشی شویم.

وی تصریح کرد: در هر سال از تعدادی از فعالان حوزه ایثار قدردانی می شود که این افراد از سوی ستاد برگزاری همایش جرعه ای از ایثار انتخاب می شوند.

محمدی با بیان این که در شهر آمل ایثارگران بسیاری داریم که در این امر ارزشمند اهتمام ویژه ای دارند، گفت: ضرورت دارد قدرشناسی شایسته ای از این عزیزان صورت گیرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری از جمله امور مهم و اساسی است که باید از همه ظرفیتها در این مسیر استفاده شود.

وی اظهارداشت: همایش جرعه ای از ایثار خود می تواند عاملی در راستای ترغیب و تشویق مردم برای حرکت در امر ایثار و فداکاری باشد که برکات و دستاوردهای خوبی دارد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آمل ادامه داد: ایثارگرانی داریم که با وجود سختی ها و مشکلات فراوان تلاشهای گرانقدری صورت می دهند که این عزیزان شایسته معرفی به جامعه و تجلیل هستند.

محمدی تصریح کرد: در همایش امسال از 9 ایثارگر آملی که در عرصه ایثار و فداکاری اهتمام ویژه ای داشته و تلاش شایسته ای در این مسیر دارند قدردانی شد.

وی اظهارداشت: تجلیل این همایش از افراد فعال در حوزه ایثار و شهادت، اهداکنندگان اعضای بدن برای نجات همنوع و فعالان در حوزه ایثارگری که در جریان زندگی خود با این امر در ارتباط هستند صورت گرفت.