یادمان شهدای واقعه هفتم تیر در آمل برگزار شد+عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام فضل الله سیفی، رییس دادگستری آمل در یادمان شهدای واقعه هفتم تیر که در مسجد علامه حسن زاده آملی برگزار شد اظهارداشت: شهید بهشتی از مقام ارزنده و گرانقدری برخوردار است که باید قدردان این وجود نورانی باشیم.
وی تصریح کرد: کار هنری در خصوص واقعه هفتم تیر نشده است که رهبری معظم انقلاب اسلامی به این امر اشاره کردند و باید در این عرصه تلاش هایی صورت گیرد.
حجت الاسلام سیفی با بیان این که ضرورت دارد رهنمودهای رهبری اجرایی شود، گفت: تحقق این امر مهم و اساسی باید به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است صورت گیرد.
رییس دادگستری آمل ادامه داد: امام خمینی(ره) نیز در بیان جایگاه والای شهید بهشتی فرمودند که این شهید والامقام برای ما یک ملت بود که نشانگر مقام ارزشمند شهید بهشتی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت امام علی(ع) اظهارداشت: تعامل با خلفای وقت از شاخصه های زندگی امام علی(ع) است که در این مسیر کوشا بودند.
حجت الاسلام سیفی ادامه داد: امام علی(ع) حاضر به بیعت با خلفای اول و بعدی نشد اما از برخوردهای سیاسی که بخواهد چهره افراد را مخدوش کرده و حکومت نوپای اسلامی را متزلزل کند خودداری کرد.
رییس دادگستری آمل با بیان این که نخستین اقدام امام علی(ع) در راستای حفظ قرآن مجید و کیان آن بود، گفت: این امام همام نسبت به جمع آوری قرآن اقدام کرد و این از دستورات پیامبر گرامی اسلام بوده است.
وی افزود: امام علی(ع) همواره در مسیر ترحم و مهرورزی کوشا بود که تلاش می کرد تا اجرای حدود الهی در صورت فراهم بودن شرایط اجرایی شود.
حجت الاسلام سیفی ادامه داد: امام علی(ع) آشنایی کامل نسبت به قرآن کریم داشت و خاندانی که در آن قرآن کریم نازل شد می داند در این کتاب نورانی چه خبر است.
رییس دادگستری آمل تصریح کرد: از جمله شاخصه های بارز امام علی(ع) تعامل است که به سبب مصلحت و تقویت پایه های اسلامی صورت می گرفت.
وی با تسلیت شهادت امام علی(ع) اظهارداشت: نخستین مولای متقیان از مقام ارزنده ای برخوردار است که ضرورت دارد سیره نورانی ایشان را سرلوحه امور خود قرار دهیم.
حجت الاسلام سیفی افزود: این امام همام در زمان شهادت هم از حقوق دیگران غافل نبوده است که بهره گیری از اعمال و رفتار ایشان برکات و دستاوردهای بسیاری برای انسان دارد.