برگزاری محفل نورانی انس با قرآن کریم با حضور قاری مصری در آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، محفل نورانی انس با قرآن کریم، با حضور امام جمعه آمل، معاون امور فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه مازندران، مدیران و دوستداران قرآنی و با تلاوت قاری مصری استاد عبدالناصر حرک در جوار آستان امام زاده ابراهیم (ع) آمل برگزار شد.

در این مراسم معنوی پس از تلاوت قرآن توسط قاری مصری و قاریان ممتاز شهرستان آمل، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل با اشاره به در پیش بودن شب های قدر اظهارداشت: شب های قدر شب های نزول قرآن و بی نظیر ترین شب رحمت و طلب مغفرت است که زمینه قبول اعمال انسان می شود.

امام جمعه آمل افزود: ضرورت دارد از فرصت های گرانقدر شب های قدر به بهترین نحو ممکن و در مسیر تهدیب نفس و تعالی خود استفاده کنیم.

وی با بیان این که ضرورت دارد به قرآن کریم توجه بیشتری داشته باشیم، ادامه داد: نیاز است نگاه خود را نسبت به قرآن کریم عمیق تر کنیم که امری مهم و اساسی است.

حجت الاسلام مرتضوی اظهارداشت: بهره گیری از فرهنگ قرآنی آینده کشور و دین ما را بیمه می کند که باید در این عرصه کوشا باشیم.

امام جمعه آمل با تاکید بر اجرای دستورات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با قاریان و مدیران که دستور فراگیری نهضت قرآنی را صادر کردند، بیان داشت: قرآن کریم غریب و محزون مانده است و نباید در کشور اسلامی این گونه باشد که باید بهره برداری شایسته از این کتاب نورانی داشته باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به این که نباید نسبت به قرآن بی تفاوت باشیم، خاطرنشان کرد: توجه به قرآن کریم دنیا و آخرت ما را تامین می کند و امروز بسیار خوشحال هستیم که در جوامع بین المللی حرفی برای گفتن داریم.

وی با قدردانی از دست اندرکاران گسترش فرهنگ قرآنی در کشور اظهارداشت: در استان مازندران و به خصوص شهرستان آمل باید نگاه مدیران نسبت به گسترش فرهنگ قرآنی تغییر پیدا کند.

امام جمعه آمل ادامه داد: وجود امام زادگان نشان از ارادات مردم نسبت به اهل بیت(ع) و قرآن کریم است که باید قدردان ظرفیت ها و فرصت های ارزشمند خود بوده و به درستی از آن استفاده کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی با تاکید بر این که شهرستان آمل باید به قطب قرآنی کشور تبدیل شود، گفت: همه مدیران، علما و دستگاههای فرهنگی باید دست در دست هم داده و این نگاه ارزشمند را عملیاتی کنند.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به این که خانواده ها در امر آموزش قرآن توجه جدی داشته باشند، افزود: یکی از شاخصه های ماه رمضان دستگیری از مستمندان و نیازمندان است که باید در راستای نهادینه سازی امور خیر کوشا باشیم.

وی خاطرنشان کرد: توجه به قرآن کریم و تعمیم آن به جوانان باید سرلوحه کاری قرار گیرد که برکات و دستاوردهای ارزشمندی دارد.

امام جمعه آمل با بیان این که قرآن کریم بهترین هدایت کننده سعادت بشری است، گفت: تسمک به مفاهیم و معارف والای قرآن کریم زمینه ساز سعادت و تعالی انسان می شود.