عملیات ساخت 2 مدرسه هفت کلاسه در روستاهای محمدآباد و معلم کلا آمل آغاز شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با حضور نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار و معاون فرمانداری ویژه آمل، امام جمعه دابو و دشت سر ، بخشدار امام زاده عبدالله ، فرماندهان نظامی وانتظامی ، خانواده های شهدا، مدیر و معاونین آموزش و پرورش آمل، اعضای شورای اسلامی و دهیار و مردم روستای محمدآباد بخش امام زاده عبدالله آمل عملیات ساخت دو مدرسه 7 کلاسه در روستاهای محمدآباد و معلم کلا آمل با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان آغاز شد.
حمید محمدنسب مدیر آموزش و پرورش آمل با قدردانی از همت و پیگیری مجدانه دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس در خصوص ساخت مدارس گفت: زمانی که کلنگ این مدرسه در این روستا با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در سال گذشته زده شد باورمان نمی شد که در این شرایط اقتصادی اقدامی صورت گیرد.
وی افزود: به فضل خدا و با پیگیری های مجدانه دکتر یوسفیان ملا ساخت دو مدرسه 7 کلاسه در روستای محمدآباد و معلم کلا آمل با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان آغاز شد.
مدیر آموزش و پرورش آمل ادامه داد: ما به عنوان متولیان آموزش و پرورش و مردم این دو روستا به عنوان قدرشناسی صمیمانه از کرامت نماینده مردم آمل در مجلس تقدیر و تشکر می کنیم.
محمدنسب تاکید کرد: مقام معظم رهبری دغدغه فرهنگی فراوان دارند و یکی از آنها ساختن مدرسه است  و در سال اقدام و عمل در شهرستان پروژه ای را با اعتبار ملی شروع می کنیم.
عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه آمل در ساخت مدرسه عقب تر از دیگران بود گفت: در مدرسه سازی قراری که با آموزش و پرورش داشتیم تا در آمل در هر مرحله 3 مدرسه ساخته شود.
وی افزود: تا الان این قرار با تغییر وزرا بهم نخورد و 3 پروژه مدرسه سازی به افتتاح برسد 3 پروژه دیگر با اعتبارات ملی شروع می شود.
نماینده مردم آمل در مجلس یادآورشد: ما 3 پروژه مدرسه سازی روستاهای سائیج محله، کمدره و میخران به اتمام رساندیم و سه پروژه مدرسه سازی دررکلاکسر ، محمدآباد و معلم کلا را شروع کردیم که عملیات مدرسه سازی در کلاکسر، فندانسیون آن شروع شد و سقف اول هستیم.
یوسفیان ملا اشاره کرد: ما مثل بعضی از پروژه ها به دنبال آمدن بودجه نیستیم بودجه و اعتبار اینگونه پروژه ها تامین و عملیات آن اجرائی می شود و اعتبار این پروژه ها غیر از اعتبارات عمرانی وزارت آموزش و پرورش از جایی دیگری تامین خواهد شد.
احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه مدرسه قدیمی این روستای محمدآباد که تخریب شد بعد از دو ماه از تاسیس جهاد سازندگی با همان امکانات ساخته شد و امروز می بینیم که باهمت ، درایت و جدیت مسئولین و مردم خصوصا نماینده فعال شهرستان دکتر یوسفیان ملا امروز در همان مکان مدرسه ای با شکل مطلوب تری  و با یک معماری بسیار زیبا و متناسب با ظرفیت بالا شروع خواهد شد.
وی افزود: از دهه فجر سال گذشته تاکنون 3 مدرسه افتتاح شد و الان هم انتظار این را داریم تا در دهه فجر امسال 3 پروژه مدرسه سازی که در دست ساخت می باشد افتتاح و به بهره برداری برسد.
فرماندار ویژه آمل اشاره کرد: الفبای توسعه آموزشی همین مدارس است  و سنگ بنای توسعه اول توجه به آموزش و پرورش است.
منفرد اظهارداشت: اگر ما می خواهیم کشور، شهر و استان توسعه مند شود نگاه اول باید به عنوان زیربنا به بخش آموزش و پرورش باشد که به فال نیک می گیریم و اعتبارات سال گذشته تخصیص نسبت به اعتبار بسیار اندک است و اعتبارات این پروژه ها تامین شد که در نوع خودش بی نظیر است.