مراسم اربعین شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده در آمل برگزار شد+عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در مراسم اربعین شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده که در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه آمل برگزار شد اظهارداشت: ماه رمضان ماه ذکر و عبادت است که می توانیم با بهره گیری شایسته از فیوضات معنوی آن در مسیر سعادت و رستگاری قرار گیریم.

وی اظهارداشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امری مهم و اساسی است که باید در این عرصه کوشا باشیم.

امام جمعه آمل تصریح کرد: حضرت ابوالفضل(ع) اسوه رشادت، بصیرت و جان فدایی در مسیر ولایت است که باید در راستای بهره گیری از سیره این وجود نورانی تلاش کنیم.

وی اظهارداشت: حضرت ابوالفضل العباس(ع) در روز عاشورا به نحوی شایسته عمل کرده و تلاش های والایی داشته است.

امام جمعه آمل ادامه داد: ما در قبال فرزندان شهدا تکلیف و وظیفه داریم که باید مقام والای این عزیزان پاسداشته شود و چنین امری از سوی بزرگان دینی ما صورت می گرفته است.

وی ادامه داد: همه شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتخار ما هستند اما شهدای مدافع حرم افضل و ذی قیمت بوده که باید قدردان مقام والای این عزیزان باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: رهبری معظم انقلاب اسلامی فرمودند که شهدای مدافع حرم شهدای ذی قیمتی هستند که نشانگر مقام والای این عزیزان است.

امام جمعه آمل افزود: رهبری آگاهی داریم که کلام ایشان وحی گونه است و باید با تمام وجود از رهنمودهای ایشان تبعیت کنیم که اگر در این راستا گام برداریم عزیز در دنیا و آخرت می شویم.

وی اظهارداشت: شهدا رشادت و ایمان والای خود را نشان دادند که اجر عظیم و گرانقدری برای این عزیزان است.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: شهدای ما با تبعیت از امام حسین(ع) به عنوان مدافع حرم ایثار و مجاهدت والایی صورت دادند.

امام جمعه آمل افزود: شهدایی که پیکرهای پاک آنان برنگشته است با حضرت فاطمه الزهرا(س) معامله کردند و نزد این بانوی بزرگوار منزلت وافر دارند.

وی ادامه داد: ضرورت دارد قدر شهدای والامقام خود را بدانیم که از مقام ارزنده و رفیعی برخوردار هستند.

امام جمعه آمل با بیان این که باید سیره والای شهدای عزیز را سرلوحه امور خود قرار دهیم، گفت: بصیرت محوری و ولایت مداری باید داشته باشیم که برکات و دستاوردهای والایی در آن وجود دارد.