تحصیل 5 هزار دانشجو در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم کشور / تشریح فعالیت های برون مرزی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، آیت الله احمد عابدی، رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم کشور در جمع خبرنگاران آمل اظهارداشت: حدود 5 هزار دانشجو در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم کشور مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان این که دانشجویان این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری تحصیل می کنند، بیان داشت: مقطع دکتری تنها در شهر قم داریم و شهرهای دیگر مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند.

آیت الله عابدی اظهارداشت: بنای بر گسترش دانشگاه نداریم مگر مواردی که در سفرهای مقام معظم رهبری تصویب شده است تا دانشکده در آن مناطق راه اندازی شود که نمونه آن سنندج و بعضی از شهرهای دیگر است.

رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم کشور تصریح کرد: در سفرهای ریاست جمهوری و هیئت دولت نیز مصوب شود که نسبت به راه اندازی دانشکده علوم قرآنی اقدام شود در این راستا گام برمی داریم و در دستور کار ما است.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت مالی که داریم نمی توانیم در شرایط فعلی بیشتر از این در راستای گسترش دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گام برداریم با این که تقاضای بسیاری وجود دارد و در دستور نوبت قرار دادیم.

آیت الله عابدی با بیان این که دانشگاه ما دانشگاهی قرآنی است، گفت: علوم قرآن، تفسیر قرآن، تفسیر تطبیقی، قرائت و فنون کتابت و موضوعاتی مانند آن که به صورت انحصاری در خصوص قرآن است رشته های تحصیلی ما را در برمی گیرد.

رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم کشور با اشاره به برنامه های برون مرزی این دانشکده اظهارداشت: مجوز راه اندازی دانشکده علوم قرآنی در کشور بلژیک صادر شده است.

وی افزود: برای راه اندازی دانشکده علوم قرآنی در کربلا قراردادی امضا کردیم و در لبنان نیز همین و برای آلمان نیز تقاضا آمده است اما هنوز کارهای آن را انجام ندادیم و در دست بررسی است.

آیت الله عابدی تصریح کرد: ترویج فرهنگ قرآنی ضرورت دارد که باید در این عرصه کوشا بوده و از همه تلاش های خود استفاده کنیم که برکات و دستاوردهای ارزشمند و متعالی در آن وجود دارد.

وی ادامه داد: بهره گیری از فرهنگ قرآنی تعالی بخش زندگی انسان است که می تواند ما را در مسیر سعادت و رستگاری قرار دهد.