جشن گلریزان دارالقرآن نابینایان و کم بینایان روح الامین آمل برگزار شد+عکس


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با حضور فرماندار ، شهردار ، معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی مازندران، مسئولین ادارات و نهادها و  خیرین، جشن گلریزان دارالقرآن روشندلان آمل در تالار آئینه آمل برگزار شد.
نورالدین علاءالدینی معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی مازندران گفت: خیرین پدران و مادران معنوی فرزندان بهزیستی اند و این فرزندان و جامعه هدف سازمان در قبال مشارکت و کمک خیرین همیشه موجبات سر بلندی سازمان بهزیستی را در عرصه های مختلف فرهنگی ، هنری ، ورزشی ، علمی و دیگر عرصه ها فراهم نموده اند.
وی افزود: این مشارکت خیرین در همایش صرف هزینه مسکن ، درمان ، جهیزیه و امور مختلف جامعه هدف خواهد شد.
معاون مشارکت‌ های مردمی اداره کل بهزیستی مازندران با اشاره به برگزاری جشنواره خیران در تمامی شهرهای استان، اضافه کرد: این جشنواره به ‌منظور جمع‌آوری مشارکت‌های مردمی برای ارتقای جامعه هدف در دستور کار قرار دارد.
وی بیان داشت: در ماه مبارک رمضان امسال  15 هزار سبد کالا توسط موسسات خیریه و ادارات بهزیستی شهرستان هابه مبلغ 15 میلیارد ریال برای جامعه هدف در سطح استان توزیع شده است.
وی به نقش خیرین در جهت کمک به جامعه هدف بهزیستی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 7 میلیارد تومان جذب اعتبارت مشارکت های مردمی بصورت نقدی و7 میلیارد تومان دیگر بصورت نقدی داشتیم.
وی بیان کرد: امسال در 22 شهرستان مازندران مراسم ضیافت افطار برگزار می‌شود.
معاون مشارکت ‌های مردمی اداره کل بهزیستی مازندران ادامه داد: در سال گذشته 25 میلیارد تومان در بحث تسهیلات اشتغال سهم مازندران  که از این مقدار 93 درصد جذب اعتبارات شد و در اشتغال در دو سال پی در پی رتبه برتر را در کشور کسب کردیم و در همین رابطه  2400مورد اشتغالزائی شد که در کشور رتبه دوم را بدست آوردیم.
علاء الدینی تاکید کرد: در ساخت مسکن برای جامعه هدف دو سال گذشته رتبه 41 کشور را داشته و در سال گذشته به رتبه 8 کشوری رسیده و امسال رتبه اول را بدست آوریم که توانستیم 70 درصد تعهدات خود در قبال خانواده های دو معلولین به بالا را انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه در ساخت مسکن برای خانواده های بالای دو معلول 135 نفر شهری و 128 نفر روستائی سهمیه داشتیم که برای ساکنین شهری  30 میلیون تومان و 15 میلیون تومان برای ساکنین روستائی وام بلاعوض پرداخت می شود و برای ساخت مسکن 15 میلیون تومان وام با تسهیلات کم بهره که 70درصد تحقق پیداکرده است.
معاون مشارکت‌ های مردمی اداره کل بهزیستی مازندران  یادآورشد: براساس تفاهم نامه ای که بین بهزیستی و بنیادمسکن صورت گرفته است 20 واحد مسکونی واگذار شده و در هفته بهزیستی امسال بیش از 25 واحدمسکونی افتتاح و تحویل خانواده های تحت پوشش خواهد شد.
وی با اعلام اینکه در حال حاضر 260 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان قرار دارند، تصریح کرد: انتظار ما از خیران این است که در بحث تأمین مسکن خانواده‌های سیل‌زده و آسیب‌دیده، درمان، تأمین جهیزیه و از همه مهم‌تر تهیه سبد کالا بهزیستی استان را همراهی کنند.
یدالله محسنی مدیر موسسه دارالقرآن نابینایان و کم بینایان روح الامین آمل با اشاره به اینکه این موسسه در سال 1385 با مجوز رسمی از سازمان تبلیغات اسلامی مازندران در شهرستان آمل تشکیل شد گفت: تاکنون 38 نفر از نابینایان شهرستان در این موسسه  عضو هستند و اگر مسئولین شهری همت کنند و مکانی را برایمان مهیا کنند این تعداد به 80 نفر خواهد رسید.
وی با انتقاد از مسئولینی که قول می دهند ولی عمل نمی کنند افزود: در جشن گلریزان سال گذشته مسئولین قول دادند که نزدیک به 10 میلیون تومان کمک کنند ولی در عمل 3 میلیون تومان بدستمان رسید.
مدیر موسسه دارالقرآن نابینایان و کم بینایان روح الامین تاکید کرد: نکند که مسئولین از روی کاغذ قول بدهند ولی عمل نکنند.
محسنی عنوان داشت: کلیه عزیزان می توانند کمکهای خودرا به شماره حساب نزد بانک ملت مرکزی آمل  4229177406 واریز کنند