اخراج 400 کارگر شرکت لبنی کاله آمل تکذیب شد

 

کمال نیوز: ییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آمل اخراج حدود 400 کارگر شرکت تولیدی و لبنی کاله واقع در این شهرستان را تکذیب کرد.


ولی الله چلابی عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که شرکت کاله آمل نه تنها نیروهای خود را اخراج نکرده ، بلکه کارگر جدید هم در تشکیلات توسعه ای خود جذب کرده است.


اواسط هفته گذشته یکی از روزنامه های کشوری از اخراج دستجمعی کارگران شرکت کاله به دلیل بحران اقتصادی و کاهش فروش محصولات خبر داد .


رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آمل گفت : متاسفانه رسانه ها بدون دقت و کنکاش در حالی خبر کذب اخراج کارگران شرکت کاله را درج کردند که حتی یک فقره پرونده در خصوص مراجعه کارگری به خاطر اخراج از این شرکت در این اداره ثبت نشده است.


وی اضافه کرد : شرکت کاله روال عادی تولید خود را ادامه می دهد و فعلا هم قصد اخراج حتی یک نیروی خود را ندارد.


مسئولان شرکت کاله آمل پیش از این خبر اخراج کارگران را تکذیب کرده بود.

روابط عمومی این شرکت در تکذیبه ای که برای رسانه ای منتشر کننده خبر ارسال کرده بود ، نوشت : این شرکت به شکرانه شهرت خود در کیفیت و نوآوری، همیشه مورد استقبال مشتریان محترم خود در عرصه داخلی و جهانی بوده است و به همین دلیل، در سال جاری شاهد رشد 32 درصدی فروش محصولات خود بوده است.


در این جوابیه آمده است : در طول یک سال گذشته نه تنها هیچ گونه اخراج دستجمعی در این شرکت صورت نپذیرفته است، بلکه به گواهی لیست بیمه کارکنان خود، فقط در سال جاری بیش از 250 نفر به نیروهای خود افزوده است.


شرکت فراورده‌های لبنی کاله که مرکز آن در آمل قرار دارد، بزرگ ترین شرکت مجموعه کمپانی سولیکو است که در سال 1369 تاسیس شد.


این شرکت هر روز بیش از دو هزار و 500 تن شیر خام را به بیش از 160 نوع محصول لبنی تبدیل می‌کند.


بیش از پنج هزار نفر در بخش لبنی شرکت تولیدی کاله آمل مشغول به کار هستند.