نفوذ فرهنگی پایه های دینی جامعه را سست و تهی می کند

 

کمال نیوز: حجت‌الاسلام سید جعفر رضایی، امام جمعه رامسر امروز در دیدار جمعی از بسیجیان و پاسداران ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان، ولایت مداری را یکی از مهم ترین ویژگی های پاسداران انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: پاسداران کشورمان ولایت مداری و بصیرت خود را در سه دهه اخیر در مقام عمل نشان دادند.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که پاسداران بزرگترین حامی و پشتوانه آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی بوده و هستند، ادامه داد: این نیروهای ارزشی و انقلابی همواره در مسیر دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری حرکت کرده اند.

وی با اشاره به این که امروز جبهه کفر و نفاق به شدت از نقش و اقتدار سپاه وحشت زده است، خاطرنشان کرد: توان بالای نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عامل عزت و اقتدار نظام در عرصه های جهانی شده است.

امام جمعه رامسر پاسداران را بزرگ ترين حامي انقلاب خواند و تصريح كرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي رمز پيروزي خود را تبعيت و بهره‌گيري از مكتب حضرت سيدالشهدا(ع) مي‌داند و بزرگ‌ترين افتخار پاسداران انقلاب اسلامي اين است كه روز سوم شعبان، سالروز ميلاد سومين پيشواي شيعيان را روز پاسدار نام‌گذاري كرده‌اند.

استاد حوزه علمیه مازندران در بخش دیگری از سخنان خود از ماه پر فیض و برکت به عنوان ماه زدودن گناه ها و ترک معصیت یاد کرد و گفت: آحاد جامعه اسلامی باید از این فرصت پیش آمده نهایت بهره را ببرند.

وی ماه مبارک رمضان را ماه نزول قرآن و ماه میهمانی خداوند دانست و با تأکید براین که هیچ یک از ماه های سال به اندازه ماه مبارک رمضان با برکت نیست، ادامه داد: خوشبختانه ملت ایران اسلامی نیز در این ماه پرفیض با حضور در سطح مساجد وتکایا از معنویت این ماه بهره مند می شوند.

وی با بیان این که خداوند متعال در ماه مبارک رمضان کارنامه قبولی را به افراد و بندگان مخلص خویش اعطاء می کند و آنها را مرحله بندگی خویش می‌رساند، افزود: باید بتوانیم در هر سال روحیه رمضان سال قبل را با خود داشته باشیم و اسیر هوا و هوس نفس شیطان اماره نشویم.

حجت الاسلام رضایی ادامه داد: ماه مبارک رمضان ماه قیام برای مبارزه با نفس و و سوسه های شیطانی و حرکت در طریق سیر و سلوک معنوی و خود سازی و همچنین مناسب‌ترین راه برای کشاندن انسان به سوی مبارزات مخلصانه و فعالیت های سیاسی اجتماعی برای خدا و در راه خدا است.

استاد حوزه علمیه مازندران، روزه خواری علنی را دهن کجی به احکام دین مبین اسلام دانست و با بیان این که این عمل غیر دینی بسیار ناپسند است، بیان داشت: افرادی که حتی برای روز گرفتن عذر شرعی نیز دارند نباید خدای ناکرده مرتکب این گناه شوند.

امام جمعه رامسر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که متأسفانه جامعه امروز از مفاهیم ارزشمند دینی فاصله گرفته است و همین موضوع معضلات و مشکلات بسیاری را به وجود آورده است، تصریح کرد: جامعه دینی برای رهایی از این بحران ها تنها باید به معارف دینی و اهل بیت(ع) روی بیاورد.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که معارف اهل بیت(ع) سد محکمی در برابر بحران های فرهنگی جامعه است، تصریح کرد: در برابر هجوم سازمان یافته فرهنگ مخرب و خانمان سوز غربی یکی از بهترین راه های واکسینه کردن جامعه اسلامی از این هجمه ها تمسک به معارف اهل بیت(ع) است.

حجت الاسلام رضایی با بیان این که بحران فرهنگی بسیار خطرناک تر از هجمه های اقتصادی است، خاطرنشان کرد: نفوذ فرهنگی دشمن به جوامع اسلامی پایه های دینی آن جامعه را سست و از درون تهی می کند که این مسأله بسیار بحران زا است.

وی با بیان این که واژه فرهنگ به ویژه فرهنگ دینی همواره در بیان رهبر انقلاب جزء دغدغه های اساسی است و این نشان از توجه ویژه ایشان به این مقوله مهم در جامعه اسلامی دارد، افزود: مسؤولان نباید به راحتی از کنار مباحث فرهنگی گذر کنند.

امام جمعه رامسر با تأکید بر این که فرهنگ دینی باید در همه بخش های جامعه به خوبی نهادینه شود، بیان داشت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند باید تولیدات فرهنگی سالم در کشور مورد حمایت قرار گرفته و ترویج شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این‌که سال‌ها از جنگ نرم می‌گذرد اما باز هم عده‌ای بر این باور ندارند که وسط جنگ هستیم، افزود: در حوزه جنگ نرم باید از همه ظرفیت‌ها و ابزارها استفاده شود تا بتوان به هدف مورد نظر دست یافت.

وی با اشاره به توریستی و گردشگرپذیر بودن رامسر، تصریح کرد: گردشگری بودن رامسر هم فرصت است و هم تهدید که باید با برنامه‌ریزی درست و تبیین و بررسی همه موارد تصمیم درست و اقدام سنجیده انجام داد که تهدیدها نیز به فرصت تبدیل شود.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به بسیج و فرزندان انقلابی، گفت: امیدواریم با همت همه و فرزندان انقلاب با استفاده همه ظرفیت‌های شهرستان فضایی دینی و معنوی را حفظ و تقویت کنیم و به ظرفیت بالای بسیج و سپاه به عنوان یک پایگاه فرهنگی نگاه شود./ خبرگزاری رسا